Emlak-Gayrimenkul Takas ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Selam hocalarım,

Emlak işiyle uğraşan üstadlar vardı hem onlardan hemde diğer müridlerden fikir ve yardım almak istiyorum.

İstanbul/Arnavutköy-Karaburun mevkinde yaklaşık piyasa değeri 3 Milyon TL olan bir mülk var. Yapı ruhsatlı ve iskanlı.(Mülkün değeri çevrede ki yapı fiyatları ve internet ilanlarını baz alarak yazıldı)

Oturulmadığı ve kullanılmadığı için bina çürüyor bu yüzden bunu;

İstanbul içerisinde yine Ruhsatlı-İskanlı bir ticari dükkan kira getirisi olan yer ile takas düşünüyorum.

Malum piyasalardan ötürü satışı istediğimiz fiyata gerçekleştiremiyoruz. Bir arap alıcı bulsak satacağım :)

Emlakçı arkadaşlardan ve Takas işlerinden anlayan müridlerden yardımlarını bekliyorum.

Sevgiler.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam Antalya'da emlak işi yapıyorum...Ev oturulmadığı için maddi bir getirsi yok maddi getiris olmadığı gibi çürüme vb hususlar da artacağı için zarar ettireceği aşikar..

Ortalama kirax240 gibi düşünsek aylık 10 12 bin tl kadar kira gerisi bir dükkan alınabilir...Senin bu gün ayda 10 bin tl  zarar eden bir insansın :))  Olur güzel bir kiracı bulursan da ilerleyen dönemlerde güzel fiyatlara okutabilirsin :))

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Takasta zarar edersin. 

İlan ver şansını dene . bu işler tamamen kısmet işi. 

güzelce resimleri çek . 

güzelce açıklama ekle  

bakarsın 1 föterli çıkar alır . 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Hocam Antalya'da emlak işi yapıyorum...Ev oturulmadığı için maddi bir getirsi yok maddi getiris olmadığı gibi çürüme vb hususlar da artacağı için zarar ettireceği aşikar..

Ortalama kirax240 gibi düşünsek aylık 10 12 bin tl kadar kira gerisi bir dükkan alınabilir...Senin bu gün ayda 10 bin tl  zarar eden bir insansın :))  Olur güzel bir kiracı bulursan da ilerleyen dönemlerde güzel fiyatlara okutabilirsin :))

Dediğin şey doğru fakat bina çürürken arsam değerleniyor zira, arsayı aldığımız m2 fiyatı ile şuan arasında İstanbul-Antalya KM kadar artışı oldu :))

Yer İst yeni havalimanına çok yakın bu yüzden şu aralar değerleniyor ama tabi bina çürüyor. Çürüyordan kastım aslında oturulmadığı için havasız kalıyor vs. Bina 10-15 yıllık.

@samacc

Dediğini bir kez yaptım hocam sonuç alamadım malesef

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    enes bunu yazdı

Selam hocalarım,

Emlak işiyle uğraşan üstadlar vardı hem onlardan hemde diğer müridlerden fikir ve yardım almak istiyorum.

İstanbul/Arnavutköy-Karaburun mevkinde yaklaşık piyasa değeri 3 Milyon TL olan bir mülk var. Yapı ruhsatlı ve iskanlı.(Mülkün değeri çevrede ki yapı fiyatları ve internet ilanlarını baz alarak yazıldı)

Oturulmadığı ve kullanılmadığı için bina çürüyor bu yüzden bunu;

İstanbul içerisinde yine Ruhsatlı-İskanlı bir ticari dükkan kira getirisi olan yer ile takas düşünüyorum.

Malum piyasalardan ötürü satışı istediğimiz fiyata gerçekleştiremiyoruz. Bir arap alıcı bulsak satacağım :)

Emlakçı arkadaşlardan ve Takas işlerinden anlayan müridlerden yardımlarını bekliyorum.

Sevgiler.

Tbt de oralarda emlakcilik yapan @muaythaist murid

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

hocam aklın varsa takasa falan girme 

eğer biraz bütçen varsa binaya biraz restore et ve kiralık ilanı ver zamanı gelince de satarsın arsayı 

No way out
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Hacım dizi, film sektörlerine aslında kiralanır :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    enes bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Dediğin şey doğru fakat bina çürürken arsam değerleniyor zira, arsayı aldığımız m2 fiyatı ile şuan arasında İstanbul-Antalya KM kadar artışı oldu :))

Yer İst yeni havalimanına çok yakın bu yüzden şu aralar değerleniyor ama tabi bina çürüyor. Çürüyordan kastım aslında oturulmadığı için havasız kalıyor vs. Bina 10-15 yıllık.

@samacc

Dediğini bir kez yaptım hocam sonuç alamadım malesef

Arsası ne kadar değerli bilmiyorum ancak;Dükkan değer artışı+aylık kira gelirinin toplamı arsa da kazandıracağı rakamla hesap yapılması gerkiyor.Kabaca aylık 10 liradan verilse 120 lira kira getirisi +dükkan değer artış şeklinde hesap yapılması gerekiyor.

Antalya çok hojdurr yavvv :)

SaNaL_AjaN tarafından 31/Oca/20 21:50 tarihinde düzenlenmiştir

Antalya'da Emlakçı parçası :)
Toplam Hit: 862 Toplam Mesaj: 8
takas emlak gayrimenkul al sat