folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı Sıkıntısı

Ekran Kartı Sıkıntısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

selamlar

Dün oyun oynarken bir anda pc cortladı. açmaya çalıştıgımda açılmıyordu. Sistem geri yükleme,onarma vs. denedim cıks olmadı. safe mode da açıp kurcaladım en son sıra gelince ekran kartı driverlarını temizledim. Bilgisayar açıldı ama onboard kart olmamasına rağmen açıldı pc ama ekran kartı heralde pc yi açıcak kadar çalışıyor :D  ekranda dikine kalın, çizgiler var. + 1024x768 çözünürlükte. o çizgi alanın içinde kalan yerlerin rengi değişiyor.

dxdiag'ta kart gözükmüyor.

Donanımsal mı diye live linux kurdum sıkıntı ordada devam ediyor. masaüstünde rengi değişiyor çizgilerde,paintte değişmiyor. videolar,resimler değişiyor,browser değişmiyor vs. bariz donanımsal bir sıkıntı.  

Şimdi sonuç olarak bu kartın tamir edilme gibi bir durumu söz konusu mu? Çünkü kart şu an için gayet güzel bir kart hd7870. Nesil olarak geri kalsada iş gören bir kart ve yeni kart almak şimdi 1500 TL durduk yere .
    Çözüm için önerilere açığım + İstanbul içinde bildiğiniz bir ekran kartı tamiri yapan,güvenilir biyer var mı?

ekstra bir soru : fx 6300 işlemci var şu an bu kartın kasasında fakat overclocklu şekilde 4.5 ghz de çalışıyor. rx480 darboğaz yapar mı ? 

FCN tarafından 07/Oca/17 16:52 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Hocam masrafa girmeden önce bi kablo ile de oynaş azıcık(masa üstü ise). Kartin Yerini oyna sök tak anakarta. Bakarsın basit biseydir fark etmemissindir.

antivir-US tarafından 07/Oca/17 16:52 tarihinde düzenlenmiştir

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Hocam elimde satılık 2. el sorunu yok model yükseltmek için satılacak "Nvidia GeForce GTX 260" var satın almak istersen fiyatta anlaşırız.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Kabloları falan bir değiştir ama sıkıntı ekran kartı gibi duruyor. Canını sıkacak ama o kart corlamış. Ekran akrtı tamiri yapıyorum diyenlere de inanma, %99 kartı fırınlayıp çalıştığını gördükten sonra paranı alıp sana verirler. Sen de hevesle takarsın tamir ettiler diye, artık şansına göre 1 hafta da olabilir 1 ay da, ekran kartı komple cortlar.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

fırınlama muhabbetini biliyorum sağol. bugün gezdim bilgisayarcıları hepsi sadece fırınlarız muhabbetine bağladı. o topada girmedim. birde biri kalıbını bulucaz çipi sökücez bişiler yapcaz muhabbetine bağladı ama anlattığı aşamalar yine bildigim kadarıyla fırınlama aşamalarından biri o. herneyse yeni ekran kartı alıcaz gibi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Fırınlama muhabbetine dikkat etmen lazım. Kartı gözden çıkardıysan dene.

Ben denedim kart patladı fırının içinde.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egemen54
    Egemen54's avatar
    Erkek

Bindin üstüne, vurdun kırbacı vurdun kırbacı, dayanamadı tabi yavrucak. Geçmiş olsun fcn.

Bilginin efendisi olmak için, çalışmanın kölesi olmak gerekir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Sserkan bunu yazdı

Fırınlama muhabbetine dikkat etmen lazım. Kartı gözden çıkardıysan dene.

Ben denedim kart patladı fırının içinde.

Sıvı kapasitör bulunan bir devre kartını fırınlarsan patlaması normal hocam. Ondan her gördüğünüz şeyi fırınlamaya kalkmayın :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 1059 Toplam Mesaj: 8
tamir ekran kartı