folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Durduk Yere Gelen Disk Boot Failure, İnsert System Disk And Press Enter Hatası

Durduk Yere Gelen Disk Boot Failure, İnsert System Disk And Press Enter Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek
    6 ay gibi bi süredir sorunsuz kullandığım bilgisayarımı her zamanki gibi bugün sabah saatlerinde kapattım lakin akşam açmamla disk boot failure, insert system disk and press enter  hatasını aldım bende sorunun hdd den olabiliceğini düşündüm ve bios a baktım biosda hdd gözükmüyordu ama  hdd çalışıyor içindeki zımbırtı dönüyor kablodan olabiliceğini düşündüm 2 farklı kabloyu 6 farklı slotda tek tek denedim ama yine olmadı. Şimdi bunun nedeni nedir başka bi çözüm yolu var mıdır? yoksa 100-150 lira bi haram paramız varmış burdan mı çıkıcaktı:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek
    jumperi çıkartıp denermisin

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    abdullahozcan
    abdullahozcan's avatar
    Erkek

anakartın pilini degiştir görür biostan da hdd işaretle çalışır dene genelde pildende yapar

Çoğu insan ömrünün en güzel yıllarını, bir apartman dairesinin odasında, televizyon seyrederek geçirir. Çoğu insan yirmi yaşında ölür ve seksen yaşında da gömülür
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek
    ikisinide yaptım olmadı. Direk yeni hdd alsam sorunum çözülür mü peki
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    verdiği hata bilgisayarında harddisk takılı değil demek. sebebi çok :) harddiskin bozulmuş olabilir, veri kablosunda bir problem olabilir, anakartın tüm hdd slotları bozulmuş olabilir (ki bu düşük bi ihtimal) vs. sorunun tam olduğunu anlamak içinde tek tek denemek test etmek lazım. sonuçta müneccim değiliz :)

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cruel_storm
    cruel_storm's avatar
    Erkek

harddikin seagete ise bu aralar büyük boyutlu seagete harddiklerde bir sürü problem çıkıyor içinde önemli bilgilerin yoksa garantiye yolluyorsun direk yenisini yolluyorlar yok önemli bilgilerim var diyorsan o zaman kurtarman için sana bir döküman yoluuyabilirim tabi dediğim gibi seagete ise cevabını bekliyorujm bu konuda

harddikin kablolarını çıkarıp takmakta sana fayda sağlayabilir

fakat eğer pc harddiki görüyorsa boot edip formatlamak ta bazen bu konuda bir çözüm olabiliyor

Elektronikci olmak için çok çaba harcamam gerekiyor ANNE
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek
    hocam boot ayarın deişmis acılısta HDD yı arıuyo bulamıyor boot menusune gır HD yı boot et sornun hallolucaktır

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek
    evet hdd 500gb seagate içindeki bilgiler çok önemli değil ama kurtarsam iyi olur. bugün gittim WD 500gb caviar black bide yeni bi sata kablosu aldım çalıştı ama vista kurarken hdd yi bölemiyorum kur ekranında sadece sil ve biçim e tıklayabiliyorum
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Erciyex
    Erciyex's avatar
    Erkek
    cruel_storm adlı arkadaşımızın dediği doğru. Segate ve Maxtor disklerin Baracuda.11 serilerine fireware sorunu var. Bu sorun yüzünden diskde bat sektör hatalarından BIOS da görünmemeye kadar giden sorunlar oluşuyor.

Eğer diskinin Fireware sürümü MX15 ile MX19 arasında ise seninde sorunun bu. Ve artık yapabileceğin bi şey yok. Servise gönerirsin, ya fireware sürümünü yükseltirler yada yeni bir disk gönderirler.

Ayrıca Yeni aldığın diski bölmek istiyorsan bunu vista yükledikten sonra da yapabilirsin.
    Bunun için;  Bilgisayar Yönetimi ->  Disk Yönetimi ne gir. Diski küçültüp, yeni bölüm oluşturabilirsin.

- Erciyex - En Büyük felketler içinde bile, ümidini kaybetme...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek
    arkadaşım aynı hata yüzünden ben 100 tane 500GB disk garantiye gönderdim diskten kaynaklanıyordur başka disk tene bak

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

Seagate bu konuda gözden düştü artık kendini toparlayamaz bir daha.

Bir de Asus anakartlarda eğer boot HDD dışında ayarlıysa aynı hatayı veriyor.. 

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
Toplam Hit: 5719 Toplam Mesaj: 11