Email Adresinden IP Bulabilen Var MI ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aIWa
    aIWa's avatar
    Erkek
    Merak ettigim, birkisinin ip sini sadece o kisi ile emailleserek elde edebilir miyiz? bilen varsa konuyu acsin biraz?
    2. ci soru : commview ile data transferine girdigimiz kisilerin IP sini alabilir miyiz, internette? network ta alindigini biliyorum,

The shadow is what we think of it; the tree is the real thing.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tekken
    tekken's avatar
    Erkek
    emailden ip bulabilirsin.Bunu outlook kullanıyorsan ki ben bunu baya zamandır yapmadığım için eksik olabilir gelen msjı save as yapıp txt formatında kaydetip daha sonra txt dosyasını açtığında bu kişinin ip sini bulabilirsin.başka bir yol ise smtp için hangi serverı kullanıyosan oraya bağlanıp e mailarını direk serverdan okuyarak bunu yapabilirsin.Bulduğun ip her zaman için karşındakinin gerçek ip si olmayabilir bunu bilesin eposta atarkenden ip gizleme yöntemleri vardır. Şimdi hiç bi bok anladım dersen haklısın bende anlatamadım ama çok uykuluyum.Başka bir şeye bakmaya gelmiştim birde buraya bakiyim dedim neyse Yani cevap evt emailden ip bulabilirsin.Uykumun olmadığı bir zaman hala bu soruyu tam cevaplanmamış görürsem daha iyi açıklarım :D.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aIWa
    aIWa's avatar
    Erkek
    outlook a bi goz attim, senin dedigin gibi txt olarak kaydettim ama bi sey bulamadim, sonra gelen msj larin ozelliklerini tikladigimda ayrintili bilgiler cikti karsima : simdi buradaki IP (212.101.97.138) mesajin yazildigi ve send yapildigi bilgisayardan mi geliyor yoksa mynet e ait bi IP mi?

-------------
    Received: from venus.mynet.com.tr [212.101.97.141]
    (SMTPD32-8.04) id A1791C940138; Fri, 12 Dec 2003 07:15:53 -0500
    Received: (qmail 22334 invoked by uid 0); 12 Dec 2003 12:14:58 -0000
    Received: from unknown (HELO mynet.com) (212.101.97.138)
    by venus.mynet.com.tr with SMTP; 12 Dec 2003 12:14:58 -0000
    Date: Fri, 12 Dec 2003 15:16:22 +0300
    Message-Id: <HPS7FA$I215QMZNEQNQcu_RkINNm86d0wlR2mPX85VJ6@mynet.com>
    Subject: meraba:))
    MIME-Version: 1.0
    Content-Type: text/html
    Content-Transfer-Encoding: quoted-printable
    ----------------------------------------------

The shadow is what we think of it; the tree is the real thing.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quarion
    Quarion's avatar
    Erkek
    bak hotmail kullanıyosan cok basit bi yolu var
    options a gir ordan mail display settings e tıkla. Message headers ayarını full yap.. artık IPleri gosterir senin bisy yapmana gerek yok..

Nothing changes, just re-arranges, for me, this time.!
Toplam Hit: 2229 Toplam Mesaj: 4