folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Ehliyet'e El Koydurma

Ehliyet'e El Koydurma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

araba ne? gizli bi yere gizli bi düğme falan koysanız da ona basmadan çalışmasa? adını unuttum neydi ya gizli kontak mıydı öyle bişiydi

Çok sıkılıyom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam selam.

Oncelikle boyle bir yaklasimin oldugu icin tebrik ederim seni. Duyarlilik onemli birsey.

Fakat babani da dusunelim... Once ona gezmesi icin alternatif bir yol bulman gerek. Belli ki iceride durmaktan sikilan bir abimiz. Arabasi elinden gidince isini, gezmesini nasil halledecek ona bir care bulursan o zmn guzellikle soyleyip arabayi kullanmamasini saglayabilirsin gibime geliyor. Birden senin ozgurlugunu aldiklarini dusun. Ne yapardin ? Sanirsam kendide oyle dusunup "arabayla geziyorum" deyip boyle yapmaya devam ediyordur gibime geliyor.

Eger guzellikle cozulmeyecegini dusunuyorsan, o zmn sanirsam arabaya cok zarar vermeden bir sekilde calismaz hale getirmen daha mantikli olur. Aksi halde polise vs basvurunca adama birde para cezasi odetirsin. Ayrica eger yapacagim derse, ehliyetsiz kullanir , yapacagim diyenin onune gecmek zor olabiliyor hocam.

Bilmem ne kdr uygun olur ama , baba arabam bozuldu vs deyip sen alsan... Baska sehirde olduguna gore  ? Veya git bir gun al birsey demeden soruncada arbam bozuldu (vs.vs.) deyip gecistir dahada goturme.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Ha bir de anahtarı sol çamurluğun altına gizleyin adresi de pm atın direk yokederim arabayı asasdfasdfasf (istediğinizde geri dönecek şekilde tabikisi de) [km sayacı gün geçtikçe artadabilir ama cici bakarım asdfasf]

Çok sıkılıyom
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

araba ne? gizli bi yere gizli bi düğme falan koysanız da ona basmadan çalışmasa? adını unuttum neydi ya gizli kontak mıydı öyle bişiydi

Bunu nasıl yapıyorlar yau. Ateşleme hattına kablo çekip, çift anahtar mı koyuyorlar, nedir? Heralde immobilizer'de yapmıyorlardır, sıradan tofaş yada benzerlerinde yapıyorlardır.  Bak merak ettim şimdi. 

Bir de, egzost'a herhangi fiziki bir müdahale yapmaksızın İlk Marş'da yada Rölanti'de, yada standart Marş ile Egzost'tan(?) çok yüksek ses çıkarttırabilir miyiz?

RitmFarbRacourci tarafından 19/Nis/19 08:40 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

Bunu nasıl yapıyorlar yau. Ateşleme hattına kablo çekip, çift anahtar mı koyuyorlar, nedir? Heralde immobilizer'de yapmıyorlardır, sıradan tofaş yada benzerlerinde yapıyorlardır.  Bak merak ettim şimdi. 

Bir de, egzost'a herhangi fiziki bir müdahale yapmaksızın İlk Marş'da yada Rölanti'de, yada standart Marş ile Egzost'tan(?) çok yüksek ses çıkarttırabilir miyiz?

imob modulunun elektrik hattının kablosuna bir swich koyup imob u devre dişi birakmak gibi bir mantik ile yaptiklarını düşünüyorum 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

imob modulunun elektrik hattının kablosuna bir swich koyup imob u devre dişi birakmak gibi bir mantik ile yaptiklarını düşünüyorum 

Hmm, İmmobilizer'dan girmişsin bu güzel. 

Benim merak ettiğim başka birşey dâhâ var; İmmobilizer olmayan arabalarda, bu gizli kontak açık(?) olmadan Araç yine çalışıyor, ama 100-200 metre gidiyor, sonra boğulup duruyor. Ama bu süre zarfında, Otomobilin Egzost'tundan  "Düzensiz,Çatlak ama yüksek bir Ses" çıkıyor, bunu nasıl sağlıyorlar, esas itibariyle bunu merak ettim. 

Normalde, Gizli kontak anahtarı açık ve normal anahtar ile beraber çalıştırıldığında, herşey normal seyrinde, sesler de normal, ve araç boğulmuyor. 

Öteki durumda; Gizli kontak kapalı, normal Marş, sonuç olarak 2nci paragrafda sözünün ettiğim şeyler gerçekleşiyor, Nasıl? tşkler. 

RitmFarbRacourci tarafından 19/Nis/19 09:49 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2827 Toplam Mesaj: 17
ehliyet