E Ticaret Online Ödeme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Arkadaşlar konu basit. Bir e ticaret sitesi istendi benden. Her şeyni hazırladım sepetidir ürünüdür şuyudur buyudur. ancak daha önce hiç yapmadığım şey şu online ödeme yapılacak. Yani sanal pos gerekiyor sanal pos için ise ssl sertifikası gerekiyor. Ancak cesaretim kırıldı açıkcası nereden nasıl yapıcam bunu ve ben sadece bir web tasarımcıyım bunları almak için banakaya gittiğimde banka bana tabii kide vermeyecektir firma sahibi yle mi gitmem gerekecek ? bu işle daha önceden uğraşmış arkadaşlarımız muhakkak ki vardır aramızda yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Siteyi yaptığın firma/şahıs başvuruda bulunacak (yada onların adına sende başvurabilirsin)siteyi incelicek banka. Yıllıkta sanırsamki bankadan bankaya değişiyor sanal pos ücreti 400- 1000 arası bir ücret yatırıcan bankaya sana 3 d secure olucaksa onun bilgilerini ve sanal pos için gerekli adres code ları göndericek banka.SSL içinde ucuz 128bitlik bir şey alsan olur.

http://www.rehberim.net/forum/e-gold-amp-2co-amp-paypal-400/79526-sanal-pos-nedir-nasil-calisir-nasil-entegre-edilir-sanal-pos-cozumu-serisi-1-a.html

yukarıdaki adreste anlatıyor.

janni tarafından 17/May/13 14:06 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

sanal pos olayları biraz zor veriliyor diye biliyorum hacı ben.

web tasarımcı gidip alamaz onu, firma sahibi başvurması gerekecek. 

vergi levhası vs. ile başvurabilirsin çünkü sanal pos'a..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

yani biraz maaliyetli bir iş sonuçta. ben firma sahibi ile görüşücem eğer çok fazla satışları internet üzerinden yapılmıyorsa. yani internetten yapılan satışların karı sanalpost ücretini karşılayamayacaksa yıllık bu kadar ödeme altına girmenn bir mantığı olmaz diye düşünüyorum. uğraşmasına uğraşıtrım zaten sonuçta sadece banka siteyi inceleyip onay verecek ki son derece güzel bir sistem hazrıladım kesin bir onay verirler. ancak bence değmez.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek
    Clickanddie bunu yazdı

yani biraz maaliyetli bir iş sonuçta. ben firma sahibi ile görüşücem eğer çok fazla satışları internet üzerinden yapılmıyorsa. yani internetten yapılan satışların karı sanalpost ücretini karşılayamayacaksa yıllık bu kadar ödeme altına girmenn bir mantığı olmaz diye düşünüyorum. uğraşmasına uğraşıtrım zaten sonuçta sadece banka siteyi inceleyip onay verecek ki son derece güzel bir sistem hazrıladım kesin bir onay verirler. ancak bence değmez.

Sanal pos verme şartları :

1- Sabit IP
    2- SSL Sertifikası
    3- Sipariş ve Teslimat Şartları
    4- İade Koşulları 
    5- Sepet Sistemi

Birçok eticaret sitesinden bunları koşulları ve şartları temin edip kendine göre düzenleyebilirsin.

Adamlar şirket olduklarına göre ve yıllardır var olan bir şirketse en çok çalıştıkları banka sanal pos kullanım ücretinde güzellik yapabilir.

İlk yıl almayabilir, yada ücrette indireme gider gibi şeyler yapabilirler.

Ürünlerin ücretleri 100 TL ve üzerinde değilse küçük bankalardan kolaylıkla alabilirsiniz, bunlarda genelde taksit olmaz tek çekim çalışırlar.

Türkiye Finans, Anadolu bank gibi bankalar diğer bankalara göre daha kolay sanal pos veriyorlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

lazım olur bu konu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Hacı en güzeli söyle yap tabi başvuruyu sen yapamazsın şirket yapacak adlarına ancak başvuruda buluna bilirsin.

Kendi yaptığım bir olaydan bahsedeyim kısaca

Şirket başvuruda bulundu sanal pos için proticaret alışveriş sicriptini kurmuştum üstüne entegre ettik bitti zaten herşey hazır kodlamaya ne gerek var. Paypal falanda var iyi birşey çokta güzel. Banka ne keser ne eder ben bilmem 

Saygılar.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

bkz: payu, iyzico

Hoop.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Denemedim ama bi bak istersen;

http://code.google.com/p/vpos4php/

DrKill tarafından 17/May/13 19:00 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

şirket sahibi başvuru yapmadan alamazsın.Ayrıca sanal pos yazılımcının işi değildir müşteri başvuru yapar alabilirse bankadan sen sisteme adaptasyonunu yaparsın sadece sertifika sabit ip sepet iade şartları vs hallettikten sonra müşterin başvuru yapar banka verirse sen sisteme uygulamasını yaparsın ya da komisyon karşılığında payu kullanabilirsin 6 bankanın sanal posunu sana komisyon karşılığında temin ediyorlar bi incele istersen

ZzZzZzZ...!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    keske tabanda ne kullandigini yazsaydin opencart falanmi yoksa sifirdan kodlamami nedir

delimiyim ben?
Toplam Hit: 1593 Toplam Mesaj: 11