folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Eğitim | AÖF Hakkında Aydınlanmam Gerek

Eğitim | AÖF Hakkında Aydınlanmam Gerek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba , 2 yıllık mezunuyum. Bu yıl ygs ye girdim 189 gibi salak bir puan aldim. Açık öğretim yazıp askerliği uzatmak istiyorum ailevi durumlardan dolayi. 2yıl sebepsiz tecil hakkımı kullandım. 12.12.2017 de bitiyor tecil. Artık eğitim sistemi okullar vs okadar nefret ediyorum ki ders kitabı görünce hayattan soğuyorum. Sorum şu : ygs den 189 puan ile Aöf gidebilirmiyim ve tercihi normal liselilerin yaptığı zaman mı yapmam gerekiyor. 

Aslında kendim bakmaliyim gereksiz bir konu oldu bunun icin özür diliyorum. Ancak gerçekten  çok  büyük bir bunaltı sarmış durumda beni. 

Teşekkürler. 

dcpromo tarafından 29/Nis/17 10:20 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

Sanırım yazın yapılıyor hocam tercih. Sıkıntı yapacak bir durum yaratma kendine. Biraz bakındımda önlisans bölümleri 150 küsürlerden başlıyor taban olarak. Girebildiğin bir bölümü yazar, halledersin.

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Seni anlıyorum bende geçtim aynı dönemden. Soruna gelecek olursak evet YGS barajını geçmen yeterli. Tercih zamanı yayınlanan listede Açıköğretim fakültesini bulup kodunu yazman yeterli olacaktır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Ygs ye bende girdim hiç çalışmadan. 260puan aldım

bu puana her türlü bi açık öğretim bölümü okurum diye düşünüyordum.işimi sağlama alayım dedim.eski rehberlik hocamı aradım. Önceden ygs ile 4 yıllık aöflere yetleşebiliyorduk ya o sistem değişmiş lys ye de girmek gerekiyormuş..

Lys ye girmek ösym ye 80lira daha vermek koyardı bana.biraz daha araştırdım. Lisans mezunu oldğum için sınavsız aöf okuma hakkım varmış zaten. Tercih zamanı tercih yapıp yerleşicem inşallah

sen durumunu herhangi bir dershaneye gidip rehberlik hocasına ya da aöf arayarak mutlaka sor. Lys kayıt zamanı geçti zaten bişey yapamazsın ama kafanda soru işareti kalmaz en azından 

bol şans

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı

Ygs ye bende girdim hiç çalışmadan. 260puan aldım

bu puana her türlü bi açık öğretim bölümü okurum diye düşünüyordum.işimi sağlama alayım dedim.eski rehberlik hocamı aradım. Önceden ygs ile 4 yıllık aöflere yetleşebiliyorduk ya o sistem değişmiş lys ye de girmek gerekiyormuş..

Lys ye girmek ösym ye 80lira daha vermek koyardı bana.biraz daha araştırdım. Lisans mezunu oldğum için sınavsız aöf okuma hakkım varmış zaten. Tercih zamanı tercih yapıp yerleşicem inşallah

sen durumunu herhangi bir dershaneye gidip rehberlik hocasına ya da aöf arayarak mutlaka sor. Lys kayıt zamanı geçti zaten bişey yapamazsın ama kafanda soru işareti kalmaz en azından 

bol şans

puanlar bu şekilde hocam anadolu ünivden baktım puanım hepsine yetiyor ama işte olurmu olmazmı bilmiyorum. DGS ye de gireceğim olmadı oradan kayıt yaptırırım.

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Olumlu yorumlarınız biraz rahatlattı. Teşekkür ederim. Gerçekten şu askerlik meselesi insanın başına dert oluyor. Hayatının ortasında gelip illada geleceksin diyorlar. İşe girdim adam gibi çalışıp tecrube kazanayım desen askerlik , kredi çektim ev aldım 1800lira her ay taksit ödüyorum askere gitsem bu parayı kimse ödeyemeyecek herşey bana bağlı durumda.  En azından bi 4 yıl falan uzatabilirsem ek birikimle 1 yıllık taksit parası biriktirip askerliğimi yaparken kredi de devam etmiş olur . Falan filan.. Sırf atalarımıza olan borcumuzdan dolayı bedelli yapmayacağım.(Şuanda istesem de yapamam gerçi.)

next next next install
Toplam Hit: 1046 Toplam Mesaj: 6
eğitim aöf askerlik tecil uzatma