E-Ticaret İle İlgili Sorular ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar. Şimdi ithalat işine girdiğimizi varsayalım ve Çin' den teknoloji ile alakalı ürünler getirildiğini düşenelim. Şimdi sorularıma gelelim.

1- E-ticaret sitesi açmak için ücretli script şart mı yoksa magento yada opencart ile yapılabilinir mi ? Opencart ile e-ticaret yapan var mı ?

2- Her ürünün faturasını kesmek zorunlu mu ?

3- Sanalpos ya da payu tarzı sistemlerden hangisini kullanmak mantıklı? 

4- Hangi kargo firmasını önerirsiniz ? Kayıp, kırma gibi olaylara hangi firma dikkat ediyor?

5- E-ticaretten sattığım her ürünü muhasebeleştirmek zorunlu mu ? Zorunlu ise, ücretsiz muhasebe programlarını kullanmanın yasal yükümlülüğü nedir ?

Aslında bir kaç soru daha vardı ama yazarken hatırlayamadım. Şimdiden teşekkür ederim.

Nova Vida !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Valla ben şuana kadar internetten sattığım saatlere fatura kesmedim bi sorun çıkarsa yazarım burdan yine.

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

1-Ücretli script şart değil, magento yerine opencart tavsiye ederim. Tabi bu ücretsiz diye geliştirilmesi gereken şeyler yok değil. Biraz da para harcarsan orta seviye bir scripte getirebilirsin.
    Sadece bununla bitmiyor, sabit IP ve SSL alman gerekli.
    2- Eticaret yapıyorsan sanal pos ile ödeme alıcaksan fatura kesmen lazım. Yoksa kan alırlar gün geldiğinde.
    3- Payu, ipara vs birçok ödeme yontemi var, internette karsılastırmalar vardır sana cazip geleni al. Yeni firmalara bankalar çok zor sanal pos veriyor.
    4- Yurtiçi, aras, mng, ups
    5- muhasebecin olucak, o gerekli muhasebe işlerini takip edicek zaten ve programı onda var

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı

1-Ücretli script şart değil, magento yerine opencart tavsiye ederim. Tabi bu ücretsiz diye geliştirilmesi gereken şeyler yok değil. Biraz da para harcarsan orta seviye bir scripte getirebilirsin.
    Sadece bununla bitmiyor, sabit IP ve SSL alman gerekli.
    2- Eticaret yapıyorsan sanal pos ile ödeme alıcaksan fatura kesmen lazım. Yoksa kan alırlar gün geldiğinde.
    3- Payu, ipara vs birçok ödeme yontemi var, internette karsılastırmalar vardır sana cazip geleni al. Yeni firmalara bankalar çok zor sanal pos veriyor.
    4- Yurtiçi, aras, mng, ups
    5- muhasebecin olucak, o gerekli muhasebe işlerini takip edicek zaten ve programı onda var

teşekkürler hocam verdiğin bilgiler için. 

Nova Vida !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Yurtiçini tavsiye etmem. Ben memnun değilim. Aras işini daha iyi yapıyor bence.

Not late for nothing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Yurtiçini tavsiye etmem. Ben memnun değilim. Aras işini daha iyi yapıyor bence.

Bende tam tersi arasla ne zaman çalışsam sorun yaşıyorum hocam. 2 kere hdd gönderdim ikisinide yolda patates ettiler. Yurtiçine sabah gittiğimde bir sıkıntı yokken (semtteki şubler için konuşuyorum) bir ara arasa gittim laptoplardan tut dosyalara kadar bam güm ana avrat küfrede küfrede fırlatıyorlardı.

Sadece büyük firmaların kutularına dikkat ediyorlar.

Onlarda kan alacağı için sanırım. Çünkü vatandaş insan değil. Hayatta sevmediğim 2 insan vardır bir devlet memurları ikincisi kargo şube müdürleri.

Not : Ne sinirlenmişim anasını satayım

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

1.evet.kutapyurdu istanbul bilisim .opencart

2..5.evet .

3.iyzico

4.ups mng suben cok onemli .

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 952 Toplam Mesaj: 7
opencart eticaret sanalpos