folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder En Ucuz Hukuk Fakültesi Hangi Özel Üniversitede?

En Ucuz Hukuk Fakültesi Hangi Özel Üniversitede?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba gencolar.

Avukat arkadaşımla sohbet ederken aklıma takıldı. Kendim de biraz araştırma yaptım ama net bir örneğini bulamadım. Sorum şu; Yurtiçi - Yurtdışı (denkliği olan) üniversitelerden Hukuk Fakültesi daha uygun fiyata olanlar hangileridir? Ücret bilgilerini bilenler yazabilir mi? Giriş puanları nedir? Olanakları vs vs vs

Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Eğer uygun bir üniversite bulabilirsem (yıllık max 12-15k) seneye gitmeyi planlıyorum

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

La para olsa okusam bende.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Otur kendin araştır.

Bak burada tüm üniversiteler ve bilgileri var.

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/OSYS/2016-OSYSKontenKilavuzu28062016y.pdf

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı

Otur kendin araştır.

Bak burada tüm üniversiteler ve bilgileri var.

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/OSYS/2016-OSYSKontenKilavuzu28062016y.pdf

Bu kılavuzu bende inceledim hocam. Burada puanlara ve kontenjanlara ulaşabilmek mümkün. Ehhh ÖSYM'nin kılavuzunda olduğuna göre denkliği de var demektir. Ancak ücretle ilgili bir nokta bulamadım kılavuzda, ki benim asıl sorum buydu zaten...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

üniler genelde fiyatları pek yazmaz internet sitesine arayıp sorman lazım, öğrenci işlerini ama tahminimce yıllık 15den aşşağı değildir.

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

Yillik 5k dollars'a cin'de okursun.

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    CAgAtAy bunu yazdı

Çinde hukuk okuyup burada avukatlık? 

Okuma hocam hukuk mantar gibi özel üniversite türedi çok fazla mezun var git pdr oku psikoloji oku keyfine bak ya da oluyor mu bilmem ama eczacılık oku

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FurkHan
    FurkHan's avatar
    Erkek

Lise yıllarında ben de çok araştırmıştım. Çin,Bulgaristan veya Ukrayna arasın'da gidicektim. Fakat denklikte sorun çıkabiliyor, internetlerde oralarda danışmanlık hizmeti veren kişiler var onlarlada  görüşebilirsin. Ukrayna kulağa iyi geliyor, istediğin bölüme sınavsız girebiliyorsun diye biliyorum. Ücretleride öyle abartılı değil. Yurt ve pansiyon fiyatları uygun, gece hayatı müthiş ve ucuz tabii ki kız konusuna hiç girmiyim.

paranın açamadığı kapının arkasındayız, sizi bekliyoruz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    FurkHan bunu yazdı

Lise yıllarında ben de çok araştırmıştım. Çin,Bulgaristan veya Ukrayna arasın'da gidicektim. Fakat denklikte sorun çıkabiliyor, internetlerde oralarda danışmanlık hizmeti veren kişiler var onlarlada  görüşebilirsin. Ukrayna kulağa iyi geliyor, istediğin bölüme sınavsız girebiliyorsun diye biliyorum. Ücretleride öyle abartılı değil. Yurt ve pansiyon fiyatları uygun, gece hayatı müthiş ve ucuz tabii ki kız konusuna hiç girmiyim.

Hocam Ukraynadan aldıgın denklıde sorun cıkıyormu ayrıca ukraynada sınavsız hukuk okuma şansın var yanı oylemı?

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    CAgAtAy bunu yazdı

Ağzimdan aldın lafı.. fakat çince öğrenme şartı varmış.

10 000 ye dünyanin çoğu ülkesinde okunuyor. 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    FurkHan bunu yazdı

Hocam Ukraynadan aldıgın denklıde sorun cıkıyormu ayrıca ukraynada sınavsız hukuk okuma şansın var yanı oylemı?

hocam yurtdışı üniversitelerine hukuk fakültesi okuman durumunda denklik varmı bilmiyorum açıkçası ama denklik olması çok saçma. sonuçta hukuk temel mantık, temel kavramlar hariç ülkelere göre değişken ve sen türk hukukunun, türk yasalarının eğitimini almadan burada ki herhangi bir üniversitenin denklik vermesi bence mümkün değil. kazara denklik veriliyor bile olsa ayrıntılı olarak türk hukuku eğitimi almamış olacağın için diğer mezunlara göre oldukça geriden başlayacağından işin zor olacaktır. illa ki yurt dışına çıkacağım diyorsan kuzey kıbrısta ki özel üniversiteleri araştır derim orada ki üniversitelerde hukuk bölümü için denkliği olanlar mevcut ayrıca türk hukuku da görüyorsun derslerde. hatta türkiye den profların derslerine girdiğini söyleyen arkadaşlarım vardı. eğer avukatlık aileden gelen bir meslek değilse başladıktan sonra babanın, akrabanın işlerini zamanla devir alamayacaksan şu saatten sonrada sadece avukat olmak için hukuk fakültesi okumak değmez bence. sayı kontrolsüz biçimde arttığı için rekabet çok üst seviyede. noter olurum gibi bir düşüncen varsa arkana bakmadan kaç minimum 100 yıllık sıra var şu anda ki işleyişe göre. 

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
Toplam Hit: 1862 Toplam Mesaj: 11
hukuk üniversite fiyat fakülte how much