folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ehliyet Hakkında Yardım

Ehliyet Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba internette bir çok kez araştırdım ama istediğim bilgileri tam olarak elde edemedim,bilgisi olanlardan yardım istiyorum.Uzatmadan konuya gireyim..Bilindiği üzere ilkokul mezunlarına tanınan ehliyet alma hakkı 2006'nın Temmuz ayında çıkmıştı ve 5 yıl sürecek olan bir kanundu.Buna göre 2011'in Temmuz ayında son bulması gerekiyor.Bugün Bora Sürücü Kursu'nun web sitesine girdiğimde ''Lise Mezunu Şartından Önce Son Kayıt 31 Aralık 2010'' yazıyordu ve bu kafamı çok karıştırmakla beraber moralimi bozdu..Planım Ocak'ta kursa kaydolup Mart ayında yaşımı doldurup Nisan'da da sınava girmekti.. Eğer bu kanun 1 Ocakta çıkarsa ben bu yılın sonunda kursa kayıt olabilir miyim ? Yahut bu sürücü kursunun yapmış olduğu bir kandırmaca mı ? Son olarak stajyer ehliyeti konusuna geleceğim.Son 5 yıldır böyle bir söylenti var bu kanunun çıkması olası ama her sene olduğu gibi bir sonraki seneye sallanabilir mi? Şimdiden çok teşekkür ederim,ayrıca bakıldığında gereksiz bir konu gibi görünüyor fakat ehliyeti zevk için vs istemiyorum geçimimi sağlamak için babamın durağında taksiye çıkacağım,Saygılar..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Kardeşim, öncelikle bu sürücü kurslarının her dediğine inanmamak lazım, nitekim ben bildim bileli, bu sene son, bu son fırsat ayağı var Yani pek güvenme derim ben....

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam kusura bakma mesaj biraz geç oldu ama olsun... öncelikle eğer kanun 2006 da yayınlandıysa ve 5 yıllıksa aksi bir kanun çıkmadığı sürece yayın tarihinden itibaren 5 yıl yürürlükte kalır... yani 1 haziran 2006 tarihinde kanun yayınlandıysa 1 haziran 2011 de yayından kalkar... ha belirtmiş olduğun sürücü sitesinde neden böle bişi var olduğuna gelecek olursak insanları sürekli olarak telaşlandırmaktan başka hiçbişi değil... bi de site güncel değildir... stajer ehliyeti yıllardır cıkacak diyolar her ehliyet döneminde bu sefer son diğer sınavda stajer ehliyeti geliyo fln diolar ama geldiği yok... sadece insanları kursa cekme amaclı o kadar... ha kafanda hala soru işaretleri varsa git bir kursla yüz yüze konuş hocam...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek

Öncelikle dikkate alıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim :)

@crafty  

Hocam bugün tbt'ye giremedim öğlen saatlerinde ise web sitesine baktığım sürücü kursuna gidip konuştum dediğin gibi insanları kursa çekmeye çalışıyorlar adam neredeyse ağzıyla söyledi diyebilirim,tekrardan çok teşekkürler :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

edit pm attim.

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
Toplam Hit: 1336 Toplam Mesaj: 5