En Kötü 100 Arasındaki Türk Filmleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IRF
    IRF's avatar
    Erkek

imdb'yi hepimiz biliyoruz...bilmiyenler için tekrardan açıklayım...yapımcısından oyuncusuna ışıkcısına bu işin okulunu okuyana kadar sinema ile uğrasan herkesin uye oldugu.. içinde yesilcam filmerinden tutun... 2009'da 2010 da cıkacak olan butun filmlerin oyuncu kadroları,yapımcı kadroları her bişiysi war anlıcağınız.. yani buyuk bi site... uyeler filmlere 10 üzerinden puan veriyor...bu puanlara gore... en kötü 100 film arasında olan türk filmleri

...
    5.Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu          1.6
    ...
    13.Keloğlan Kara Prens'e Karşı             1.8
    ...
    18.Hababam Sınıfı 3,5                         1.9
    ...
    74.Araf                                              2.4

--------------------------
    araf hariç diğer 3 filmdede mehmet ali erbil oynuo tesadüfe bak :)

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek
    :D olur abi hele daha ne filmler varda listeye girememiş inş bir dahaki sefer diyelim :d

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    hababam sınıfı dashaktı nası olmuş anlamadım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Sen yazınca cekti dikkatimi inceledim listeyi...

Fakat imdb de şöle bir güvensizlik var, oyları standart üyeler verdiğinden dolayı, özellikle dikkat çekmeyen filmlere bazı piçlikle yapılabiliyor...

Örneğin, dünyanın en iyi filmlerinden godfathera 240 bin oy atılmış... fakat araf a 2400 oy atılmış birde işin garibi :)

arafa 2400 tane oy veren kişiden 900 kişi 0 puan verirken 1100 kişi 10 puan vermiş :)

yani bu özellikle türk piyasasında birbirini cekememezlik sonucu oluşan bişi gibi görünüo :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IRF
    IRF's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Sen yazınca cekti dikkatimi inceledim listeyi...

Fakat imdb de şöle bir güvensizlik var, oyları standart üyeler verdiğinden dolayı, özellikle dikkat çekmeyen filmlere bazı piçlikle yapılabiliyor...

Örneğin, dünyanın en iyi filmlerinden godfathera 240 bin oy atılmış... fakat araf a 2400 oy atılmış birde işin garibi :)

arafa 2400 tane oy veren kişiden 900 kişi 0 puan verirken 1100 kişi 10 puan vermiş :)

yani bu özellikle türk piyasasında birbirini cekememezlik sonucu oluşan bişi gibi görünüo :)

yanlız soyle bir seyde war... en iyi listesine puanla girebilicek olan türk filmleride mevcut...hatta bırak türk filmlerini bir cok film war... ama koymuyolar ilk 100'e...site yetkililerinin oyu onemli sanırım...tam olarak bende anlamadım ama.... 

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Abi en altta hesaplama sistemi var...

yani daha yeni eklenmiş bir filme 3 tane yorum yapıldığında hepside 10 geldiğinde, ortalaması 10 die cıkmıyor en tepeye...

imdbnin sitesinde top moviesten top 250 ye girersen listenin dibinde var hesaplama yöntemi...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Yıkılmayan Adam nası girmemiş bu listeye? Bu diyalogla girmesi gerekirdi http://www.youtube.com/watch?v=s-CbuRcbXk8

Çekil,Önümden Çekil...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    karatahta bunu yazdı:

Yıkılmayan Adam nası girmemiş bu listeye? Bu diyalogla girmesi gerekirdi http://www.youtube.com/watch?v=s-CbuRcbXk8

döverim ulennnn :D
Toplam Hit: 1703 Toplam Mesaj: 8