Ekran Çipi Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nizamoglu_45
    nizamoglu_45's avatar
    Erkek

slm

hp pavilion dv5 1100et model 4 yıllık dizüstü bilgisayarımın ekran çipi yandı.

yaklaşık 200 - 300TL tamir ediliyor ama 3 bilemedin 5 ay sonra yine arıza verir diyorlar

sizce sadece internet için kullanılacak bir makine aynı arızayı verirmi.

bilgisi olan varsa bi yazsa

yürümeye devam et, yol insanı terbiye eder..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elmor
    elmor's avatar
    Erkek

chipi sokup kucuk lehim toplariyla tekrar lehimliyorlar, bazilari ise sadece chipin ustune isi uyguluyor.

isinma olayi var ise eger tekrar ayni sorunu yapabilir. Kolay bir islem degil. Ben sizin yerinizde olsam parca seklinde satardim. Adam olmuyor bir daha onlardan :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nizamoglu_45
    nizamoglu_45's avatar
    Erkek
    elmor bunu yazdı

chipi sokup kucuk lehim toplariyla tekrar lehimliyorlar, bazilari ise sadece chipin ustune isi uyguluyor.

isinma olayi var ise eger tekrar ayni sorunu yapabilir. Kolay bir islem degil. Ben sizin yerinizde olsam parca seklinde satardim. Adam olmuyor bir daha onlardan :)

lehim olayı çıktı yine karşıma, bende elden çıkarmayı düşünüyordum iyi oldu yazdığın, 150 TL veriyorlar satayım bari.

teşekkürler yorum için.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gencbeyin
    gencbeyin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

işinin ehli yerde yaptırırsanız götürür. adamlar ne anakartları tamir ediyor görseniz yok artık dersiniz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nizamoglu_45
    nizamoglu_45's avatar
    Erkek
    gencbeyin bunu yazdı

işinin ehli yerde yaptırırsanız götürür. adamlar ne anakartları tamir ediyor görseniz yok artık dersiniz.

haklısınız ama öyle bi yer bulmak zor, en azından küçük bi şehirde yaşıyorsanız baya zor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benim de çip yandı hocam 100 liraya eleman tamir etti gayet sağlam adamlar. Ben eskiden tanıdığım için bu fiyata yaptılar. normalde 150 lira imiş ancak pazarlıkla düşürebilirsin sen de.. 

p.tesi arayıp kargolayabilirsin buraya. cidden işlerinin ehli adamlar :) fabrikalara tamir yapıyorlar genelde

http://www.idealelektronik.com/

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    nizamoglu_45 bunu yazdı

slm

hp pavilion dv5 1100et model 4 yıllık dizüstü bilgisayarımın ekran çipi yandı.

yaklaşık 200 - 300TL tamir ediliyor ama 3 bilemedin 5 ay sonra yine arıza verir diyorlar

sizce sadece internet için kullanılacak bir makine aynı arızayı verirmi.

bilgisi olan varsa bi yazsa

verir arkadaşım, ısınma sorunu var dv serisinde.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 1101 Toplam Mesaj: 7