folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Elektronik Tamirinden Anlayanlar Bakabilir Mi? Android Kutuya Yanlışlıkla Laptopun Adaptörünü Taktım

Elektronik Tamirinden Anlayanlar Bakabilir Mi? Android Kutuya Yanlışlıkla Laptopun Adaptörünü Taktım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cihazın power tuğuna basıldığında mavi ışık sürekli yanardı. arızadan sonra hiç yanmıyordu.

şimdi sigortayı kısa devre yaptım, adaptörü takar takmaz iki saniye ara ile mavi ışık yanıp sönüyor (power butona basmadan)

ümit var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Sigortayı kısa devre yapıp açmayı dene, gene açılmıyorsa hiç uğraşma direk çöpe at derim. Çünkü içindeki mikroişlemci gibi elemanlar yüksek voltajdan çok cabuk etkilenir, büyük ihtimalle onları yakmışsın demektir. Elemanları değiştirmeye harcıyacağın zaman-emek-fiyat(ki o şekilde lehimlenmiş bir anakartı söküp parça değiştirip tekrar lehimlemek normal malzemeler ve fabrikasyon baskı aletleri dışında çok zor)  büyük ihtimalle aldığın dalgadan daha pahalıya gelir.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 1547 Toplam Mesaj: 13