Embedded Linux

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

Müridler embedded linux konusunda  bilgisi olan yol gösterecek olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum bir gurupla embedded linux kursuna gitmeyi düşünüyorum iki günlük bir kurs fiyatta biraz tuzlu  bu işi adam akıllı yapan yer varmı tavsiye edebileceğiniz yada kaynak önerebilirmisiniz daha önce  nxp arm mcular ile çalışma fırsatım oldu ama bu işe acemiyim 

bir arm sisteme gömülü linux derlenmesi, kurlumundan uygulama geliştirmesine kadar kapsamlı ve detaylı bişeyler arıyorum anlıyacağınız

Bu kursa gitmeyi planlıyoruz

http://www.sem.etu.edu.tr/egitim/linux-uzerinde-gomulu-sistem-egitimi.html   

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

hem up olsun hem bişey sorayım, bankalar neden bankamatiklerde xp vs kullanıyor linux yerine

linux kullansa eminim daha hızlı işlem yapacak

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

hem up olsun hem bişey sorayım, bankalar neden bankamatiklerde xp vs kullanıyor linux yerine

cunku arkasinda microsoft var.

cunku arkasinda uluslararasi devasa bir firma var.

dunyanin her yerinde o sistemden anlayacak adami sak diye bulabilme imkanin var.

var oglu var..

not: http://www.tahribat.com/Forum-E-Kitap-Sifirdan-Gomulu-Linux-Dagitimi-Olusturmak-Build-An-Embedded-Linux-Distro-From-Scratch-150900/

abdullahazad tarafından 21/Kas/13 22:41 tarihinde düzenlenmiştir

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

ATM'lerde kullanılan işletim sistemi tamamen cihazın üreticisine bağlı. Bankalar isteselerde kullanamazlar, çünkü bir sürü ek parçanın sürücüsünü linux a göre uyarlamak zorundalar. 

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

atm konusu standarta oturtulmuş olduğundan öyle olabilir 

daha önce biraz konuşulmuş 

http://www.tahribat.com/Forum-Bankamatik-Sistemleri-Hakkinda-161917/1/ 

dökümanı inceliyorum hocam sağol

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek

konu ölmeden bir up 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Kendi kendine öğrenebilirsin. Elimde baya bir kaynak var senle paylaşabilirim. Başlangıç için kartın hazır mı yoksa kendin mi yapmak istersin?

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    golgi
    golgi's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

Kendi kendine öğrenebilirsin. Elimde baya bir kaynak var senle paylaşabilirim. Başlangıç için kartın hazır mı yoksa kendin mi yapmak istersin?

aslında sormamın sebebi birazda bu pek çok şeyi kendi kendimize öğreniyoruz ama sistematik bi eğitimde herzaman daha iyi oluyor tabi bide işin zaman kısmı var  o yüzden bir ön bilgi edinmek gerek 

kart tasarımı yapmak isterim zaten olay linux  çekirdeğini  kendi tasarladığın karta konfigüre edip derleyebilmekte anladığım kadarı ile   ama  ilk olarak büyük ihtimal bir board satın alırım

kaynak  bekliyorum hocam 

golgi tarafından 23/Kas/13 13:33 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1285 Toplam Mesaj: 8