folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ermeniler De Bizden Özür Diliyor!

Ermeniler De Bizden Özür Diliyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Türkiye'den sonra özür sırası Ermeniler'e geldi. Ermeni aydınları bir özür metni hazırladı. Metin dünyadaki Ermenilerin imzasına sunucak.

Türkiye'de birçok kesim tarafından tepkiyle karşılanan "Ermenilerden özür diliyorum" kampanyası Ermeni aydınları harekete geçirdi. Özür sırası onlara geldi. Baskın Oran Radikal'deki yazısında Ermeniler'in Türkiye'den özür dileyeceğini duyurdu.

Avustralya’nın Sydney kentindeki Macquarie Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Türk Ermeni Diyalog Grubu Eşbaşkanı Dr. Armen Gakavian tarafından ‘özür diliyorum’ kampanyası çerçevesinde imzaya açılacak olan bildirinin taslağında şu cümleler yer alıyor.

“Ermeni halkı adına işlenen cinayetler için özür diliyor, bunların acısını duyan masum Osmanlıların ve Türklerin duygularını paylaşıyorum.”

ABD’den Prof. Dennis Papazian’ın da desteklediği taslak bildiriye önümüzdeki hafta son hali verilecek ve dünyadaki bütün Ermenilere imzalamaları için ulaştırılacak.

Kampanyanın önemli isimlerinden Papazian, Michigan’daki Ermeni Araştırmaları Merkezi’nde Tarih doktorası sahibi bir araştırmacı olarak tanınıyor. Papazian, Ermeniler konusundaki düşünce ve yazılarıyla bilinen Taner Akçam ile aynı üniversite bünyesinde çalışmalar yapıyor.

Ermeni aydınlara bu adımı attıran olayın, Türkiye’de başlatılan ‘özür diliyorum’ kampanyası olduğunu, Dr. Armen Gakavian reddetmedi.

Radikal’in sorularını yanıtlayan Gakavian, “Yürüteceğimiz kampanya ile Türkiye’deki aydınların ‘özür dileme’ kampanyasını tüm yüreğimizle karşıladığımızı göstereceğiz. Hazırlanan bildiri, Ermeni çetecilerin işlediği cinayetler ve ASALA eylemlerinden ötürü Türklerden özür dilemeye yöneliktir. Geçmişte yaşanmış ve gelecekte meydana gelebilecek her türlü şiddeti reddediyoruz. Umarım kampanya başarılı olur.” dedi. 

Adamlar en azından bizim ülkedeki ipneler gibi bi amaç gütmüyor tabi bence.... 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    vaaayy :)

Konumu silenlere inat kürdüm
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

özür diliyorlarsa tanıyorlar demektir tazminat isteriz. ama tazminat tek yetmez. toprakta vermeleri lazım.

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yalan haberdir kesin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Ermeni diasporası ağızlarına sıçar şerefsizim nereye özür diliyorlar. ABD nin ortadoğu projesi içerisinde kozlarından herhangi birini geri çekmesi öyle kolay değil. Keşke özür dileseler ki hakediyoruz. Ölümlerden dolayı değil senelerdir yapılan haksız iftiralardan. Zira arşivlerimizi senelerdir "Gelin ortak bir tarih komisyonu ile objektif olarak bu büyük felaketi inceleyelim" dememize rağmen ermenistan bu olaylarla ilgili tüm arşivlerini kapatmıştır ve tekliflerimizi ancak "Soykırımı kabul edin ancak o şekilde objektif tartışma ortamına tarihçilerimizle katılırız" diyorlar.

Ermeni soykırımı bir yalandan ibarettir. Türkiye'de Ermeniler den özür dileyen insanların soyunun anadolu toprakları olmadığı hatta Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmak istedikleri bir gerçektir.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shannara
    Shannara's avatar
    Erkek
    Onların içinde de elbette gerçeği bilen birileri vardır bu kampanyayıda onlar düzenliyordur ancak başarılı olacağını sanmıyorum.....

"Vatan toprağı kutsaldır kaderine terkedilemez"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    :) tr de birkac denyonun baslattigi hareket :D kendi caplarinda egleniyorlar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek
    Asıl soykırım yapanlar onlardır.Onların özür dilemesi normal birşey bence ama bizimkilerin yaptığı hainlik.Hocalıda olanları unutmadık daha kadın yaşlı çocuk demeden katlettiler.Kundakdaki bebeklerin bile alın derilerini yüzmüştüler.Yaptıkları gün gelir sorulur.(onlardan özür dileyecek kadar şerefsiz bir millet değiliz Allah'a şükür.)   NE MUTLU TÜRK'üm DİYENE!!!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek
    kaynak isteriz

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AKSU92
    AKSU92's avatar
    Erkek
    nerdeyse tüm haberlerde çıktı! ne kaynağı.
Toplam Hit: 1369 Toplam Mesaj: 10