folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ergenekon"Un Ünlü Sabetayistleri

Ergenekon"Un Ünlü Sabetayistleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fmk
    fmk's avatar
    Erkek

Ergenekon'un ünlü Sabetayistleri

12 Ağustos 2008 01:41
    Sabetayistler listesinde siyasilerden gazetecilere, askerlerden işadamı ve sanatçılara, yazarlardan televizyonculara kadar bir çok ünlü isim yer alıyor.

Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Akfırat'ın evinde bulunan belgeler arasında yer alan Sabetayistler listesinde siyasilerden gazetecilere, askerlerden işadamı ve sanatçılara, yazarlardan televizyonculara kadar bir çok ünlü isim yer alıyor.

Ergenekon soruşturması sırasında oluşturulan dosyalardan 142'inci klasörde yer alan ve Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Akfırat'ın evinde ele geçirilen belgeler arasında bulunan 134 kişilik listede yok yok.

Gazeteciler ve televizyoncuların yoğun olduğu listede, aralarında Çevik Bİr'in de bulunduğu 10 asker, 10 üniversite öğretim üyesi, 23 siyasi, 16 işadamı ve sanatçılar da bulunuyor.

Başlığında Sabetaylist yazan belgenin başında, Türkiye'de Sabetay Sevi'nin karikatına bağlı yüzbinlerce insanın yaşadığı belirtilerek şöyle deniliyor:

Bunlar tarihte ve günümüzde hadiselerin gelişmesinde önemli rol oynayan ve çok tesirli bir güç teşkil ediyorlar. Gizli bir cemaat oldukları için kimliklerini ortaya çıkarmak oldukça zor olmakla beraber zamanla yapılmış bazı ifşaatlar, olaylar karşısındaki tutum ve dvranışları, mevki ve ünvanları ile kullandıkları tipik isimler bize bazı ipuçları verebiliyor. Bu şekilde deşifre olan yüzlercesinin arasından kamuoyunun tanıdığı sabatayistleri aşağıda sunuyoruz"

İşte Ergenekon soruşturması dosyasından çıkan Sabetaylist:

SİYASİLER

Rahşan Ecevit, İsmail Cem, Tansu Çiller, Şükrü Sina Gürel, Ercan Karakaş, Bülent Tanla, Coşkun Kırca, Kemal Derviş, Cavid Bey, Nuri Conker, Ahmet İsvan, Osman Kibar, Hayrettin ERkmen, Turan Güneş, Sebati Ataman, Emre Gönensay, Naim Talu, Salih Bozok, Turhan Kapanli, Mithat Şükrü Bleda, Sümer Oral, Ali Topuz

GAZETECİLER

Güneri Civaoğlu, Cüneyt Arcayürek, Ahmed Emin yalman, Nazlı Ilıcak, Cengiz Çandar, Canan Barlas, Altan Öymen, Örsan Öymen, Abdi İpekçi, Nail Güreli, Güngör Mengi, Yusuf Ziya Ortaç, Ali Sirmen, Aydın Emeç, Çetin Emeç, Ülkü Arman, Sedat Simavi, Erol Simavi, Ali Naci Karacan, Nadir Nadi Abalioğlu, Yunus Nadi Abalioğlu, Ali Gevgilli, Ruhat Mengi

SANAYİCİ-İŞADAMI

Nejat Eczacıbaşı, Büyent Eczacıbaşı, Feyyaz Berker, Feyyaz Tokar, Cen Boyner, Ali Koçman, Dinç Bilgin, Can Paker, Ömer Çavuşoğlu, Halil Bezmen, Dilber Ailesi, Rona Yırcali, Selahattin Göktuğ, Fuad Sadıkoğlu, Ferdi Vardarman, Öner Akgerman

YAZARLAR

Halide Edip Adıvar, Orhan Pamuk, Yaşar Kemal, Muazzez Berkand, Nazım Hikmet Ran, Azra Erhat, Vedat Nedim Tör, Yaşar Nabi Nayır, Cemal Sahir Erozan, Emil Galip Sandalcı, Ali Canip Yöntem

ÜNİVERSİTE

Kemal Gürüz, Kemal Alemdaroğlu, Nermin Abadan Unat, Sulhi Dönmezer, Talat Halman, Gündüz Gedikoğlu, Eser Karakaş, H. Veldet Velidedeoğlu, Sıddık Sami Onar, İlhan Arsel

ASKERLER

Çevik Bir, Ali Fuad Cebesoy, Amiral Sait Halman, Tuğgeneral Halit Göktuğ, Yarbay Selim Soley, Tümgeneral Ömer Z. Dorman, Kurmay Albay Osmam Köksal, Tümgeneral Sırrı Öktem, General Cahit Tokgöz, General Zeki Soydemir

SİNEMA-TİYATRO

Haldun Dormen, Hulusi Kentmen, Ayhan Işık, Kenan Işık, Aziz Rutkay, Doğa Rutkay, Aziz Basmacı, Yıldız Kenter, Müşfik Kenter, Leyla Gencer, Haluk Bilginer

TELEVİZYON

Ali Kırca, Reha Muhtar, Ali Baransel, M. Ali Birand, Seher Dilmaç

EĞLENCE

Sezen Aksu, Nilüfer, Burak Kut, Neco, Sibel Egemen, Çiğdem Talu, Egemen Bostancı, Murat Arkan, Perran Kutman, Harika Avcı, Ozan Orhon

BÜROKRASİ

Gazi Erçel, Metin Yalman, Osan Olcay, Osman Kulin, Sadun Terem, Kaya Toperi

SERBEST MESLEK

Atilla Dorsay, Cemil İpekçi, Uğur Civelek, Yıldırım Mayruk

KARİKATÜRİSTLER

Cemal Nadir Güler, Semih Poroy, Ali Ulvi Ersoy, Altan Erbulak - Gazeteport

Eğer İnsanlar benimle aynı şeyleri düşünüyorsa bir yerlerde yanlış yaptım demektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Hacı adam ne diyor tutlanan ergenekon bir denizse ben daha ordaki balığım :))

Bunlar daha hiç bişi eşeledikçe çıkacak

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ASKERLER

Çevik Bir, Ali Fuad Cebesoy, Amiral Sait Halman, Tuğgeneral Halit Göktuğ, Yarbay Selim Soley, Tümgeneral Ömer Z. Dorman, Kurmay Albay Osmam Köksal, Tümgeneral Sırrı Öktem, General Cahit Tokgöz, General Zeki Soydemir

:S

ebedi devlet
Toplam Hit: 1409 Toplam Mesaj: 3