folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ebay Üzerinden Kamp Ocağı Alacağım,Konuda Bilgisi Olan Var Mı Acaba?

Ebay Üzerinden Kamp Ocağı Alacağım,Konuda Bilgisi Olan Var Mı Acaba?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek

Sevgili müritler,kampta,arazide kullanmak üzere hem sıkıştırılmış gaz hem de benzin ile çalışan bir ocak almak istiyorum.Türkiye satış fiyatları malum,aşağıdaki linkte uygun fiyatlı olarak buldum.Merak ettiğim konu öncelikle böyle bir alışverişin ne kadar güvenli olduğu,zira hiç yurtdışından alışveriş yapmadım ve malın çıkış bölgesinin Çin olması aklıma takılıyor.Sonrasında da da ocağı aldığımda gümrükten geçişi ve üzerine konabilecek vergi; ocağın gümrüğe takılması ve fiyatınınTürkiye satış fiyatı üzerinden değerlendirilip üzerine binebilecek fazla bir vergi olur mu,bu konuda bilgisi olanlar var mı acaba?

http://www.ebay.com/itm/Camping-multi-fuel-Stove-Outdoor-Lightweight-cookware-/221275505834?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item33850c44aa

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

75 avro üzeri gümrüğe girer, hadi dielim özel sebeplerden girdi. Yüzde 20 vergi öder alırsın

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

75 avro üzeri gümrüğe girer, hadi dielim özel sebeplerden girdi. Yüzde 20 vergi öder alırsın

Merak ettiğim bir husus da,toplamda( ana bedel,gümrük,kargo vs.) ne kadara mal olacağı,ilanda ''free shiping'' demiş,ortalama bir rakam çıkartmam gerekecek.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    esrardede bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

Merak ettiğim bir husus da,toplamda( ana bedel,gümrük,kargo vs.) ne kadara mal olacağı,ilanda ''free shiping'' demiş,ortalama bir rakam çıkartmam gerekecek.

hocam ebay da genelde free shipping yazanlar usa içi oluyor (eğer satıcı hongkongdan yollamıyacaksa) ürünü sepete ekleyip satıcıdan teklif iste sana total maaliyeti diyor ozman

edit:  linke baktım arkadaş zaten çinden gönderecekmiş ürünü yani kargo ödemezsin,total,n 58$ olur yani çin satıcıları zaten bu işlerin oro*busu olduğundan ürünün gümrükte takılma olasılığını düşünmüyorum, onlar üzerine hediye felan yazar büyük ihtimalle ama sen gene de satın alırken üzerine hediye yazmalarını ve fiyatı yarısı göstermelerini söyle.

edit2: hocam faturaya az yazmasa mal gümtükte kalsa bile 100$ altı oldugundan sadece 3,5tl lik resmi bi evrak ücreti var onu öder alırsın

piradomim tarafından 08/Mar/14 21:47 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

Ürün Free Shipp ama muhtemelen Gümrükte kalır ve bi %20 -lik farka daha bakar ...

İmza YOK !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek
    JiggSaw bunu yazdı

Ürün Free Shipp ama muhtemelen Gümrükte kalır ve bi %20 -lik farka daha bakar ...

Yani ortalama 58 Dolar artı gümrük gibi bir ödeme yeterli olacak.

Bu tip alışverişlerde ortalama ürün teslim süresi ne kadar hacım,bilgin var mı?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    esrardede bunu yazdı
    JiggSaw bunu yazdı

Yani ortalama 58 Dolar artı gümrük gibi bir ödeme yeterli olacak.

Bu tip alışverişlerde ortalama ürün teslim süresi ne kadar hacım,bilgin var mı?

http://www.buyincoins.com/ buradan baktın mı dealextreme sahıbınden gıttıgıdıyor a cunku kartuslar var lpg lı fılan .  bende almak ıstıyordum sonra dedım zaten ates yakıyoruz ne gerek var . 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

müridler bugün bende bi bluetooth kulaklık aldım normal kargo 21 martta filan gelir yazıyordu +3 dolarla hızlı kargo seçeneği vardı şimdi aklıma takılan şey bu ürün ne zaman gelir sizce?

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
Toplam Hit: 1057 Toplam Mesaj: 8