Ekran Takılma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Brown
    Brown's avatar
    Erkek

selamlar,

hp 1270et laptopum var. sorunu en başından anlatayım. bundan 3-4 ay öncesinde normal age of oynarken 15dk sonra ekran takıldı. kapatıp açtım yine oyunu açtım 5dk sonra yine ekran takıldı. Farklı oyunlarda denedim yine takıldı. Yani oyunla ilgili bir sorun yok. Daha sonradan bu takılmalar devam etti ve laptop açılmaz duruma geldi. Servise götürdüm arızayı tespit ettiler, kuzey çipi yanmış dediler ve çipi değiştirdiler. Oradayken denedik laptop açılıyor yani problem yoktu. Fakat eve getirince laptop yine oyuna girdiğimde 5dk sonra takılıyor. Sorun devam ediyordu, bende tekrar servise götürdüm böyle böyle sorun devam ediyor diye. Tamam dediler, kontrol edelim oyun açalım test edelim, problemi bulunca arayalım. 3-4 gün geçti aradım, dediler problem yok bizdeyken takılmıyor. Neyse gittim orada denedim oyuna girdim harbiden takılmıyor. Aldım geri getirdim evde oyuna giriyorum yine takılıyor. Adamlara diyorum böyle böyle, problemi bilemeden bişey yapamayız bizdeyken arızayı vermiyor diyor. İşin içinden çıkamadım bu laptopun sorunu nedir yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

evde sarj da mı deniyosun yoksa elektriğe bağlayıp mı ? Adaptörle alakalı bişey olmasın :S

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    khonyalim
    khonyalim's avatar
    Erkek

%99 adamlar sadece ekran kartı üzerindeki soğutucu sıvıyı yenileyip bilgisayarı açıyolar sen açılmıyo diyince onlarda öle bakıyolar masaütünde 1 saat ya da 1 gün açık bırakıyolar donma falan olmuyo. ama oyunda falan denemiyolar. başıma acer da hemen hemen aynısı geldi soğutma sisteminde sıkıntı var ve yeterince soğutamıyo ekran kartıda kendini ya devredışı bırakıyo yani ekran anında donuyo ya da ekran kartı kapanamıyo dedikleri gibi ekran kartı üzerindeki çip yanıyo ... 

Hep Oyunlar Senaryolar, Sustuysak Bi Yere Kadar, Aklınızdan Çıkarmayın, Türkiyedir GALATASARAY...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Brown
    Brown's avatar
    Erkek

Liquid bunu yazdı:
    -----------------------------

evde sarj da mı deniyosun yoksa elektriğe bağlayıp mı ? Adaptörle alakalı bişey olmasın :S

Adaptörle ilgili değil çünkü kendi adaptörüyle denedim ordayken, pil zaten bitik. 

khonyalim bunu yazdı:

%99 adamlar sadece ekran kartı üzerindeki soğutucu sıvıyı yenileyip bilgisayarı açıyolar sen açılmıyo diyince onlarda öle bakıyolar masaütünde 1 saat ya da 1 gün açık bırakıyolar donma falan olmuyo. ama oyunda falan denemiyolar. başıma acer da hemen hemen aynısı geldi soğutma sisteminde sıkıntı var ve yeterince soğutamıyo ekran kartıda kendini ya devredışı bırakıyo yani ekran anında donuyo ya da ekran kartı kapanamıyo dedikleri gibi ekran kartı üzerindeki çip yanıyo ... 

ekran kartına müdahale edilmedi zaten hocam kuzey çipi yanmış denildi adamlar onu değiştirdiler. hatta ben laptopu eve getirince değiştirdikleri chip çıktı yani orada sorun yok. oyunda denemişler. gittim baktım hatta bende girdim oyuna donmadı. ama şöyle bişey var ben eve getirdiğimde pc daha çok ısınıyor yani ordayken burdaki kadar ısınmıyor oyuna girdiğimde. çok karışık mevzular zaten orada ekran takılsa işte bu diyeceğim ama orda oyunu açtığımda donmuyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Brown
    Brown's avatar
    Erkek

az önce farklı bir durum oldu o yüzden upluyorum ve özet geçiyorum.

laptopta takılma sorunu olunca biraz bekletip açıyorum, açılıyor. fakat şöyle bir durum var. az önce aynı şekilde biraz bekletip biosa gireyim dedim, biosa girince ekran titreşiyor ve pc kapanıyor. fakat normal şekilde windows açabiliyorum.

en son bios güncellemesi yaptım. ayrıca oyuna girdiğimde pc donuyor bunuda belirteyim.

aklımda olanlar, ramde sorun olabilir mi ? 4gb ram var, yerlerini değiştirsem farkeder mi ? işlemcide sorun olabilir mi ? işlemcide sorun olsa windows normal şekilde çalışmaz ama ?

önerilerinizi bekliyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

çok sık duyuluyo artık kuzey köprüsü değişimi :D 

bu kadar basit mi bu iş arkadaş.. üstüne laptop anakartı.

yarım saat içinde arayıp adama "abi kuzeyi değiştirdik hiç bi sorun yok , servis bedeli 140tl" diyebiliyorlar.

http://www.leyladansonra.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Brown
    Brown's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:

çok sık duyuluyo artık kuzey köprüsü değişimi :D 

bu kadar basit mi bu iş arkadaş.. üstüne laptop anakartı.

yarım saat içinde arayıp adama "abi kuzeyi değiştirdik hiç bi sorun yok , servis bedeli 140tl" diyebiliyorlar.

yok hacım o şekilde olmadı, zaten kuzey çipi değiştiğinde yazılım bilgisini gördüm getirdiğimde. en azından değişmişler yani. şu son mesajımdaki problemi çözebilirsem sorunun kaynağını bulabilirim sanıyorum. gerçi tekrar bu sorundan dolayı gidip söyledim fakat ordayken oyunu açıp oynadığımda takılmadı bi türlü yani laptop dalga geçiyor sanki :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Brown
    Brown's avatar
    Erkek

donanımdan anlayan yokmu forumda :/

upluyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hast
    Hast's avatar
    Erkek

geçmiş olsun,

ilk olarak HP teknik servsinin değiştirdik deyipte değiştirmemek gibi bir şeye ihtiyacı yoktur değiştirdik diyorsa değiştirmişlerdir. Bizzat çalıştığımdan biliyorum :)

2 kuzey köprüsünü hangi bayi değiştirdi ilgimi çekti doğrusu ana kart değişir o gibi durumlarda teknik servis çip sökmez, o tipçipleri çizfgi elektronik birde boğaz içi üniversitesinde sökücek cihazlar vardı adamlara helal olsun diyorum ben çıkalı çok lşey değişmiş... 

orda donmaması ve sizde donması gibi bir durum tuhaf geldi bana, elektronik alet ya donar ya donmaz, laptop'u neyin üstünde kullanıyrosun? Fanın hava yollarını felan kapatıyorsan yapabilir bu gibi durumlarla çok karşılaşıyorum etrafımda bacağının üstünde laptop kullanırken donuyor ama bana gelince masada donmuyor.. :)

yada servise gidip aynı evde nasıl kullanıyorsan aynı şekilde kullan onlarda durumu görsünler.

Olmadı 3 teknik servisten sonra yenilemeleri gerekli diye biliyorum değişmediyse o kural, aynı hatadan 3 sefer tamir gören bir cihaz yenisi ile değiştirilmeli..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

bir ihtimal notebook u tahta veya benzer çabuk ısınan bir yüzeyde kullanıyorsan, oyun sırasında fan daha çok çalıştığı için notebook daha çabuk ısınıyo olabilir, notebook soğutucusu kullanıyomusun

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
Toplam Hit: 1712 Toplam Mesaj: 10