folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder En İyi Sıkıştırma Yapan Program ?

En İyi Sıkıştırma Yapan Program ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    atakartal bunu yazdı

Filmlerde bu tür sıkıştırmalar işe yaramıyor mu? Film arşivim için en iyi derecede winrarla sıkıştırmayı denedim boyutta azalma olmadı.

resim dosyaları zaten sıkıştırılmış oldugundan yani raw diye tabir ettiğimiz ham dosya olmadıgından daha da sıkıştıramazsın convert etmeden.

mp4 flv mp3 ogg vb. hepsi sıkıştırma formatıdır , ancak oyun program vb. şeylerde 2 türlü sıkıştırma olyor 

1. ses ve hd videoları oyundan söküyorlar 

2. sıkıştırmaya açık olan dosyalarını sıkıştırıyorlar.

film ses zaten sıkıştırılmış dosya kısaca.

Yanlış flv, mp4, ogg, mkv, avi konteynır formatlarıdır.

mp3, x264, xvid, divx, theora, aac, ac3  gibi formatlar da codec formatıdır.

Sıkıştırma codec üzerinden olur, encode işlemi yapılan ses ve görüntü formatları konteynırlarda saklanır.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Winrar 64 bit güncel sürüm akar,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    hilti bşr tane tokmak yapacsksın kaba koy sıkıştır. kuru malzeme ise az nemlendir pestilini çıksrtır.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

KGB Archiver efsanedir hocam.

1 GBlik dosyayı 1 saatte falan atar. ama gidip 100 mb yapar orası da var :D

Winrar hızlı arayüzü kullanışlı güzel vs ama 1 gblik dosyayı bana gelip 0.99999999 gb yapıyosa amaç sıkıştırma değil rarlayıp tek link vermedir :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

7z gibi bir kral varken hala winrar diyenler çıkıyor. 

Toplam Hit: 2733 Toplam Mesaj: 26