folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Elektro Gitar Yapımıyla İlgili Ekitaplar :)

Elektro Gitar Yapımıyla İlgili Ekitaplar :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

http://rapidshare.com/files/32268970/Building_Electric_Guitars.rar

http://rapidshare.com/files/114130055/DW_-_Electric_Guitar___Bass.pdf

Adamlar resimlerle falan anlatmışlar.mümkünmüdürki :D bu kadar uraşana kadar gidip hazırını almak daha iyi bence :F :D yinede paylaşıyım dedim,bilmem işe yararmı :P

NOT: linkler mirror değildir ikisi farklı kitap

:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    biz de Grup Minor ( GM ) olarak elektro gitar yapıyoruz. proje 3 hafta sürmüştü.  ağaçlarını bulana kadar neler çektik. flyrose yerine düz köprü kullanacağız. % 50 si bitmiş durumda.  fredler-köprü-burgular-teller kaldı. tabi önce bi boyanıp cilalanması gerekecek. sap ile kasa montajını bi kaç hafta içinde yapacaz. ağırdan alıyoz. işimiz gücümüz var...

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    Aslında prodüksiyonla ilgili ekitap bakıyodum sadece,bunları görünce ilgimi çekti :D bi 10-20 dkdır fln araştırıyorumda uraşanlar olmuş bu konuyla,yapanlarda olmuş.Ama çok kasan bi işe benziyo,ufak bi marangoz atölyesi gerekiyo resmen :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek
    biraz marangoz atölyesine çevirmek gerekiyor odayı. am biz ağırdan alıyoz fazla kasmıyo bizi :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stunz
    Stunz's avatar
    Erkek
    Bu nasıl bir mazoşistliktir, bununla uğraşmak.. :/ yaparsanız nekadar maliyete geliyor?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    Şöle bi hazırların fiyatlarına baktım 170ytlden başlıyo (daha ucuzu varmıdır bilmem,netten baktım)...bunun maliyeti hazırından fazlaya geliyo.hani kendim yapıcam nasılsa,ne tutarki diye düşünmesin kimse.ağacını alıcan,elektronik aksamını arıycan almak için,o ağacı yontmaya uraşıcan,oyucan kesicen....yani marangoz değilsen,yada elinin altında bi atölye yoksa hazırından daha pahalıya malolabilir,hatta yapamayabilirsin bile...zevk için yapılabilicek bişey gibi yani daha çok :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Stunz bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bu nasıl bir mazoşistliktir, bununla uğraşmak.. :/ yaparsanız nekadar maliyete geliyor?
    -----------------------------

:) ağacınnı kalitesine bağlı. manyetiklerin, fredlerin, burguların, boyasının, tellerin kalitesine bağlı.  hazırları 170 liradan başlıyo doğrudur ama 10.000 dolar a da el yapımı gitarlar var. arasındaki fark: birisi 7 kuşak torununa bile kalır, sağlam çalınabilir. diğeri ise gitarı bilmeyen biri öğrenene kadar dağılır. Çok güzel bi işçilikle yapmak istiyorsanız projelerini satın alacaksınız. 150 dolar civarında... yok ben kendim yapacam çizimi derseniz çok zor olur hatta yapamazsınız. 400-500 lira harcarsanız bir de iyi işçilikle titiz çalışırsanız torununuza bile kalacak bir gitar yapabilirsiniz. manyetikler için bir şey söyleyemeyeceğim tabi :)

Toplam Hit: 1237 Toplam Mesaj: 7