folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ehliyet Almayı Düşünüyorum

Ehliyet Almayı Düşünüyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Herkese merhaba;

Antalya yaşıyorum ve artık ehliyet almayı düşünüyorum, daha önceden araba sürüş tecrübem yok, ama debriyaj frenz gaz yerlerini biliyorum :). Düz vites manuel vitesleri araç ehliyeti ne kadar ücret tutar, ve önereceğiniz sürücü kursu varmıdır.? taksit imkanları oluyormu.? Araba sürüş tecrübem yok, tecrübe için kullanabilceğim bir arabada yok, tek atışta kazanmak için verebileceğiniz tavsiyeler varmıdır.?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bölgedeki en iyi kursa git herşeyi onlar öğretiyor. yazılı sınava 2-3 gün önceden çalış, çıkmış soruları çöz.

araba sürme işinide onlar öğretiyor birşey yaptıgın yok düz gidiyorsun park yapıyorsun yokuş yukarı kaldırıyorsun kırmızı ışıkta duruyon falan filan

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

hey gidi zamanında alırken 1er metre ileri geri yaptırmışlardı bana 97almıştım direksiyondan:D

imza
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Yeni yıldan önce yazılırsam benim için bir artısı olurmu fiyat açısından. Malum her şeye, zam zam zam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ben 2013'te aldım iyikide almışım diyorum. Fiyattan ziyade basitti. Test sınavı zaten mantıkla okursan full yaparsın. Benim bir tek motorda bir kaç yanlış vardı oda sona doğru sıkılıp sallamaya başlamıştım.

Direksiyon sınavındada 100 metre götürüyorsun olay tamamdı. Ben heyecandan aracı vitese atmadan gaza basmıştım hoca uyardı falan. :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Onu bunu bilmem, ama Aynaları ve Koltuğu iyi ayarla. ^^D`  Koltuğun yüksekliğini, ileri geri hareketini. Hatta Direksiyonun konumunu bile.

Direksiyon simidinin Kalınlığı ve Çapı bile etkiliyor alüminyum. ^^D 

öteki türlü, kör ,topal ,çolak gibi gidiyorsun.  Kısa mesafelerde sorun yok ama, uzun yol yaptığında, şehir içinde dahi sıkıntı. 

RitmFarbRacourci tarafından 27/Kas/19 21:27 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

geçen sene aldım. gittiğim kurs özelinde belki öyledir bilmiyorum ama direksiyon eğitimi verirken adamlar sınavın olacağı yeri ezberlettiler o kadar. 

sınavı geçmek için yeterli mi dersen yetiyor ama ehliyeti aldım hadi direksiyona geçeyim olayında bayağı eksik kalıyor. 

yazılı sınav ise basit abi çıkmış soruları çözersen kafi geliyor zaten sorularda diğer 3 şık o kadar sırıtıyor ki soruyu okumadan yarısı çözülüyordu nerdeyse. başvuru yapacaksan e-sınava başvur yazılı için. tablet ile sınava giriyorsun hemen sınav kapısından çıkarken şu bankalardaki numaratörlerden var. tc'ni girip anında öğreniyorsun puanı güzel oluyor.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Sınavları tek seferde geçersen vergisi ıvırı zıvırı her şey dahil 2400 tl'ye alabiliyorsun.

1400 -> Kurs ücreti, hepsi kapıyı buradan açıyor pazarlığa göre 1200'e kadar inebiliyorlar.

800 -> Vergi harcı

110 -> Direksiyon sınavı

( Sürüş tecrüben yok ve manuel için ehliyet alacaksan hafta içi direksiyon derslerine gidecek vaktin olması lazım yoksa sadece hafta sonları 4 gün alırsan kalma ihtimalin çok yüksek. Sınavda 30 dakika sürüş yaptırıyorlar, 2 kez stop edersen sınav direkt bitiyor. Paralel parkı tek seferde yapamazsan yine direkt kalıyorsun.  En çok bu ikisinden kalındığı için bunları yazdım daha birçok zımbırtısı mevcut. )

80 -> e-sınav

GusFring tarafından 28/Kas/19 01:33 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Cevaplar için teşekkür ederim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

B sınıfı ehliyetin direksiyon sınavında, otobüs üstünde sınav olmuştuk, hala bana tuhaf gelen bir anıdır. :)

Kursa başvurursan her şeyi öğretir anlatırlar sana hocam, yine de kafana takılan bir şey olursa sor.

ShockMan tarafından 28/Kas/19 07:40 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Yeni yıldan önce yazılırsam benim için bir artısı olurmu fiyat açısından. Malum her şeye, zam zam zam.

Her yıl vergiyi arttırıyorlar. Keşke biraz daha önceden yazılsaydın, şu an 2019'a yetişemezsin. Mecbur yeni yılda zamlı alcan

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
Toplam Hit: 917 Toplam Mesaj: 11
ehliyet harç değil haraç düüütt düüttt