folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Escrow.Com' U Kullanan Varmı

Escrow.Com' U Kullanan Varmı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

İnstagram hesabı satılacak alıcı bu siteyi önerdi.Buradan domain satışıda yapılıyor sosyal medyalarda yazıyor.Burada satış yapmış olan varmı.Site hesap bilgileri kontrol ettikden sonramı aıcıya gönderiyor işleyiş nasıl bilen varmı?

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Isminden anladigim kadariyla araci oluyorlar. Yani para havuzda kaliyor urunu alinca onay veriyon karşı tarafa geçiyor. 

Siteyi kullanmadim bilmiyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Kullandım, tavsiye ederim.

Satıcı satılacak ürün için girdi oluşturur ve alıcının e-posta adresini vererek onu bilgilendirir (satıcı olarak ilk girdi oluştururken "kargo gerekmiyor" u işaretle ve ürün inceleme için 1-2 günlük bir süre belirt).

Alıcı sisteme giriş yapar ve ücreti escrow'a gönderir.

Escrow gönderilen ücretin geldiğini ve güvenceye alındığını satıcıya söyler (bütün süreç panelde görünüyor zaten).

Satıcı ürünü alıcıya gönderir. alıcı ürünü inceler.

Alıcı onay verirse ücret 3-4 güne hesabında olur ya da onay vermeyip olayı oluruna bırakırsa +inceleme sürecinin bitmesini beklersin.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Kullandım, sorunsuz.

Edit: Kimlik doğrulaması gerektiriyor yoksa olmuyor.

Dark_Lord tarafından 06/Ara/20 15:24 tarihinde düzenlenmiştir

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Bizim instagram hesabını şifresini mail şifresi escrow kontrol ediyor mu?Bu bilgileri alıcı aldıktan sonra değiştirirse onay vermezse ne olur?

Edit Sosyal medya hesabımı yoksa başka bişey mi sattınız?

Wort tarafından 06/Ara/20 15:36 tarihinde düzenlenmiştir

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı

Bizim instagram hesabını şifresini mail şifresi escrow kontrol ediyor mu?Bu bilgileri alıcı aldıktan sonra değiştirirse onay vermezse ne olur?

Edit Sosyal medya hesabımı yoksa başka bişey mi sattınız?

Cıks, etmiyor. Anlaşmazlık durumunda en fazla oradaki girdileri kontrol ederler (ne alıyorsun - satıyorsun ilk aşamada yazıyorsun).

Satığım şey fiziksel ürün değildi, hiçbir sorun da yaşamadım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Yabancı forumları okudum sosyal medya hesapları için güvenli değil diyorlar.Sonuçta karşı taraf ben bu bilgilerle giremedim derse nasıl ispatlayacağız.İncelemesi için instagramı versek mail şifresini canlı destek kontrolüyle verebilirmiyiz.Bildiğiniz başka bir site varmı?

Edit Telefon numarası kaydedip two faktörü açarsa gene sıkıntıya düşebilirim.

Wort tarafından 06/Ara/20 17:56 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Hocam o zaman "middle man" hizmeti alacaksiniz, ikinizinde bildigi taninir - guvenilir birini denk getirmen lazim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

escrow dışında kimlik doğrulaması olmayan güvenli aracı site var mı

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
Toplam Hit: 1450 Toplam Mesaj: 9
sosyal medya satış escrow