folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Eskilerde Boy Ve Yaş

Eskilerde Boy Ve Yaş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek
    ONEMINUTE bunu yazdı:
    -----------------------------

nolmuş yani Atilla Olgaç'ta 10 rumu öldürmüş  (/:

Dedem sivilleri öldürmemiş. Öldürdükleri silahlı ermenilermiş. Ayrıca bu ermeniler daha önce bizim köyleri filan basıp hamile kadınları bile katletmişler.

Soykırım filan kabul etmiyorum yani. Soykırımı ermeniler yapmaya çalışmış ama dedemi hesaba katmamışlar demek ki :\

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

mizahi bunu yazdı:
    Yuşa a.s. mın mezarı 14 metre.istanbulda. o da bi peygamber ama uzun olması peygamberliğinin bir işareti degildir heralde.

Mezarla boyunun ilgili olduğunu sanmıyorum

ki bazı arkadaşlar istanbul'a hiç gelmemiş dediler 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı:

mizahi bunu yazdı:
    Yuşa a.s. mın mezarı 14 metre.istanbulda. o da bi peygamber ama uzun olması peygamberliğinin bir işareti degildir heralde.

Mezarla boyunun ilgili olduğunu sanmıyorum

ki bazı arkadaşlar istanbul'a hiç gelmemiş dediler 

evet hocam öyleymiş.ben de yazıktan sonra öğrendim.

bi arka sayfada da yazmıştım zaten.

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

osmanlı silahları büyük ama şöyle düşünün koca 3 kıtada toprakların var nerden baksan kaç milyon milyar halkın var ve devşirme sistemin var yani boru değil askere alırkende güçlü olanları heybetli olanları alıyorlardır ve hatta sürekli zinde olduları için o kadar silahları kaldırabiliyorlardı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Bir Anahtar Kelime : Annunakiler ... Nephilimler

2: Eski insanın 30m boyunda olduğu söyleniyor fakat ben bu görüşe olumlu bakmıyorum. Aslında insanın boyu fazla değişmemiştir zamanla sadece iskelet ve omurga yapısı değiştiğinden (ki hala bu değişim sürecinde vücudumuz) görünürde bir azalma olmuş olabilir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

tomannie bunu yazdı:

sivil_padisah bunu yazdı:

merhaba arkadaşlar, şu bilinen ilk insanların fosilleri 1m küsürmüş, dini bakımdan ilk insanların çok uzun olduğu söylenir

bilimsel olarak uzamışız, dinen kısalmışız.Ama eski zamanlarda dinazorların büyük dev yaratıkların olduğuda bir gerçek, o zamanlada insanlarında çok uzun olması mantıklı geliyor.Ayrıca bakınız "dev insan iskeleti",ilk gördüğümde şoke oldum ama gerçekmi bilemiyorum? :|

http://images.google.com.tr/images?hl=tr&q=dev%20insan%20iskeleti&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

birde yaş öevzusu var müritler aynı şekildekısa ve uzun olduğu söyleniyor :|

ne düşünüyosunuz, aydınlatıcı bilgi, tefarruat bekleniyor :)

benim anlamadıgım insanların boyuyla dinazorların boyunu nsıl ilişkilendiriyorsun?bana göre eski insanların küçük olmaları daha muhtemel tehlikeli hayvanlardan saklanmak açısından

lk önce 2 gün geç yazabildiğim için k.bakmayın, şöyle bir ilgi kurdum o zamanlar o heybetli dinazorlar'la baş edebilecek orantılı bir boy olabilir, yada senin dediğin gibi.Diğer teorilerimide yazarsam insanların ömrü zamanında uzundu çünkü yapacak birşey yokdu ne tv ne pc :D yani hayat modernleştikçe, zararlaşıyor ve nüfus arttıkça yaşda kısalıyor, boyda >> bu mantıklı gibi..osmanlıylada ilişkilendirmek ne kadar mantıklı sonuçta bundan yüz sene önecede osm. vardı çok yakın tarih..Baz Peygamberler ör: hz.Adem 930 sene hz.Nuh 950 sene yaşamış.bilimda ise boy ve yaş neyse ama geç bilimi uzunduruz biz :S

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    tomannie bunu yazdı:

merhaba arkadaşlar, şu bilinen ilk insanların fosilleri 1m küsürmüş, dini bakımdan ilk insanların çok uzun olduğu söylenir

bilimsel olarak uzamışız, dinen kısalmışız.Ama eski zamanlarda dinazorların büyük dev yaratıkların olduğuda bir gerçek, o zamanlada insanlarında çok uzun olması mantıklı geliyor.Ayrıca bakınız "dev insan iskeleti",ilk gördüğümde şoke oldum ama gerçekmi bilemiyorum? :|

http://images.google.com.tr/images?hl=tr&q=dev%20insan%20iskeleti&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

birde yaş öevzusu var müritler aynı şekildekısa ve uzun olduğu söyleniyor :|

ne düşünüyosunuz, aydınlatıcı bilgi, tefarruat bekleniyor :)

benim anlamadıgım insanların boyuyla dinazorların boyunu nsıl ilişkilendiriyorsun?bana göre eski insanların küçük olmaları daha muhtemel tehlikeli hayvanlardan saklanmak açısından

lk önce 2 gün geç yazabildiğim için k.bakmayın, şöyle bir ilgi kurdum o zamanlar o heybetli dinazorlar'la baş edebilecek orantılı bir boy olabilir, yada senin dediğin gibi.Diğer teorilerimide yazarsam insanların ömrü zamanında uzundu çünkü yapacak birşey yokdu ne tv ne pc :D yani hayat modernleştikçe, zararlaşıyor ve nüfus arttıkça yaşda kısalıyor, boyda >> bu mantıklı gibi..osmanlıylada ilişkilendirmek ne kadar mantıklı sonuçta bundan yüz sene önecede osm. vardı çok yakın tarih..Baz Peygamberler ör: hz.Adem 930 sene hz.Nuh 950 sene yaşamış.bilimda ise boy ve yaş neyse ama geç bilimi uzunduruz biz :S

İnsanlarla dinozorlar aynı dönemde yaşamadılar ki...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

İnsanlarla dinozorlar aynı dönemde yaşamadılar ki...

alla alla bilmiyodum:S

o teoriyi geçelim o zaman:)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek
    mamii bunu yazdı:
    Evet bilgin doğru eskiler gerçekten çok uzun boyluymuş. Ne kadar eskiyi kasttettiğini bilmiyorum fakat insanlar 7-8 metre hatta 10 metre olanlar bile varmış. Yaşları da 150-200 civarına kadar çıkıyormuş. Kaynak gösteremeyeceğim fakat bu bilginin doğru olduğuna eminim.
    balinaları tarif ediyor bu yaw :P

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
Toplam Hit: 6492 Toplam Mesaj: 40