folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Entity Framework İle Mysql Cluster Inı Kullanmak

Entity Framework İle Mysql Cluster Inı Kullanmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar c# ile yaptığım bir projede entity framework ile mysql clusterıma erişmek istersem ne yapıyorum? Connectionstring e bütün ip adreslerini aralarına virgül koyarak mı yazıyorum. İşleyiş nasıl oluyor kullanan arkadaşlar var mı acaba?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Cluster dedigin sey yuk dengeleyici gibi bir sey mi

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

ontedi hocam mysql cluster derken 3 adet farklı serverda beraber çalışan 3 mysql veritabanından bahsediyorum. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

hacı olaya EF ile değil normal mysql clusteri olarak bak. cluster'da master node dan clustera erişirsin. daha cluster kullanmadım ancak senin normal bir veritabanına bağlanır gibi bağlanıp (master node'a) oradan normal sorgu vs. atabilmen lazım.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam selam.

MySQL InnoDB cluster mi MySQL NDB Cluster mi ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Yoğunluktan açtığım başlığı unuttum :) Hocalar cluster kurulu 3 adet mysql var 3 üde master. Sanırım InnoDb oluyor çünkü mysql 5.7.  MySQL NDB Cluster  olmamış oluyor sanırım bu durumda. Merak ettiğim olay yazma işlemi yaparken 3 clusterdan 1 i giderse entity framework hemen online olanlardan birisine yazma yapabiliyor  mu onu merak etmiştim.Muhtemelen kendim testler yapıp deneyeceğim.

Toplam Hit: 1494 Toplam Mesaj: 6
mysql entity framework