Elektronik Devre (İstek)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlatypuS
    PlatypuS's avatar
    Erkek

Merhabalar;

12 volt bir röleye en az 3 ayrı noktadan açma ve kapatma komutu verebilen devreye ihtiyacım var. Daha önce kullandığınız hazır birşey varsa daha iyi olur. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürü bir borç bildim ve ettim. 

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

basit olmadı mı bu ya da ben mi anlamadım? normal tek anahtarlı açma kapama devresi bul, kalan 2 anahtarı da o tek anahtara paralel bağla, al sana 3 noktadan açma kapama devresi?

edit: ama şu var, bunlar switch butonu değil sanırm anahtar olacak o yüzden atıyorum 2. anahtar kapalıysa, ben 3. anahtarın konumunu değiştirdiğimde diğerinin açılması mı lazım? 

unbalanced tarafından 15/Ara/13 15:13 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Şu işi detaylı anlatsan?

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n3xt
    n3xt's avatar
    Erkek

Sisteme paralel bağla gitsin ...

İş kurma işi biraz uzun sürdü. ben askere gitmicem demedim ki lan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

illa devre mi olmalı switch anahtarlada yapabilirsin 2 adet 2 kademeli 1 adet 2x2 kademeli anahtarla yapabilirsin?

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Istedigin seyde suda olacakmi mesela 1 acti 2 kapatabilir 3 kapatamaz gibi ne istadigini tam anlatirsan iyi olur yoksa zil dugmelerinden al roleye bagla calissin)

delimiyim ben?
Toplam Hit: 744 Toplam Mesaj: 6