En İyisinden Bi Portal

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Parabola
    Parabola's avatar
    Erkek
    ne amaçla istediğin doğrultusunda değişir.
    genel bir şeyler söylemek gerekirse,

mambo ile joomla ayrıldı. şuanda joomla oldukça gelişim kaydetti. Bence çok başarılı.

xoops uzun zamandır piayasada olan sistemlerden biri. xoops da kendi görünümünü geliştirmen diğerlerine göre birz daha kolay ve esnek.

phpnuke genelde açıkları ile ünlü bir sistem. Ama (XSS) düşünmezsek, gerekli yamaları ve güvenlik scirptlerini kurduğunda buda sizin için bir alternatif olabilir. Modul ve geliştiric bakımından diğer sistemlerden çok daha fazla sayıda desteği var.

bunun dışında kişisel bir site için wordpress, serendipiti gibi sistemlerde var.

Bu söylediklerim yaygın kullanılan ve güvenlik açıkları bulunduğunda çabuk yamalanan dağıtımlar. Ve hepsi php dir.

Asp olarak dotnetnuke var genelde bunu öneriyorlar. download edip kurmayı denedim local bir servere fakat başaramadım gerçki bu söylediğim çok uzun zaman önceydi. Üzerinede çok fazla düşmemiştim. Ama dediği gibi arkadaşın açıklarının fazla olduğu söyleniyor. ve biraz daha .NET platformuna hakim olmak gerekiyor diye düşünüyorum.
Toplam Hit: 1987 Toplam Mesaj: 12