Emlak Portalı İçin Hosting, Vps Tavsiyesi Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jchan
    Jchan's avatar
    Erkek

Asp.net ile bir emlak portalı geliştirdim.Site hurriyetemlak tarzında onun kadar olmasada seriemlaktan falan hallice. Müşterim için geliştirdim, adamın site

üzerindeki amacı reklam geliri + premium,kurumsal üyelik satmak. Şimdi böyle bir site için nasıl bir hosting planı almalıyım ya da reseller,vps tarzı birşey mi

almalıyım karar veremedim. 1 ilanın harddisk masrafı 300 kb, veritabanını Mssql kullanıyorum. (2005 ve üstü olmalı)  .Net 3,5 kullanıyorum. Site de komple

ajax,jquery dönüyor. Bu yüzden hosting'in ramleri de beni bi düşündürüyor. Hesaplı birşeylerde olsun diye uğraşıyorum ama karar veremedim. Zaten hangi

hosting'den alınmalı sunucu kiralanıyorsa nerden kiralanmalı onları da iyi bilmiyorum bu konuda da ekstra tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Ben başlangıc seviyesi olarak vds öneririm.Bir çok hosting firması biz barındırırız desede ilerde oluşabilicek sorunlarda(saldırı/aşırı trafik/kaynak tüketimi) direk suspendi basıcaklar.Bunun yanında vds'de tüm kaynakların senin olmasının yanında güvenligide kendi scriptine göre özelleştirebilirsin.

Son olarak paradan asla kaçma bir çok başarılı script sadece kötü yerde host edildigi için işlevini yitiriyor.Alıcagın vds min 2gb rame sahip olmalı.Müşterilerin Türkse mümkünse Türkiyeden bir sunucu/vds al.Firmayı iyi araştır windows konusunda bilgilerini ve varsa ek hizmetlerini sor.Şunu unutma 25 tl'ye de vds var 200tlyede ama inan bana hizmet konusunda ciddi fark oluyor.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jchan
    Jchan's avatar
    Erkek

vds de korkumda ben bilgisayar güvenliğinden çok anlamıyorum. Yazılımsal bana düşen bütün güvenlik önlemlerini aldım zaten çok fazla birşey düşmüyor yazılımcıya :) vds'i kiraladığım firma güvenliğinden de sorumlu oluyor mu? Bir de kullanıp güvendiğiniz vds kiralayabileceğim bir yer var mı? Vds aslında benimde işime geliyor yazılımdaki bir çok yükü oraya makinaya taşıyabilirim windows servis yazarak. Bunların haricinde geçici olarak sitenin oturması tanıtılması aşamasında ilk 6 ay pek bir hit almayacak tek tük uğrayan olur ilk başta bir hostta tutup sonrasında vds'e taşısam ne önerirsiniz?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Peki o ilk 6 ayda siten host yüzünden 1 hafta kapalı kalırsa bu riski alıcakmısın ;)
    Bir çok hosting firması vds'in için güvenlik önemli almaz bunlar genelde kullanıcının sorumlulugundadır.Tabii bazı firmanlar senin için yönetim hizmetide veriyorlar.Örnek bizim verdigimiz hizmette monitoring,günlük backup ve düzenlik updateler logların incelenmesi güvenlik önemleri vs var ama parasıda ona göre.Zaten müşterilerimizde hep ajanslar.Seninde böyle bir yeri bulmanı yada Türkiyede adı sanı duyulmuş iyi bir yerden almanı ve kendin kasmanı öneririm. Windows konusu çok zor degil inan bana çözersin.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
Toplam Hit: 898 Toplam Mesaj: 4