folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Elcomsoft Wireless Security Auditor

Elcomsoft Wireless Security Auditor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

Elcomsoft%20Wireless%20Security%20Auditor%20Download

Elcomsoft Wireless Security Auditor adlı yazılım, kablosuz ağların şifrelerini deneme yanılma yöntemi ile kırmak için özel bir de sözlük kullanıyor. Aslında son derece ilkel bir yöntem olan deneme yanılma metodunda, şifre kırıcı program sözlükteki tüm kelimeleri teker teker deneyerek, doğru olanı tutturmaya çalışıyor.

Her ne kadar yöntem eski ve çok da etkili olmasa da, yine de GPU kullanımı bu unutulmaya yüz tutmuş şifre kırma yöntemini yeniden gündeme getirmeyi başardı. Çünkü örneğin Intel Core 2 Quad Q6600 işlemci bu yöntemle saniyede 1100 şifre deneyebilirken, Radeon HD 4870'den faydalanan bu yazılım saniyede 16.000 şifre deneyebiliyor. Eğer kullanılan ekran kartı NVIDIA Tesla S1070 gibi daha gelişmiş özelliklere sahipse saniyede 52.000 şifre denemek mümkün.
    Diğer yandan eğer şifreniz basit bir kelimeden oluşmuyorsa çok da korkmaya gerek yok çünkü 10 karakterden oluşan güçlü bir şifreyi Radeon HD 4870 ile kırmak 2 trilyon yıl alabilir. Eğer işlemci adedini artırarak bu süreyi bir yıla indirmeyi tercih ederseniz bu kez de 1,6 milyon adet Radeon HD 4870'i aynı anda çalıştırmanız gerekli. Zayıf bir şifreyi kırmak ise şans faktörüne bağlı olarak çok daha kısa sürebilir.

http://www.dosya.tc/server7/EInG5t/ess.Security.Auditor.3.0.2.375.Patch-JW.rar.html

http://hotfile.com/dl/136209196/bd5de3c/Elcomsoft.Wireless.Security.Auditor.3.0.2.375.Patch-JW.rar.html

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Elcomsoftun güzel yazılımları var, her türlü brute force işi yapılır tabelası asmış adamlar kapıya:)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

denemekte fayda var.linkys isimli wep agı kırdım gecenlerde şimdi görünce şok oldu :)

peki wpa larda işe yarıyomu ve programın kullanımından bahsetseydin keşke ayrınlıtı anlatım iyi olurdu

Telegram @WVesselam
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

wep wpa ayrımı yokki.. bildigin bruteforce yöntemi.. wordlist ile işlem görüo program.. ağı seçip wordlist ile atak yapıp denio.

herhangi bi paket toplama mantığı yok. ben bazı basit şifrelemeleri bu program ile deniorum. (0123456789 vb basit bi wordlistim war) 

elle tek tek girip denememek için program birebir :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vesselam
    vesselam's avatar
    Erkek

serwo bunu yazdı:
    -----------------------------

wep wpa ayrımı yokki.. bildigin bruteforce yöntemi.. wordlist ile işlem görüo program.. ağı seçip wordlist ile atak yapıp denio.

herhangi bi paket toplama mantığı yok. ben bazı basit şifrelemeleri bu program ile deniorum. (0123456789 vb basit bi wordlistim war) 

elle tek tek girip denememek için program birebir :)

-----------------------------

hocam kullanımını ayrıntılı ve resimli bulabilirmiyiz yardımcı olabilirmisin

Telegram @WVesselam
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Bu Programları Kullanmak için Beyninizi iyi Çalıştırmanız Lazım Yani Komşunuz Ahmet Bey Onun Şifresini Kırmak istiyorsunuz Ahmet bey için Bir word list yapmanız gerekebilir yani telefon no gibi isim gibi ailedekilerin ismi gibi yada ev telefon no gibi yani düşmanı tanımak lazım onla savaşmak için wpa şifrelerinde büyük ihtimaller isim gibi sayi gibi yada tekrarlama gibi mesela 198019801980 gibi ama once 123456789 1234567890 yada böyle basit şifreleri deneyin

bu programa gelince ati chip ekran kartında 22000 gibi şifre kırarken geforce 460 ekran kartı ile 18000 gibi yani bu program en iyi ati chip setlerde yani sisteme dayalı çalışan ekran kartlarında işe yariyor nvida grafige dayalı bir kart ati ise sistem ..

kullanıma gelince cap dosyasi ile wordlist i bu programa atiyorsunuz ayarlarını yapıyorsunuz tariyor. bulursa found yaziyor

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

brute force ne kadar ilkel gözüksede garanti bir yöntemdir + brute force ye çözüm üretilememeiştir hiç bir zaman

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 5819 Toplam Mesaj: 7