folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı Yada Anakart Sorunu

Ekran Kartı Yada Anakart Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba. Donanım konusunda tecrübeli müridlerimizin yardımına ihtiyacım var. İnternette takılırken ekranım birden karardı fakat kasanın fanları çalımaya devam ediyordu. Bilgisayarı biraz kurcaladım ve incelemelerimin sonucu şu şekilde

- Bilgisayarı açtığımda bütün fanlar çalışıyor fakat başka hiç bir tepki yok. Yani ekrana görüntü gelmiyor, cd sürücüler hiç bir tepki vermiyor, aynı şekilde HDD de hiç bir tepki vermiyor fakat HDD nin ışığı sürekli yanıyor. HDD söktüğümde dahi ışık sönmüyor. Buzzerdan herhangi bir şekilde ses çıkmıyor.

- Bütün parçaları söküp tekrar taktım fakat bir değişiklik yok. (ekran kartı, ramler, tv kartı, bios pili)

- Ekran kartı takılı değilken çalıştırdığımda fanlar bir tur atıp duruyor ve tekrar çalışmıyor. Ekran kartını takıp çalıştırdığımda fanlar dönüyor ama tepki yok.

- Monitörü başka bilgisayarda denedim sağlam

Tahminimce sorun anakarttan kaynaklanıyor ama bu konuda bir tecrübem olmadığından sizin düşüncelerinizi öğrenmek istedim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek
    Donanım konusunda bilgisizim ama ekran kartı sorununa benzemiyor hoca.

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek
    Banada daha ziyade anakarttan kaynaklanıyor gibi geliyor. Fırsat bulabilirsem ekran kartını filan başka bir bilgisayarda deniycem.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek
    Hacim %90 sorun Anakartta.Yapılması Gerekenleri Yapmışşsın.Buna Rağmen Bir Arıza Tespiti Yapamadıysan Ve Kasanda GAriplikler Söz Konusu İse Sorun Anakartdadır.Yinede GErekli İmkan Ve Araç Gerece Sahip bir Teknik in Bakmasında Fayda Var.Diğer Parçalarınada Zarar Verebilirsin.Dikkatli Ol.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

hocam sen onu işini iyi bilen bir teknik servise götür onlar baksınlar sorun anakartta gibi görünüyo 

eğer senin fazla bilgin yoksa pek kurcalama içerisinde sağlam başka parçaları da bozabilirsin

eğer sorun anakarttaysa senin parçalarına uygun bir anakart alacaksın yapacak bişey yok 

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eselcuker
    eselcuker's avatar
    Erkek

sorunun ne olduğunu tam olarak bilemezsin saten denemen lasım herşeyi tamamen sök PC den optik leri hdd leri felan sadece ram ekran kartı işlemci ve power ın bağlı olsun

daha sonrasında mümkünse ram warsa elinde yada 2 tane ram takılıysa tek tek farklı slotlarda dene sonra PC yeni ise onboard ekran kartı war dır %90 ekran kartını söküp pili çıkartıp bios resetleyip onboard ile açmadı dene PC yi

denemen gereken çok şey war allah yardımcın olsun xD

AMD Rulezzz =)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek
    ekran kartın yanmış gibi geldi bana ana kart sorunu değil durduk yerde kararma ekran kartından kaynaklanır şimdi ekran kartın düşük bir ihtimal ama yanmamışta olabilir bilgisayarının parçalarını sök sağlam bir şekilde yerlerine tak enson ekran kartı kalsın iyice temizledikten sonra iki elinle tut birkaç defa yerine tak çıkar düşük bir ihtimal ama belki düzelir kolay gelsin

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bana ram gibi geldi kardeşim. başka bi ram dene bakalım o zaman çalışacak mı ramların yanmış olabilir.

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
Toplam Hit: 1509 Toplam Mesaj: 8