folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Ekranı Kırık Kasası Yamuk Iphone SE Ne Kadar Eder?

Ekranı Kırık Kasası Yamuk Iphone SE Ne Kadar Eder?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

Tahribatta yamulttuğum zaman konusunu açmıştım: https://drive.google.com/drive/folders/0B6eCd98WGtHya1d6dHZPZ2paUUk

Yaptırmadım öyle kullandım. 5 ay önce ekranını da kırdım yeni telefona geçtim.

Şimdi bu telefonu değerlendirmek istiyorum. Yaptırıp mı satmalıyım? Yaptırmadan satsam kaça gider? Yaptırıp satsam kaça gider?

https://cepmarket.com.tr/urun/iphone-se-kasa-degisimi/ (199 TL)
    https://cepmarket.com.tr/urun/apple-iphone-se-ekran-degisimi/ (189 TL)

Toplamda 388 lira internet üzerinden yaptırabiliyorum. Daha uyguna yaptırabilir miyim? Veya dikkat etmem gereken birşey var mı? 

Bu arada telefon açılıyor herşeyi çalışıyor. Dokunmatiği dahi çalışıyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Dokunmatik çalışıyor ise sadece kırık camı değiştirebilen bir usta bul, orjinal ekrani kalsın. Orjinal ıphonedan çıkma olmadıktan sonra takacagin her ekran kötü olacak. Cam değişimi daha ucuz bu arada 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

600-700 lira anca yapar. Çakma kasalar orjinal kadar kaliteli değil.  

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

Valla benimki de ömrünü dolduruyor, uygun bir fiyata satarsan alıp yapıp kullanayım?

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

abi fotoğraflarını atar mısın aletin son halinin ?

belki bir atraksiyona girer benim telefonu satar bunu alırım

edit: bir de kaç gb ?

yolbulucu tarafından 17/Eyl/18 16:29 tarihinde düzenlenmiştir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

abi fotoğraflarını atar mısın aletin son halinin ?

belki bir atraksiyona girer benim telefonu satar bunu alırım

edit: bir de kaç gb ?

16 gb alet evde fotoğrafını atarım lakin 1000 lira altı ediyorsa yaptırıp yedek telefon olarak tutma taraftarıyım. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Evde yedekte tutmak en mantıklısı. Bu arada kasayı değiştirmektense telefoncularda özel bir plastik tabanca var. Kalıba koyup kasayı düzeltiyorlar. Ama kasanın anten noktaları plastik olduğundan çat diye kırılma riski var. Sen kasayı zaten gözden çıkardığın için kalıba koydur derim önce kasayı.

https://www.youtube.com/watch?v=Wpm4TNMvnVE

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

almak isteyen olursa tbt içine 750 tl'ye bırakıyorum. Telefon ve kutusunu yollayacağım. 1 adet muadil sıfır şarj kablosu ile birlikte.. 

Adaptör ve kulaklık yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

asıl olay kasanın yamukluğu değil anakartdaki yamukluk şimdi çalışır ama vidaları sökülünce anakart gevşedimi üzerinde lehimlerin ve yolların çatlamayacağının garantisi yok bide batarya var tabi sekli bozulmuş bataryayı düzeltip telefona takınca patlama yapma ihtimali yada düzelince çalışmama ihtimali var ekran sağlam gibi gözüküyor sadece kasa değişimi kurtarır ama dediğim aksilikler çıkmazsa

sakın üzerine ağırlık koyarak düzeltmeye çalışma ekranı kırma anakartı kırma hatta bataryanın patlama ihtimali çok yüksek 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam sen gene böyle bir telefon satışından ban yiyecektin az kalsın yanlış mı hatırlıyorum ama ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Büyük olasılıkla batarya da yamulmuştur.Böyle yamuk bir bataryayı ben hayatta kulağıma yaklaştırmam,çok tehlikeli dikkatli ol kardeşim.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
Toplam Hit: 1640 Toplam Mesaj: 11
iphone iphone ekran kırılması iphone se kasa değişim