folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dünyanın Dönüşü İle İlgili

Dünyanın Dönüşü İle İlgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

adam düşünen üreten adam gençler bakın bir sürü tasarladığı aleti var. Dalga geçmeyelim lütfen, kahvelerde boş beleş muhabbet geçirmek yerine beynini yoruyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

diğer videoları da izledim. bence yetenek var. bu videosuna bakıp dalga geçilmeyi hak etmiyor. tek icadı bu olsa götümle gülerdim tabi.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Bence Tayyip Erdoğan yüzünden dönüyor dünya. Bence öyle yani başka bi açıklaması olamaz.

Şaka bir yana galaksilerin hareketlerini nasıl açıklayacak amcamız merak ediyorum. Mesela andromeda galaksisi ile samanyolu galaksisinin önümüzdeki 2milyar içinde çarpışma olasılığının çok yüksek olmasını filan da mı güneşe bağlayacak? Hani dese galaksimizin ortasında bir kara delik var ve onun etrafında dönüyoruz alkışlarım amcamı ama zaten kanıtlanmış birşeyi çürütmeye çalışmasındaki amacı anlayamadım.

Diğer videolarına bakmadım ama ne bileyim bu video insanda pek iştah bırakmıyor açıkcası.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

dediğinin geçerli olması için deneyini kütle çekiminin olmadığı bi yerde denemesi lazım. eğer çalışırsa ki bu bile tek başına kanıt değildir.

yaptığı şey çok basit ısıdan dolayı buharlaşan taraf hafifliyor. yer çekminin etkisi ile diğer taraf ağır olduğu için dönüyor.

peki ya yer çekimi olmasaydı? ağır tarafın dönmesi için hiç bir neden kalmazdı.

yani dönmeyi kanıtlarken çekimden yararlanmış. ama dayıcım sen dönmenin çekimden olmadığını söylüyordun?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

amcanın atmosferi olmayan gök taşlarından falan haberi yok herhalde. çevresinde buharlaşacak herhangi bir sıvı vs olmamasına rağmen milyarlarca yıldır dönen bir sürü kaya parçası var uzayda amk.

ama olsun, tavla oynayacağına bunları düşünsün. hoşuma gitti.

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek
    iQsuz bunu yazdı

dediğinin geçerli olması için deneyini kütle çekiminin olmadığı bi yerde denemesi lazım. eğer çalışırsa ki bu bile tek başına kanıt değildir.

yaptığı şey çok basit ısıdan dolayı buharlaşan taraf hafifliyor. yer çekminin etkisi ile diğer taraf ağır olduğu için dönüyor.

yani dönmeyi kanıtlarken çekimden yararlanmış. ama dayıcım sen dönmenin çekimden olmadığını söylüyordun?

Diyecektim ki mürid benden hızlı davranmış.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    TheBattal bunu yazdı
    iQsuz bunu yazdı

Diyecektim ki mürid benden hızlı davranmış.

deneyi yaparken; silindiri dunyaya dik bir eksende konumlandirsaydi, yani silindir yatik vaziyette olsaydi mantikli olurdu sanirim.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
Toplam Hit: 2007 Toplam Mesaj: 18
dünyanın dönmesi