En Mantıklı Kredi Kartı Tercihi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Hocalar merhaba,

Garanti bankası miles and smiles kredi kartı kullanıyorum. Hanımda da ek kart var. Ben bunlara 3 gün önce gıcık oldum.

Bir kuruş borcum yok bankaya, hesabımdaki paraya bloke koymuşlar, bankaya gelmeniz lazım diyorlar. Para bug a girmiş, sistem sıkıntısı olmuş. Mevcut paramın bir kısmına bloke koymuşlar.

Şimdi ben bunlarla tüm ilişkimi keseceğim. Alternatif bir banka ve kart arıyorum.

Senelik kart ücreti önemli değil. Ayrıcalıklı ve avantajlı bir kart olsun yeter. Mil kazandırıyor olması tercihim fakat bu işi de garantiden iyi yapan yok herhalde.

Sizin kart tercihleriniz nelerdir ?

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Bu garantinin mil olayları nasıl avantaj oluyor hocam.

Ben ortalama aylık 5K civarı harcama yapıyorum ve bunun büyük bir bölümü havayolu harcaması.

Bana çok karı olurmu acaba bu kartların, aydat ödemeye değermi sizce.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

tabiki de enpara.

yakın zamanda diğer tüm bankalarla ilişiği kesip herşeyimi enparaya taşıdım.

müşteri hizmetlerine 2dk da ulaşıp, insan gibi muamele görmekten daha memnun edici bir şey yok benim için. 1 sene puan biriktirip 100 lira olacağına.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    CEO bunu yazdı

Bu garantinin mil olayları nasıl avantaj oluyor hocam.

Ben ortalama aylık 5K civarı harcama yapıyorum ve bunun büyük bir bölümü havayolu harcaması.

Bana çok karı olurmu acaba bu kartların, aydat ödemeye değermi sizce.

Hocam kampanyalarını ben pek kovalamıyorum açıkcası. Ben de senin gibi biraz fazla yurtdışına seyahat yapıyorum. Bu uçuşlarımda her zaman THY yi tercih ediyorum eğer mümkünse, başka havayolu kullanmıyorum.

Eğer sende böyleysen avantajlı oluyor. 1 tl ye 1 mil veriyor. Tüm avrupa ülkelerine 15.000 mile gidebiliyordun en son. 4 aydır gitmiyorum, bilmiyorum.

Mesela korona başlamadan önce hanımla finlandiyaya gidip geldik. Toplam 60.000 mil tuttu. Normal bilet almak istesen 8.500 lira tutuyordu 2 kişi git gel. 

Bu arada miller ile aldığın biletin cüzi miktarda bilmem ne parasını ödüyorsun. Biz 2 kişi toplam 600 lira civarında ödemiştik.

Bendeki Şirket kartıda bu karttan, onun harcamalarından uçak biletleri hariç ortalama olarak verdiği mil miktarını söyleyim sana, 
    6.500 tl ye 675 mil vermiş,
    15.000 TL ye 1.500 vermiş,
    9.000 tl ye 680 vermiş,
    19.000 tl ye 2.430 vermiş
    ama bu kart "yapı, tadilat" gibi kategorilerde kullanılıyor ve kampanyalar kovalanmıyor.

Yani uçak bileti ve konaklama dışında pek avantajlı değil eğer kampanyaları kovalamzsan.

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

O zaman benim bu tarz bir kart almam çok avantajlı oluyor.

Çok saol hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı

tabiki de enpara.

müşteri hizmetlerine 2dk da ulaşıp, insan gibi muamele görmekten daha memnun edici bir şey yok benim için. 1 sene puan biriktirip 100 lira olacağına.

hocam enparada sinirsiz sanal kart olusturabiliyor musun? gerci adres kaydim yurtdisinda oldugu icin vermemislerdi bana :) yoksa enpara istedim. Belki kardesimin üzerine falan actirirm. suan pasif de olsa isbankasi hesabim var. enpara acabilirsam onu kapatirim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

YapıKredinin World puan kampanyaları güzel, sonradan ücretsiz taksit özelliği önemliyse ziraat combo iyi, bu ikisini tavsiye ederim.

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı

tabiki de enpara.

Hocam herhangi bir bankanın maaş müşterisiyseniz enpara'nın pek de avantajı kalmıyor. Ben hem enpara hem de worldcard kullanıyorum. Yapı kredi maaş müşterisi oldugum için kart aidatı almıyor. Üstüne bir de worldpuan biriktiriyor, kampanyalarla ayda 100tl biriktiriyorum. Enparada ise tek avantaj sonradan faizsiz taksitlendirme. Fakat worldcard da zaten çoğu üye iş yerinde peşin fiyatına taksit imkanı sunuyor.

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
Toplam Hit: 608 Toplam Mesaj: 8
kredi kartı