folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder E-Ticaret Sitesi Projesi (N11 Tarzı)

E-Ticaret Sitesi Projesi (N11 Tarzı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

n11 benzeri bir site için nasıl bir yazılım ekibi kurulmalı mesela front tarafı için ve back tarafı için kaç kişilik bir ekip yeterli benzeri bir projede çalışan arkadaş yardımcı olur mu?

Fikir verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ocr1991
    ocr1991's avatar
    Erkek
    esinti bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar,

n11 benzeri bir site için nasıl bir yazılım ekibi kurulmalı mesela front tarafı için ve back tarafı için kaç kişilik bir ekip yeterli benzeri bir projede çalışan arkadaş yardımcı olur mu?

3 kisilik ekip bence yeterli olablr hocam oyle bi prje yapmadm ancak iyi bi frontend ci ve 2 de backendciyle. O is olur diye tahmin ediyorum 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    ocr1991 bunu yazdı
    esinti bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar,

3 kisilik ekip bence yeterli olablr hocam oyle bi prje yapmadm ancak iyi bi frontend ci ve 2 de backendciyle. O is olur diye tahmin ediyorum 

Bende oyle dusundum ama benzeri proje gelistiren biri tecrube paylasirsa cok sevinirim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Yazılımdan daha çok reklam ve pazarlama konusunda adama ihtiyacın var. Scripti başka birine yazdırıp sonradan eleman tutabilirsin fakat reklam olmadan bişey yapamazsın.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Kolay proje değil. n11 reklamlarına başlamadan önce bile türkiyede e ticaret yapan bütün firmalarla görüşüp sözleşme imzaladı sıcak bakanlarla. Alt yapısını (web sitesidir çalışma planıdır vs.) ondan sonra reklamlara yöneldi. Böyle bir proje için çok sağlam bir bütçenin olması gerekir herşeyden önce. Ben site kurayım millet gelsin benim sitemden satsın bende komisyon keseyim para kazanayım diye düz mantıkla işe başalayamazsın. 

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

Eğer gerçekleştireceksen yapma derim, giderin, gelirini karşılamayabilir artık düz e-ticaret sitelerinin türkiyede iş yapması büyük bütçeler ayırmadıkça çok zor, inovatif bir fikir ile e-ticaret sistemi kurarsan veya farklı ürünler ile pazara yaklaşım gösterirsen belki bir kitle yakalayıp başarı sağlayabilirsin ama genel amaçlı bir e-ticaret projesinin parası ile daha farklı bir konseptte web projeleri üretebilirsin, şansın dahada artmış olacaktır, şahsi görüşüm.

kişi sayısı olarak back end 2, front end 1 kişi ile işi yaptırabilirsin, eğer bütçen çok yüksekse ajanslara verebilirsin kişisel olarak bence 3 kişi yeterli olur.

insidae tarafından 13/Ara/15 21:00 tarihinde düzenlenmiştir

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Benim isim sitenin ayaga kalkmasi yonde arkadaslar reklam alani baskalarina ait.

İlk duydugumda banada zor bir proje gibi geldi halada oyle ama adamlarda para sikintisi yok ve Yapmak istiyorlar. Bu proje icin il degistirmem ve bir ekip kurmam gerekiyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam piyasada bu kadar güçlü rakipler varken girmeyi düşünüyorsan uzak dur derim :)

N11 bildiğim kadarı ile 100m $ yatırım ile girdi bu işe. Anca gittigidiyor ile kapışacak seviyeye geldi.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Hocam piyasada bu kadar güçlü rakipler varken girmeyi düşünüyorsan uzak dur derim :)

N11 bildiğim kadarı ile 100m $ yatırım ile girdi bu işe. Anca gittigidiyor ile kapışacak seviyeye geldi.

O kadar paranin bizde oldugunu dusunmuyorum :)

esinti tarafından 13/Ara/15 21:41 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Yanlis oldu.

esinti tarafından 13/Ara/15 21:40 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 962 Toplam Mesaj: 10
e-ticerat projesi yazılım ekibi kurrma