Emule "LOW ID" Sorunu !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

Arkadaslar, daha once dial-up modemle baglanirken emule da hicbir sorun yasamamistim. Simdi ADSL kullaniyorum ve her defasinda "LOW ID" aliyorum... denemedigim yontem kalmadi, ADSL in ayarlarindan emulenin portlarina izin bile verdim ama birturlu sorunu cozemedim... Buarada kullandigim Modem "Air Ties RT - 103"

Cozebilen arkadaslar yardimci olursa minnettar kalirim...

simdiden tesekurler...

Shaban Interactive Pro.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek

192.168.2.1 modemin arayüzüne girdikten sonra, NAT sekmesinden port yönlendirmeye geliyoruz, aşağıdaki resimdeki gibi değerleri giriyoruz, önemli olan burada ki ip adresi ben de bu yanılgıya düşüp 192.168.2.2 yazıp geçmştim. birden fazla kullanıcının olduğu  bağlantılarda ip farklılık gösterebiliyo. bunun için çalıştır/cmd ve ardından ipconfig yazarak doğru ip bulmak gerekir.

http://img88.imageshack.us/img88/2663/adszbf6.jpg

bu ayarları yaptıktan sonra emule seçenekler bağlantılardan tcp ve udp değerlerini de port yönlendirme de girdiğiniz gibi giriyorsunuz. tcp=4662, udp=4672 yerine tcp=1000, udp=1100 de kullanabilirsiniz. bunları işaretledikten sonra emule kapatıp açın sorununuz düelecektir. eğer yine sorun yaşarsanız baglantı noktası sınamayı deneyin tcp başarılı olacak mı bakalım. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    carpuss bunu yazdı:
    -----------------------------

192.168.2.1 modemin arayüzüne girdikten sonra, NAT sekmesinden port yönlendirmeye geliyoruz, aşağıdaki resimdeki gibi değerleri giriyoruz, önemli olan burada ki ip adresi ben de bu yanılgıya düşüp 192.168.2.2 yazıp geçmştim. birden fazla kullanıcının olduğu  bağlantılarda ip farklılık gösterebiliyo. bunun için çalıştır/cmd ve ardından ipconfig yazarak doğru ip bulmak gerekir.

http://img88.imageshack.us/img88/2663/adszbf6.jpg

bu ayarları yaptıktan sonra emule seçenekler bağlantılardan tcp ve udp değerlerini de port yönlendirme de girdiğiniz gibi giriyorsunuz. tcp=4662, udp=4672 yerine tcp=1000, udp=1100 de kullanabilirsiniz. bunları işaretledikten sonra emule kapatıp açın sorununuz düelecektir. eğer yine sorun yaşarsanız baglantı noktası sınamayı deneyin tcp başarılı olacak mı bakalım. 

-----------------------------
    Dstum senin resimde bahsettigin 2 ip adresi (192.168.2.3) bende 1982.168.2.1 olaeak geciyo... resimdeki pilerin aynisini mi giriim yoksa cmd den baktihim sonu2.1 olan ipleri mi giriim?

Shaban Interactive Pro.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek
    ben resmi az önce kendi bilgisayarımdan çekip yoladım, dediğim gibi bilgisayardan bilgisayara ip farklılık gösterebilir. cmd den ip config yazdığında 192.168.2.1 çıktıysa bunu gir. yani kendi ip numaranı, sorun yaşadığında girdiğin ip neydi bu arada?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

192.168.2.2 girmistim... simdi bir denii kendi ipmi olmazsa senin resimdekini deniycem. insallah olur...

Shaban Interactive Pro.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    dostum 2 sini de denedim, sonuc yine ayni :( hep low id. diyor ve sinamada verdigin i port numarasini da denedim... hivbiri gecemedi...

Shaban Interactive Pro.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek

edit:: ayarları tam olarak yapmış isen buhatanın olması mümkün değil diyorum ben, port yönlerdime de tcp ve udp ye girdiğin değerleri tekrar emule seçenkelerde girdin mi? ip config te varsayılan ağ geçidini ip no almadın umarım, böyle durumlarda gözden kaçabiliyor. çünkü ağ geçidi her zaman 192.168.2.1 dir. buna dikkat edersen sevinirim yine olmazsa özelden yazarsan burada kalablık yapmadna sonuca ulaşabiliriz.

ben de ilk kurulumda bu hataya düşüp 192.168.2.2 girmiştim, kendi ip mi girince düzeldi, sennki de düzelecek. ardından bi kaç işlem de yapalım hazır konu açılmışken.

Emule > Seçenekler > Güvenlik > Url'den Güncelle

http://ipfilter.cuco-online.de/ipfilter.dat

ardından yükle diyin, ipfiltresidir. önemli.

sunucular sayfasında iken sağ taraftan server met url güncelleden, teker teker aşağıda ki linkleri girip güncelle diyin

http://www.server-list.info/Quality/server.met
    http://www.peerates.net/servers.php
    http://www.esel-paradies.de/server/server.met

yeni serverlar almış olacaksınız ve kötü serverları filtrelemiş olacaksınız.

ilk başta download düşük olabilir dert etme, zamanla sömürmeye başlarsın.

dosya paylaşıma açmayı da unutma :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    dostum yine baglanmadi yaa, dediklerinin hepsini yaptim.. busefer baska bir sorun daha cikartiyor éyou cant connect the filitered servers" diyo

Shaban Interactive Pro.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_genclik06
    asi_genclik06's avatar
    Erkek
    arkadaşım öncelikle güvenlik duvarına izin vermelisin 2. olarak kaspersky gibi antivirüs programı kullanıyorsan bunu devre dışı bırakmalısın diğer arkadaşımızın gösterdiği ayarları harfiyen yapmış isen herhangi bir sorun oluşmaması gerek
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    Dostum cok makbule gecti yerdimlarin, cok tesekur ederim, modeme restart attiktan sonra duzeldi :D

Shaban Interactive Pro.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek
    modeme reset atmak eskiden geçerli bi kuraldı yeni modemlerde yok artık :) ufak bi ayrıntı ama önemli sonuçta, hayırlı olsun :)
Toplam Hit: 4476 Toplam Mesaj: 11