folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder E7400 Vs E6700 Hangisi Daha İyidir ?

E7400 Vs E6700 Hangisi Daha İyidir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek
    Market segment Desktop
    Manufacturer Intel
    Family Core 2 Duo Pentium Dual-Core
    Model number E7400 E6700
    CPU part number AT80571PH0723M
    AT80571PH0723ML
    AT80571PH0882ML
    Box part number BX80571E7400
    BXC80571E7400
    BX80571E6700
    BXC80571E6700
    Core name Wolfdale
    Microarchitecture   Core
    Technology (micron) 0.045
    Socket Socket 775
    Frequency (MHz) 2800 3200
    Bus speed (MHz) 1066
    Clock Multiplier 10.5 12
    L1 cache 64 KB (code) / 64 KB (data)
    L2 cache (KB) 3072 2048
    Max temperature (°C) 74.1
    TDP (Watt) 65
    Max power dissipation (Watt) 98.89  
    Core voltage (V) 0.85 - 1.3625
    Cores 2
    Multiprocessing 1

evet müridler yorumlarınızı bekliyorum. e7400 iyidir çünkü daha sonra çıktı diye yorum atmayın lütfen. gerçekn anlamda bu işten anlayan arkadaşlar yazarsa sevinirim. :)

İğneyi Çalan Hırsız Ülkeyi Çalan Hükümdar Olur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

up. biri bişey yazsın arkadaş illa test edip yazalım mı buraya biri yazsın bişeyler :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

http://www.cpu-world.com/Compare/388/Intel_Core_2_Duo_E7400_vs_Intel_Pentium_Dual-Core_E6700.html

aşağı doğru devam et özelliklerin altında test sonuçları yazıyor

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

hangisini satarsın ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek
    o siteden bişey anladım :D o yüzden konu açtım. neyse ben test ederim işlemcileri :) sonucu yazarım artık sabaha karşı :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

Jubei bunu yazdı:
    -----------------------------

hangisini satarsın ?

bakalım hocam. çalışır durumda ise işlemciler. birini kasaya takarım diğerini satabilirim. veya bir adet daha işlemci mevcut elimde pentium d 2.8 bunuda satabilirim. belli olmaz sağım solum :D konu açarım satmaya karar verirsem.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

anarsist_manyaq bunu yazdı:

Jubei bunu yazdı:

hangisini satarsın ?

bakalım hocam. çalışır durumda ise işlemciler. birini kasaya takarım diğerini satabilirim. veya bir adet daha işlemci mevcut elimde pentium d 2.8 bunuda satabilirim. belli olmaz sağım solum :D konu açarım satmaya karar verirsem.

Haber bekliyorum...

Bu arada işlemciyi ne için kullanacağına göre değişir durum ama yinede 45Nm olması sebebi ile tabiki E7400 ama ikisinin arasında öyle aman aman bir fark yok en büyük fark ön bellek biri 4Mb diğeri 3Mb ve max çalışma sıcaklıkları.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

o siteden bişey anladım :D o yüzden konu açtım. neyse ben test ederim işlemcileri :) sonucu yazarım artık sabaha karşı :D

siteye göre e6700 daha iyi. kendin test edebiliyorsan et biraz zahmetli iş ama en azından gönlün rahat olur :D

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

evet arkadaşlar test sonucunu yazıyorum :D

E6700 çok az bir farkla aldı oyunu. aslında 3 mb önbelleğe sahip E7400 daha iyi gibi geldi herkese. fiyatının yüksek olmasıda sanki bi bok var dedirtti çoğumuza. aslında pek fark yok ikisi arasında performans olarak. aida64, winrar, sisoft sandra vs. bu tür programların çoğunda aralarında pek fark olmadığını gördüm.

örnek : aida64 cpuphotoworxx karşılaştırmasında e6700 8879 puan alırken e7400 8850 puan aldı. yani aralarında gözle görülür performans farkı yok. yeni işlemci almayı düşünen ve e7400 almak isteyenlere duyurulur. :D birazdan yeni bir test daha yapıcam onuda yazıcam bekleyin :D test için kullanılan makina özellikleri aynıdır. farklı bir donanım yoktur. hiçbir program açık değildir. saygılar. test sonucunda en düşük puanı alan işlemciyi satışa sunucam bilginize.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

evet arkadaşlar test sonucunu yazıyorum :D

E6700 çok az bir farkla aldı oyunu. aslında 3 mb önbelleğe sahip E7400 daha iyi gibi geldi herkese. fiyatının yüksek olmasıda sanki bi bok var dedirtti çoğumuza. aslında pek fark yok ikisi arasında performans olarak. aida64, winrar, sisoft sandra vs. bu tür programların çoğunda aralarında pek fark olmadığını gördüm.

örnek : aida64 cpuphotoworxx karşılaştırmasında e6700 8879 puan alırken e7400 8850 puan aldı. yani aralarında gözle görülür performans farkı yok. yeni işlemci almayı düşünen ve e7400 almak isteyenlere duyurulur. :D birazdan yeni bir test daha yapıcam onuda yazıcam bekleyin :D test için kullanılan makina özellikleri aynıdır. farklı bir donanım yoktur. hiçbir program açık değildir. saygılar. test sonucunda en düşük puanı alan işlemciyi satışa sunucam bilginize.

Bekliyorum :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

ve testler bitti arkadaşlar :)

test edilen işlemciler : e7400(2.8) - e6700(3.2) - d820(2.8)

en iyi performası herkes e7400 den beklerken e6700 en iyi performansı gösterdi. 5 adet test programının sonuçlarının toplamında ortaya çıkan sonuç : e7400 fiyatının yüksek olmasına rağmen çuvalladı. 3 mb önbelleğe sahip bu işlemciyi ise 2mbönbellekli e6700 devirdi. sıcaklık olarak baktığımızda o/c yapılmamış işlemcilerle en iyi performansı e6700 ile alırsınız. d2820 i test etmemize rağmen ele almıyoruz ele alıncak bişeyi yok malesef. e6700 gibi 2 mb önbelleğe sahip d280 tamamen p4 den farksız bir işlemci. buna verilecek para ile p4 3.2 işlemci iyi bir iş yapar. fiyat olarak baktığımızda ise d820 100tl e6700 150tl e7400 ise 250tl olduğunu görüyoruz. bu 3 işlemciden en iyi seçimin e6700 olduğuna şüphemiz kalmadı artık :) oyunlarda ise performans farkı fazla hissedilmedi. d820de ufak tefek takılmalar olurken diğerleri donmadan testi bitirdiler.

d820 işlemci satılıktır. alıcılar pm atabilir. saygılar. diğer 2 işlemciyi kullanıcam kimse sulanmasın :D

Toplam Hit: 2349 Toplam Mesaj: 11