folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı, Driver Yüklendikten Sonra Çalışmıyor.

Ekran Kartı, Driver Yüklendikten Sonra Çalışmıyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uye1500
    uye1500's avatar
    Erkek

Herkese merhaba ;

Lenovo y560 model bir laptopa a sahibim. Sorun ise şöyle:

Bilgisayar ekran kartı driverı yüklenmediği sürece sorunsuz çalışıyor fakat driver yüklendikten ve yeniden 

başlattıktan itibaren Win 7 logosundan sonra masaüstü gelmesi gerekirken siyah ekran gözüküyor ve hiç bir

görüntü gelmiyor. Yardım, öneri ve görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler.

-Yüklediğim driver daha önce kullanıp sıkıntı olmaya bir driverdır.

-Ekran kartının termal macununu değişirtikten sonra bir süre çalıştı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Yazdıklarınıza göre macunlama işlemi başarısız olmuş. Macun ilk sürüldükten bir sonra bir sebepten dolayı (muhtemelen ısı) devre dışı kalmış gibi duruyor.

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    redsox
    redsox's avatar
    Erkek

Hocam ekran kartı chipinde sorun var gibi gözüküyor. Çift ekran kartlı makinelerde (kuzeyin içinde bir tane ve harici olmak üzere 1 tane) cihaz açılırken dahili ekran kartı kullanımda olur daha sonra performansa göre ya da ayarlamanıza göre harici kart devreye girer. driver yüklemezseniz dahili ekran kart ile çalışmaya devam eder. chip altındaki lehimler ısınmadan dolayı çatlamış ya da ısınıp soğuduktan sonra soğuk lehim olmuştur. yapılması gereken bir bga cihazı ile chipi ısıtamak. sorun devam ederse chip altındaki lehimleri reball etmek sorun yine devam ederse chipi değiştirmek.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

bir çok nedeni olabilir :\ muadil bir  driver bul onu dene bide belki işletim sistemin güncelleme çekti çakışma yaptı 

Mevzu derin | Papikolas Planet
Toplam Hit: 729 Toplam Mesaj: 4