folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı Ve Skype Sorunu Lütfen Yardım

Ekran Kartı Ve Skype Sorunu Lütfen Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolat
    Bolat's avatar
    Erkek

beyler benim yaşadığım iki sorun var da çözümünü tam olarak bilmiyorum.

1.sorun resmi : http://p1307.hizliresim.com/1c/b/q38ps.jpg

normalde benim ekran kartı ati radeon hd 6470m. ama directx tanı aracında İntel hd graphics family olarak görünüyor. ve galiba boyutunu da fazla gösteriyor.

2. sorun resmi: http://k1307.hizliresim.com/1c/b/q38u9.jpg

2. sorun ise skype da bi çağrı başlattığımda, çağrıda konuşan kişinin sesi kulaklıktan, ama diğer oyun sesleri , video açtığımda video sesi, windows sesleri gibi diğer sesler hoparlörden geliyor. bu sorunu da driver sorunu olarak düşünüyorum ve burada paylaşıyorum. 

Şimdiden ilgileriniz için teşekkürler.

İnancı doğrultusunda yaşamayan : Zamanla yaşadıklarının doğru olduğuna İnanır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

1. sorununuz için:

Bilgisayarınızda 2 adet ekran kartı bulunuyor. Düşük ekran kartı performansı gerektiren işlemlerinizde tümleşik Intel ekran kartı devreye giriyor. Yüksek performans gerektiren durumlarda ise ATI ekran kartınız devreye girerek ihtiyacınızı karşılamaya çalışıyor. Ekran kartı bellek miktarı olarak da, sanırım iki ekran kartının belleğinin toplamını gösteriyor olabilir.

2. sorununuz için:

Muhtemelen driver sorunudur. Skype açtığınızda konuşmayı kulaklıktan, diğer sesleri hoparlörden duyuyorken, kulaklık girişinizi çıkarıp yeniden takmayı deneyin. Bilgisayar kulaklık girişini sonradan algılar ise düzelme ihtimali var. Tabi bu sadece geçici bir çözüm, eğer çok sıkıntı verir ise teknik destek ile irtibata geçebilirsiniz.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolat
    Bolat's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

1. sorununuz için:

Bilgisayarınızda 2 adet ekran kartı bulunuyor. Düşük ekran kartı performansı gerektiren işlemlerinizde tümleşik Intel ekran kartı devreye giriyor. Yüksek performans gerektiren durumlarda ise ATI ekran kartınız devreye girerek ihtiyacınızı karşılamaya çalışıyor. Ekran kartı bellek miktarı olarak da, sanırım iki ekran kartının belleğinin toplamını gösteriyor olabilir.

2. sorununuz için:

Muhtemelen driver sorunudur. Skype açtığınızda konuşmayı kulaklıktan, diğer sesleri hoparlörden duyuyorken, kulaklık girişinizi çıkarıp yeniden takmayı deneyin. Bilgisayar kulaklık girişini sonradan algılar ise düzelme ihtimali var. Tabi bu sadece geçici bir çözüm, eğer çok sıkıntı verir ise teknik destek ile irtibata geçebilirsiniz.

1. sorun için teşşkür ederim içime su serptin. 2. si ise o söylediğini kaç kere yaptım olmadı. acaba driverın son güncellemesini yapsam düzelme ihtimali olur mu ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    Bolat bunu yazdı

1. sorun için teşşkür ederim içime su serptin. 2. si ise o söylediğini kaç kere yaptım olmadı. acaba driverın son güncellemesini yapsam düzelme ihtimali olur mu ?

Ben driver gücelleme ile düzeleceğini sanmıyorum, çünkü sonuçta üreticinin driver güncellemesi hazırlanması sırasında böyle bir sorundan haberdar olması gerekiyor diye düşünüyorum. Ama siz yine de deneyin, belki düzelebilir.

Sorun driver da olmayabilir, ben sadece ihtimal verdim. Belki Skype'den de kaynaklanıyor da olabilir. Mesela; Skype'den bir görüşme açtığınızda, arka plandaki seslerin kısılması gibi bir seçenek var. Bu seçeneği iptal edip görüşme deneyin. Eğer yine düzelmezse aklıma bir şey gelmedi. Artık teknik servisin yolları taştan...:)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolat
    Bolat's avatar
    Erkek

galiba sorunu çözdüm. İletişim kulaklıkları devre dışı bırakınca sorun çözülüyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Şuan bende pavilion g6 kullanıyorum. Ne yaptım ne ettim Ati ekran kartını devreye sokamadım. Yüksek grafik isteyen işlemlerde bile girmiyor devreye :S intel-amd çakışıyor. Çözüm olarak biostan dahili ekran kartını iptal etmek. Ancak hp ipnesi advanced bios işlemlerini yaptırmıyor :S Biosu bir şekilde advanced modüllerini aktif etmek lazım. Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Netten araştırdım bişeyler çıktı. Yaptım olmadı. Kullandığım bios için henüz advanced etmemiş kimse. Ancak dv6000 serisinde bu sorunu çözmüşler. Bilmiyorum nasıl yaptılar ama adamlar biosu kaydediyor ve üzerinde oynuyor. Sonra hoop advanced menüler gelmiş. Var mı bunu yapabilecek mürid ? Yada öğretecek :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolat
    Bolat's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Şuan bende pavilion g6 kullanıyorum. Ne yaptım ne ettim Ati ekran kartını devreye sokamadım. Yüksek grafik isteyen işlemlerde bile girmiyor devreye :S intel-amd çakışıyor. Çözüm olarak biostan dahili ekran kartını iptal etmek. Ancak hp ipnesi advanced bios işlemlerini yaptırmıyor :S Biosu bir şekilde advanced modüllerini aktif etmek lazım. Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Netten araştırdım bişeyler çıktı. Yaptım olmadı. Kullandığım bios için henüz advanced etmemiş kimse. Ancak dv6000 serisinde bu sorunu çözmüşler. Bilmiyorum nasıl yaptılar ama adamlar biosu kaydediyor ve üzerinde oynuyor. Sonra hoop advanced menüler gelmiş. Var mı bunu yapabilecek mürid ? Yada öğretecek :D

sende çakışıyorsa ben de nasıl çakışmıyor ??

Toplam Hit: 1252 Toplam Mesaj: 7