folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder En Soğuk Kaç Dereceyi Gördünüz ?

En Soğuk Kaç Dereceyi Gördünüz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enter
    enter's avatar
    Erkek
    ha bu arada dun ankara -19 dereceydi kendi camımın yanına koydugum dereceyle olctüm

Her akşam yatmadan önce Tanrı"ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı"nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı"ya günahlarımı affetmesi için dua ettim. Al Capone
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek
    -20 bu gece yaşadık bilecik

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azeri
    azeri's avatar
    Erkek

Ben Rusyada olarken -35 gordum....

Sayqilarimla...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ruhsuz
    ruhsuz's avatar
    Erkek
    enter bunu yazdı:

arkadasım bi kere o senin dedigin -273 derece onada daha hiç ulasılamadı. neden -273 cünkü -273 derece 0 Kelvin ediyor bütün fizik ve kimya formullerinde sıcaklık birimi kelvin olarak kabul edildiği içinde bütün formuller cope gidior bu sıcaklıkta örnek verirsek P.V=n.R.T dielim burdaki T sıcaklık ve kelvin değerinden siz bir gazın -273 derece yani 0 derecedeki basıncını bulmak isterseniz soyle bişey cıkıo karsınıza P.V=n.R.0 yani eşitlik 0 yani basınc veya hacim yok demek bu . her maddenin de bir hacmi ve basıncı oldugu için boylelikle formul gecerlilğini yitiriyor. bu olaya mutlak 0 denir. ve daha once hiç bu sıcaklıga ulasılamamıstır. denemeler surmektedir

enter kardeş haklısın 273 tü. zati ben herşeyin sonuna mış eki getirdim okadar bilgili olmadıgımdan bi hata yaptıysak affaola ;) ama bişeyden eminim -273 dereceye ulasıldı ama çok az sürdü dedim ya saniyeler. Dershanedeki fisik hocamıs ki adam türkiyenin en iilerindenmiş o bisde ulasıldı demişti yani ondan eminim diom ... eger bu yanlıssa ki o adamın yanlıs bişey bilme olasılıgı bence sıfır :D herif resmen bilge :) eger yanlıssa tekrar özür dilerim ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxx_xy
    xxx_xy's avatar
    Erkek
    ben her gok yuzune baktigmda 2,7K(-270,6 C)goruyorum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enter
    enter's avatar
    Erkek
    ya valla ben ulasılmadı die biliorum denemelerin felan surdugunu en fazla -150 lere gelindiini biliom ama ulasılmısta olabilir. eger ulasılmıssa acaba sonucları nedir merak ettim simdi

Her akşam yatmadan önce Tanrı"ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı"nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı"ya günahlarımı affetmesi için dua ettim. Al Capone
Toplam Hit: 3674 Toplam Mesaj: 27