folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder En Yeni Şarkılar Ne Kadar En Yeni ??? ( Telif & Patent & Olasılık & Pemütasyon )

En Yeni Şarkılar Ne Kadar En Yeni ??? ( Telif & Patent & Olasılık & Pemütasyon )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Omnuarliti
    Omnuarliti's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bugün hava güzel bi çıkayım gezeyim dedim vurdum kendimi yeşilliğe.Neyse geziyorum etrafta binbir türlü ses.rüzgar sesi, kuş sesi, su sesi, kız sesi, para sesi, müzik, ferdi, orhan, müslüm, sago, bağırış, çağırış, alkış, gülücük.... neyse aklıma söyle bişey takıldı :

1-müzikte belli sayıda ses var:do re mi fa sol la si ... ve bunların onlarca kat basları ve tizleri.. amma velakin bunlar belli sayıda

(not: tabiki her iki sayının arasında sonsuz sayı olduğu gibi..her iki notanın arasında  sonsuz nota vardır ama.insan kulağının duyup SEÇEBİLDİĞİ ses aralığı bellidir.)

2-o zaman dedimki en basidinden düşüneyim 7 sesi 10 notada şu kadar farklı dizebilirsin: 7.7.7.7.7.7.7.7.7.7=bilmem kaç binse artık

3-o zaman da dedim ki aslında her beste bestelenmeden önce zaten EvRenDe var..onun bestelenmesi sadece MALUMUN İLANI..

sonra aynı şeyi güfteye uyarladım dedim ki: 

1-türkçede 29 harf var bide kelime aralarındaki boşluğu koy 30 karakter yapıyor..,

2-o zaman aynı şekilde bu otuz karakterden çıkacak eserde belli bi sayıyı geçmez.yani her yeni adledilen beste aslında zaten var..

sonra hayal ettim: bi program olsa..programı kasmayacak bi bilgisayrım olsa.dünyadaki bütün notaları ve harfleri yükleyip permütasyona vursak şimdiye kadar yapılmış ve sonsuza kadar yapılacak bütün şarkıları çıkartırız..

o zaman düşündümde aslında şarkıcılar şarkı yapmıyor..sadece var olan şarkıları bize yutturuyorlar..ve kafamda telif hakkı düşüncesi birden düştü!

Bu müridin imzası 26/05/2008 12:45:22 PM tarihinde decameron tarafından Türkiye ABye girene kadar banlandı.Banlanis Sebebi: imzan rahatsiz etti uzun olmasi sebebiyle sildim, daha kisa birseyler bulman 20 kitalik sirr yazmaman dilegiyle
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Omnuarliti
    Omnuarliti's avatar
    Erkek

şimdi aklıma geldi aynısı ressamlar ve [insanın görebileceği renkler X resim alanın] ada uygulanabilir

edit:gene aklıma geldi düz yazı ve şiir de böyle

aslında insan ne kadar yaratıcıyım desede, insanın yaratıcılığı bi yere kadar :D 

Bu müridin imzası 26/05/2008 12:45:22 PM tarihinde decameron tarafından Türkiye ABye girene kadar banlandı.Banlanis Sebebi: imzan rahatsiz etti uzun olmasi sebebiyle sildim, daha kisa birseyler bulman 20 kitalik sirr yazmaman dilegiyle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek

Arkadaşım o prog sana saçma samalak güfteler ve besteler üretir '' nsdtgshldakh (8) ''gibi?

Yani duyarlı ..hissiyatı olan ..duyguya ve düşünceye hitap eden beste ve güfteyi prog kasamaz.

bunu ancak insanın kendisi kasar ..bunu yapabildiği içinde telif hakkı babasının attığı saf tokat kadar hakkıdır o kişinin.

Sanırım pc nin ürettiği güfte ve besteler ya hiç bi sikime benzemez yada İsmail YK'nınkilere benzer.

NoT: Pc'nin olasıklıklar ile üretebilme olasılığı olan güzel eserlerin olasılık değerlerinin limit sıfıra kaçarken ki değeri yani taban olduğu göz önüne alınarak bu değerlendirme yapılmıştır. ( Bu not türkçe katli icra etmiş olabilir :\ )

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Omnuarliti
    Omnuarliti's avatar
    Erkek
    noel_baba bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaşım o prog sana saçma samalak güfteler ve besteler üretir '' nsdtgshldakh (8) ''gibi?

Yani duyarlı ..hissiyatı olan ..duyguya ve düşünceye hitap eden beste ve güfteyi prog kasamaz.

bunu ancak insanın kendisi kasar ..bunu yapabildiği içinde telif hakkı babasının attığı saf tokat kadar hakkıdır o kişinin.

Sanırım pc nin ürettiği güfte ve besteler ya hiç bi sikime benzemez yada İsmail YK'nınkilere benzer.

NoT: Pc'nin olasıklıklar ile üretebilme olasılığı olan güzel eserlerin olasılık değerlerinin limit sıfıra kaçarken ki değeri yani taban olduğu göz önüne alınarak bu değerlendirme yapılmıştır. ( Bu not türkçe katli icra etmiş olabilir :\ )

Ama sonsuza kadar olacak bi zamanda tüm bestelerin yapılıp biteceğini kabul ediyorsunuz değil mi?

belki daha önce yapılmışta olabilir? ama tarih kayıtlarını tutabilecek sistem olmadığı için bilinmesi imkansız..şurda 500 yıl öncesi bile gerçekten net değil.tartışılıyor..tarih hep..

o zaman zaten var olan notaların nesi sahipleniliyor?sonuçta notaların dizilişi?diziliş bu nesi sahipleniliyor bir nesne değil ki? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek

Hocam şimdi sen

'' Ama sonsuza kadar olacak bi zamanda tüm bestelerin yapılıp biteceğini kabul ediyorsunuz değil mi?'' demişsin de...

Sonsuza kadar olacak bir zaman değil bizim kastımız yani şöyle ki eleman yüzeysel bir matematik yapmış kendince ve ben onun üzerine konuştum.

Bknz...

'' en basidinden düşüneyim 7 sesi 10 notada şu kadar farklı dizebilirsin: 7.7.7.7.7.7.7.7.7.7=bilmem kaç binse artık

türkçede 29 harf var bide kelime aralarındaki boşluğu koy 30 karakter yapıyor..,

o zaman aynı şekilde bu otuz karakterden çıkacak eserde belli bi sayıyı geçmez ''

Telif hakkına gelince ..misal sen bir bitkiden kansere tedavi buldun ..ve senin telif hakkını ve ordan kazancını inkar ve iptal ettiler. bu durumda eğer sen dersen ki '' Bu ilaç zaten doğada var ..kendiniz bulun ben açıklamak istemiyorum biraz bencil ..birazda sadist bi kişiliğim var işte n'apayım ..ben buyum ..açıklamak gelmiyo içimden ..hem zaten açıklasam bile bi kârım ve karım olmayacak ki yani sölemiyorum mq '' dersen bilim sana ne gözle bakar ..kanser hastaları ve kanser hastası yakınları ve insanlık sana ne gözle bakar ..üstüne üstelik sende kendi açından haklısın yani.. Bu nedenle var olan bişileri farklı sezi, ilgi, bilgi ve kişilikleri ile gün yüzüne çıkaranların bu gün yüzüne çıkardıkları şey üzerinde bir hak sahibi olmaları ve maddi / manevi kazanç sağlamaları gereklidir diye düşünüyorum... Sen 500 sene öncesini falan saza söze getirmişsin ..dediğin gibi 500 sene önce teliftir ..kayıttır falan fistan yoktu belki de ..o buluşlar falanlar fistanlar arada kaynamış yani kaybolmuştur ..tekrar bulan veya gün yüzüne çıkaran o şeyin telif hakkına belli ölçülerde sahip olmalıdırda olabilir. Evet Önceden böyle bir sistem yoktu belki ama şimdi var ..bu sistemin sikindirik yönü ise bişeyi sen bulabilirsin ama ben senden önce gidip telif hakkını alırsam yani alenen (Ç)alıntı yaparsam ..bu senin problemin olur ..telif hakkı ise benim falan fıstık uzun yazdım mq umarım pek fazla anlam kayması yada saçması yapmamışımdır :\

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    hocam programı yap
    bilgisayarı ben tahsis edecem
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek

öhh olabilitesi düşük ama imkansız deil :)

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    sadece not a değilki ölçek ritim bilmem ne  diyezi filan onu bunu girince çoooooooooooooooooooook zorlama oluyo

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sorpix
    Sorpix's avatar
    Erkek
    Omnuarliti bunu yazdı:

Arkadaşlar bugün hava güzel bi çıkayım gezeyim dedim vurdum kendimi yeşilliğe.Neyse geziyorum etrafta binbir türlü ses.rüzgar sesi, kuş sesi, su sesi, kız sesi, para sesi, müzik, ferdi, orhan, müslüm, sago, bağırış, çağırış, alkış, gülücük.... neyse aklıma söyle bişey takıldı :

1-müzikte belli sayıda ses var:do re mi fa sol la si ... ve bunların onlarca kat basları ve tizleri.. amma velakin bunlar belli sayıda

(not: tabiki her iki sayının arasında sonsuz sayı olduğu gibi..her iki notanın arasında  sonsuz nota vardır ama.insan kulağının duyup SEÇEBİLDİĞİ ses aralığı bellidir.)

2-o zaman dedimki en basidinden düşüneyim 7 sesi 10 notada şu kadar farklı dizebilirsin: 7.7.7.7.7.7.7.7.7.7=bilmem kaç binse artık

3-o zaman da dedim ki aslında her beste bestelenmeden önce zaten EvRenDe var..onun bestelenmesi sadece MALUMUN İLANI..

sonra aynı şeyi güfteye uyarladım dedim ki: 

1-türkçede 29 harf var bide kelime aralarındaki boşluğu koy 30 karakter yapıyor..,

2-o zaman aynı şekilde bu otuz karakterden çıkacak eserde belli bi sayıyı geçmez.yani her yeni adledilen beste aslında zaten var..

sonra hayal ettim: bi program olsa..programı kasmayacak bi bilgisayrım olsa.dünyadaki bütün notaları ve harfleri yükleyip permütasyona vursak şimdiye kadar yapılmış ve sonsuza kadar yapılacak bütün şarkıları çıkartırız..

o zaman düşündümde aslında şarkıcılar şarkı yapmıyor..sadece var olan şarkıları bize yutturuyorlar..ve kafamda telif hakkı düşüncesi birden düştü!

Genelde Gece Saatleri bu gibi Şeyler Düşünuyorum :D

Hajı ne Yaptın Se yaa :D

Falan Filan...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Omnuarliti
    Omnuarliti's avatar
    Erkek

patates bunu yazdı:
    sadece not a değilki ölçek ritim bilmem ne diyezi filan onu bunu girince çoooooooooooooooooooook zorlama oluyo

evet ölçek ritim bilmem ne ama insanın seçebileceği sonuçta sınırlı EDİT: YANİ ALGILAMA bazında söylüyorum

mesela paintte resim yaparken bile seçsen seçsen 1000 farklı renk seç

tabiki her iki sayının arasında sonsuz sayı olduğu gibi ..her iki rengin arasında sonsuz renk vardır ama İNSAN BEYNİ belli bi aralığı seçebilir ..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Omnuarliti bunu yazdı:

patates bunu yazdı:
    sadece not a değilki ölçek ritim bilmem ne diyezi filan onu bunu girince çoooooooooooooooooooook zorlama oluyo

evet ölçek ritim bilmem ne ama insanın seçebileceği sonuçta sınırlı EDİT: YANİ ALGILAMA bazında söylüyorum

mesela paintte resim yaparken bile seçsen seçsen 1000 farklı renk seç

tabiki her iki sayının arasında sonsuz sayı olduğu gibi ..her iki rengin arasında sonsuz renk vardır ama İNSAN BEYNİ belli bi aralığı seçebilir ..

e hadi programını yaz bekliyorum ozaman :F

edit :

Satın alabilirimde :[ 

...said addicted.
Toplam Hit: 1689 Toplam Mesaj: 11