folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı Fps Drop Ve Fps Düşüşü

Ekran Kartı Fps Drop Ve Fps Düşüşü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

driver mriver boşver hocam şöyle birşey geliyor aklıma,

cpu'nun soğutucusu söküldü ve temizlendi takıldı ama yanlış takılmış da olabilir diye düşünerek senden aida64 isimli programı indirip stress test yapmanı isticem.

Şayet cpu ısınınca throttle dediğimiz ısıyı düşürmek için hız kesiyor ise, düşük fps almanın sebebi budur.

internette aida64 stress test yazarsan anlatımı da çıkar kendisi de :)

throttle yapıp yapmadığını zaten test sırasında altta sıcaklık skalası var orada gösterir kaç derecede cpu hız düşürdümü felan. Bir dene bakam 

Almanya Fatihi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tutaysalg1r
    Tutaysalg1r's avatar
    Erkek

w7 kullanıyorum şu anda w10 da kuruluydu olay aynıydı kaldırdım w10 dandır diye düşündüm w7 ye geri döndüm 

Diyemedim Ya La
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tutaysalg1r
    Tutaysalg1r's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

driver mriver boşver hocam şöyle birşey geliyor aklıma,

cpu'nun soğutucusu söküldü ve temizlendi takıldı ama yanlış takılmış da olabilir diye düşünerek senden aida64 isimli programı indirip stress test yapmanı isticem.

Şayet cpu ısınınca throttle dediğimiz ısıyı düşürmek için hız kesiyor ise, düşük fps almanın sebebi budur.

internette aida64 stress test yazarsan anlatımı da çıkar kendisi de :)

throttle yapıp yapmadığını zaten test sırasında altta sıcaklık skalası var orada gösterir kaç derecede cpu hız düşürdümü felan. Bir dene bakam 

bu söylediğin çok mantıklı geldi bende bunun gibi bir fikir istiyordum şimdi deniyorum onu umarım dediğin gibidir 

Diyemedim Ya La
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Tutaysalg1r bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Bir kaç resim çekseydin nedir ne değildir belki kavrar sana söylerdik.. inan ki şu durumda ne diyeceğimi bilemedim.. Power ile ilgili değil zannetmem.. Sen resim koysana..!

Neyin resmini istiyorsun tam anlayamadım hocam

Belkide bir ayrıntıyı görür sana yardımımız dokunur diye kasaya yerleştirmiş olduğun biçimle ilgili bir kaç resim koysan işe yarardı sanırım..

ShockMan tarafından 03/May/18 03:30 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

Şuan aynı sorunu ben de yaşıyorum. GTX 1050 var ve sadece Fortnite oynarken oluyor. Tüm ayarları düzenlememe rağmen düzelmedi. :)

Allah Türktür.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tutaysalg1r
    Tutaysalg1r's avatar
    Erkek
    ershn bunu yazdı

Şuan aynı sorunu ben de yaşıyorum. GTX 1050 var ve sadece Fortnite oynarken oluyor. Tüm ayarları düzenlememe rağmen düzelmedi. :)

ben şu anda her oyunda aynı sorunu yaşıyorum anlamış değilim ve ne yaptıysam çözemedim aklına ne geliyorsa denedim ya kartın kendi mekanızmasında bir sorun var ömrünümü doldurdu naptı anlamadım yani çözebilen biriside yok kaçtane bilgisayarcıya götürdüm hoş bilgisayarcı demeye bin şahit isterde yok yani ben sadece lol oynuyorum arada pubg fortnite filan ama onlarda bile eski performanstan eser yok 

Diyemedim Ya La
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tutaysalg1r
    Tutaysalg1r's avatar
    Erkek

Sorunu buldum arkadaşlar sorun anakartın aşırı ısınması sanırım içini temizleyen kişi anakarta zarar vermiş yenisini aldım şu anda eskisi kadar iyi oldu

Diyemedim Ya La
Toplam Hit: 1654 Toplam Mesaj: 18
fps drop