Emektarıma Çözüm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    Queltos bunu yazdı

Ram yükselt, ssd tak, termal macunu yenile ve tozları temizle. Uzun süre daha gider.

++++

Ucuza bitirmek için örnek 

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-2.el-sk-hynix-32gb-solid-adetli-stok-768759416/detay

C-force tarafından 12/Kas/20 17:57 tarihinde düzenlenmiştir

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Öncelikle sökme,  yazdığın model doğru ise, bilgisayarın altında kalp kapakçığı var onu aç fan tam önünde olacak. Şanslısın bu konuda...

Fanı üst kapağını açabilirsin oradan fanı temizle ve büyük ihitmalle fanın çıkışında sünger oluşmuştur (uzun seneler dokunmamamışsın) bunuda dikkatlice temizle. Onu da bulaşık yıkarken kullanırsın atma 😁

Termal macun gerekmez büyük ihtimalle.

Sesin diğer bir sebebi HDD dönmesi fanla koro yapıyordur. SSD yapabilirsin.

Ayrıca pc eski artık yüklediğin yazılımlar işlemcinin kapsitesi üzerinde bu yüzden artık çabuk yorulup söylenmeye başlıyor.

Mümkün olduğunca driver güncellemesi yapma, en stabil halinde kullan yoksa hırsız kapitaller çökerler pcine...

Çook öenmli not: Bunları yaparken çok dikkatli ol fanın kanatlarını kırma fanıda bozma. Elin ince işlere yatkınsa dikkatlice yap sonra duvarlara yazık olmasın 😁

ve bana küfür etme...

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar @yolbulucu Aliksan kankimin yönlendirmesiyle birşeyler yapmaya çalıştım. İçini açtım, saç kurutma makinesini ile biraz tuttum falan ettim. Şimdi ısınma eskisi kadar değil. Tabi yine de bir ustasına baktırmakta fayda var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Samsung laptopları açmak biraz zor. Çok nazik olmak lazım. Her yeri tırnaklı yapmış Koreliler. Hafif zorlasan hemen çıt diye kırılıyor.

Evet açmak baya zor oldu.

Toplam Hit: 2346 Toplam Mesaj: 15
samsung ses sorunu samsung think think 5 ısınma sorunu