folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder DÜNYANIN İLK İKİ BEYİNLİ İNSANI Ve Ben...

DÜNYANIN İLK İKİ BEYİNLİ İNSANI Ve Ben...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek

İkinci Dünya Savaşı"nda asker olan W. J. savaş sırasında düşman hatlarının arkasına paraşütle indirilen askerler arasındaydı. İndirmeden sonra çıkan çatışmada birçok arkadaşı ölmüş, kendisi de esir düşmüştü. Ama çatışma sırasında kafasından yara almış ve yara beyninin bir lobuna da isabet etmişti. Doğal olarak vücudunun diğer tarafına da felç gelmişti.

W.J."i iyileştirme çabaları savaştan sonra da devam etmiş, fakat hiçbir tıbbi tedavi olumlu sonuç vermemişti. Aksine felç vücudunun diğer tarafına da sirayet etmeye başlamıştı.

Bu sonuç bilim adamlarını oldukça şaşırtmıştı. Beynin yara aldığı kısma göre vücudunun diğer tarafına felç gelmesi normaldi. Fakat beynin diğer tarafında yaralanma olmadığına göre, felç neden vücudun diğer tarafına da sirayet ediyordu.

Bu sonuç beynin bir lobundaki yaranın, diğer lobunu da etkilemeye başlamasından olabilirdi. Eğer durum böyle ise, yaranın diğer lobu etkilememesi için son çare olarak ameliyatla iki lobun birbirinden ayrılması gerekiyordu.

Böylece W.J. ameliyatla beyninin sağ ve sol lobu ayrılan ilk hasta oldu.

Plana göre beynin sağ ve sol lobunu birbirine bağlayan "korpus kallosum" adındaki yoğun sinir liflerinden oluşan bağ kesilecekti. Böylece beynin bir lobundaki yaranın, beynin diğer lobunu etkilemesi önlenecekti. Sonuç olarak vücudun bir yanında bulunan felç diğer tarafa sirayet etmeyecek ve W.J. kısmen normal bir hayat yaşayacaktı.

Ameliyat başarılıydı ve diğer ameliyatlar bunu izledi. Artık W.J."in her iki lobu arasında iletişimi sağlayacak hiçbir bağ yoktu. Ancak W.J."in hayatında beklenmeyen birçok değişiklikler olmaya başladı.

Örneğin yapılan deneylerden birinde W.J.’e bir ekranın ortasına dikatlice bakması söylendi. Bu sırada aynı anda slayt filmiyle ekranın solunda bir "tavuk" resmi, sağında ise bir "kardan adam" resmi hızla gösterildi. Bilim adamları gösterilen bu resimlerin beyinde çapraz olarak algılandığını biliyorlardı. Yani ekranın solundaki tavuk resmi sağ lop tarafından, ekranın sağındaki kardan adam ise sol lop tarafından algılanıyordu.

W.J.’e ne resmi gördüğünü söylemesi istendiğinde "kardan adam" diyordu. Ama gördüğü şeyin resmini sol eliyle göstermesi istendiğinde örnekler arasında bulunan "tavuk" resmini gösteriyordu.

Testler devam etti ve gerçekler ortaya çıkmaya başladı. Konuşma merkezi beynin sol lobu üzerindeydi. W.J."e "ne gördün" dendiği zaman cevap veren sol loptu ve sol lob ne gördüğünü yani "kardan adam"ı söylüyordu. Gördüğünü sol eliyle göstermesi istendiğinde durum farklılaşıyordu. Sol eli çapraz olarak beynin sağ lobu idare ediyordu. Sağ lobun gördüğü ise "tavuk" resmiydi. Sonuç olarak sol eli kontrol ederek cevap veren sağ loptu. O da kendi gördüğünü sol eli kontrol ederek söylüyordu, "tavuk".

W.J. artık iki tane ayrı insan olmuştu. Her iki beyin birbiriyle haberleşemediği için ayrı ayrı bağımsız çalışıyordu. Beyin loplarının bu şekilde bağımsız çalışması şüphesiz W.J.’in hayatında beklenmeyen değişiklikler yapmıştı. Ancak bu tesadüfi olay ve yapılan testler hangi lobun hangi fonksiyonlarda uzman olduğunu öğrenmemizi sağlamıştır.
    Melik Duyar Mega Hafıza

Arkadaşlar bide çok garip bişeyi size aktarmak istiyorum

İnsanın istediği ve inandığı bişey olursa mutlaka gerçekleşiyo negatif düşünce bir insanı bile öldürebiliyo ya işte ben bu yazıyı okurken amzumun arkası ve boynuma doğru feci bi ağrı vardı hastaneye felan gitmiyodum alıştım artık acıya o şekilde her gün ağrıyodu sonra 2 hafta geçince acı biraz hafifledi ama bu sefer boynuma vurmaya başladı neyse sonra bu ağrı varken ben bi ara ayrıldııım kız arkadaşımı aklıma getirdim nilhan bana ger türlü ruhsal acıyı çektirdin şimdi ise seni düşünerek bu acıya katlanıyorum bunu yapan sensin diye yarım saat boyunca beni nerdeyse baartacak kadar ağrıya katlandım sonra pes ettim bu böyel oldu ve kapandı artık iice alışmıştım neyse bu hikayeyi dün okudum ve ben genelde gün içinde çok özel şeyler yapmadıım sürece monoton geçen günlerde aşık olduum kız sürekli aklıma gelir ve hırslanır sinirlenir bişey yapamadıım için acı çekerdim bu yazı ile alakalı olucak herhalde bende aynen şu olaylar gerçekleşti

Sol omzum ağrıyodu yani beynimin sağ lobu tarafında yönetilen yani duyguların işlendiği sağ lob un çapraz yönettiği kısım

Bu ağrı başlamadan önce de evde tek düşündüüm kendimi yiyip bitirmeme sebep olan aşkımdı

Bu ağrı nasıl oluştu bilmiyorum belki soğuğun etkisi olabilir ve belkide duyguların verdiği bir fiziksel acı!

Ve beynin iki lob tarafından yönetildiğini öğrendim sağ lob duygu zevk hayal gücü sol lob mantık ileri hafıza işlemler

Genelde aşık olsam bile belli şeyler mekanik yaşarım Hesaplamalar akılda tutmalar düşünmeler bu gibi düşüncelere aşk yüklenmez herhalde

Ve Dün noldu biliyormusunuz ağrı sağ omzumada sıçradı en az sol omzum kadar ve ondan daha şiddetli acılara sebep oldu şu anda bile ağrıyor az

Ben artık düşünmek istemiyorum sağ lob sol loba sıçradı neden çünkü artık beynim herşeyin farkında hayatımın yardıısnda çoğunu kafama takmama sebep olan duygular herşeyin farkında

Sizce ben aşkın beyne sıçrayan, paylaşılan fiziksel acısını mı çekiyorum ???

Sonsuza kadar yaşayabilen ölü değildir, Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imhotep
    Imhotep's avatar
    Erkek
    Ben sen brz salladın yani gaza geldin bence bunla alakası yok git bi agrı kesici al hicbisi kalmaz

www.hackteamturkey.com CominG SooN...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek
    Ağrıkesici sana beni hiçbi ağrıkesicinin iyileştirmedğini annemin hemşire olarak bana bi müdahalede bulunamaması 2 tane voltren yapmasına rağmen hiçbi etkisini olmadığını söylesem herhalde git asprin iç hiçbişeyin kalmaz dersin

Bence olabilir olsılıklar var ama ben bunu gündeme gelmek hava atmak için yazmadım ki hem bilgilenin hemde olayın garipliini görün diye yazmıştım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebeluser
    rebeluser's avatar
    Erkek
    Melik Duyar'ın setinden bende de var hatta yazının ilk başlarından hemen tanıdım o setten olduğunu. Ama senin acının aşkla ilgili olduğunu pek düşünmüyorum. Sağ omuzuna geçmesinin nedeni ya daha da üşüttün, ya da (belkide) psikolojik olarak ağrı sağ tarafa sıçradı sen yazıyı okuduktan sonra. Yalnız psikolojik olarak sıçramasını, lobların yönettiği vücut tarafı işiyle karıştırmayalım. Biri bilinçaltının, diğeri lobların göreviyle ilgili birşey.

"Sizce ben aşkın beyne sıçrayan, paylaşılan fiziksel acısını mı çekiyorum ???" demişsin. Zaten aşk acısının fiziksel acıdan farkı var mı? Yada o da fiziksel acı değil mi?

There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don"t.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EINSTEIN
    EINSTEIN's avatar
    Erkek
    Bence efe haklısın. aşk acısı bütün vücudumuzu rehin alır. ve evden dışarı bile çıkamayız baze... ben acı çektiğim günlerde her zaman acıyla beraber üşüme gelmiştir bana. fena halde vücudumu aşkın esaretine kurban vermiştim...

Albert EINSTEIN ..::BORAN::..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek
    Ulan ne hale gelmişim bea kafa baya bi dumanlıydı müzik felan derken neler yazmışım mantıklı aslında ama şu an hiçbişiyim yok nilhanı düşünmeyide biraz azalttım ama bu seferde 16 saat uyku uyudum sildim herşeyi galiba hiçbi anlam veremiorum yazdıklarıma döktürmüşüm resmen şimdi daha iyiyim

Bu arada aşk fiziksel acıdan daha ağır olsada fiziksel acı değildir etkileri olabilir ama bunu kendi kendine yaparsın...
    Ne zaman ki kız arkadaşın senin baş parmağını ısırır sonrada ona ısırsın diye elini verirsin ve oda morartana kadar ısırır sende dayanamaz onun kulaanı ısırırsın o zaman aşkda fiziksel acı olur direk zarar yani

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek
    Bide iyileşememe durumu gerçek harbi bak bi acaip bünye var annem iğne yapıor hiçbişi olmuyo hap veriyo tık yok ne zaman kafama koyarsam o zaman düzeliyo inanç meselesi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AFACANNNN
    AFACANNNN's avatar
    Erkek
    Imhotep bunu yazdı:
    ------------------------------
    Ben sen brz salladın yani gaza geldin bence bunla alakası yok git bi agrı kesici al hicbisi kalmaz
    Hoş

WWW.ULPOW.NET POWERED BY AFACANNNN
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _Diablo_Tyrael_
    _Diablo_Tyrael_'s avatar
    Erkek
    bu aynısı Medal Of Honor oyunları oynamıştım..

Yasal Uyarı: Anayasanın 135.maddesinin 26.fıkrasına göre oyunlarda hile yapmak çok ayıptır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek
    WolF bunu yazdı:
    -----------------------------
    Imhotep bunu yazdı:
    Hoş
    -----------------------------

Nesi hoş

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek

Offff yaaa offfffff of of of

ofofofofofofoffffffff

Toplam Hit: 2732 Toplam Mesaj: 11