folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Esnek Banka Hesabı Hakkında Bilgisi Olan

Esnek Banka Hesabı Hakkında Bilgisi Olan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba 

Yapıkredi esnek banka hesabım var. Geçenlerde tongaya düştüm şimdi tam ögrenmek istiyorum.

- bakiyeye düşürüp  şurdanda hesap yaptım 

https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/hesaplama-araclari/esnek-hesap-hesaplama

Mesela 100 lira eksiye düşürdüm 5-6 ay sonrasına baktım 100-150 tl ekstra para ödemem gerekiyordu. 

Örnek vereyim 500tl için 5 ay sonra 40-50 lira faiz isteyecekler. Hiçbirşey değil benim için o  ama bu her ay 15-20 lira olayı nedir bilen biri yardım edebilirmi :D

Bakiyeyi yavaş yavaş eksiye düşürdüm işte 2 ay felan 100 lirada kaldı sonra 200 sonra 300 yaptım. 3 ay geçmesine rahmen benden hiç aylık ödeme diye birşey istemediler.

Bende sadece faiz vericem diye beklerken bunlar bana sms attı birgun bugun içinde para yatırmazsanız bankacılık siciliniz bozulcak diye. Yatırdım düzelttim kadınada sordum sizin aylık belli bir miktar kart ücretimi birsey dedi onu vermeniz lazım yoksa bu sekilde uyarı yapıp ödeme olssada sicilinize işleriz dedi.

Ben 2-3 ay hiçbirşey ödemedim (15-20 lira birsey istiyorlarmıs aylık) kimse beni arayıp birsey demedi eksiye düşürdüğüm limit belli bir yüksekliğe ulastıktan sonra bu oldu.

*Soracagım sey belli bir rakamdan sonramı aylık 15-20 lira ödemem gerekiyor bunlara ? 

*Bu 15-20 lira havayamı gidiyor yoksa bakiyemden düşürüyorlarmı :D

do_som tarafından 12/Oca/18 15:59 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam hem enpara da hem garantide esnek avans hesabım var.

garanti 1.500 tl için benden her ay 35 tl gibi bir ücret alıyor

enpara da 2.500 tl için 49 tl gibi birşey alıyor.

bu paralar ana borçatn silinmiyor o paranın faizi sadece.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

hocam hem enpara da hem garantide esnek avans hesabım var.

garanti 1.500 tl için benden her ay 35 tl gibi bir ücret alıyor

enpara da 2.500 tl için 49 tl gibi birşey alıyor.

bu paralar ana borçatn silinmiyor o paranın faizi sadece.

Bu hesaplama linkindeki olay aylık 45 tl mi 4 ay sonra vereceğim faizin miktarımı yukarda resimde koydum hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

:(

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bankayı arayıp sorsam daha iyidi amk :D saatte tutuyordu 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yine up :(

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

hocam benim bildiğim kadar ile normalde bunlar günlük olarak hesap yapıyorlar

mesela

hesabın ayın 1 inde 100tl ekside 14 ünde 200 ekside 30 unda 300 ekside. her gün eksi bakiyene göre faiz oranı kadar senin faiz hanene ekliyorlar. Ay sonunda toplam faizi sana diyorlar ki şu kadar faiz borcun var. Bazı bankalar bu faizi hemen eksi hesabından çekiyor. 300 desin ya. sms geldi dedi ki eksi hesap faiz borcunuz mesala 20tl dedi. Sonra bi baktın hesabın 320 tl olmuş ekside. Senden istedikleri o ayki 20tl faizi yatırman. 300tl ekside kalabilir. 20tl yatırdığın zaman önceden faizi kesmediyse zaten zart diye faizi senden keser böylece hesabın eksi 300 de kalsa da faiz borcunu ödediğin için takibe takılmazsın. Önemli olan faizi yatırman ekside kalması bir sorun değil. Bunu bana TEB bankasında çalışan bir arkadaşım söylemişti. 

Geresini sen hesap et.

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

hocam benim bildiğim kadar ile normalde bunlar günlük olarak hesap yapıyorlar

mesela

hesabın ayın 1 inde 100tl ekside 14 ünde 200 ekside 30 unda 300 ekside. her gün eksi bakiyene göre faiz oranı kadar senin faiz hanene ekliyorlar. Ay sonunda toplam faizi sana diyorlar ki şu kadar faiz borcun var. Bazı bankalar bu faizi hemen eksi hesabından çekiyor. 300 desin ya. sms geldi dedi ki eksi hesap faiz borcunuz mesala 20tl dedi. Sonra bi baktın hesabın 320 tl olmuş ekside. Senden istedikleri o ayki 20tl faizi yatırman. 300tl ekside kalabilir. 20tl yatırdığın zaman önceden faizi kesmediyse zaten zart diye faizi senden keser böylece hesabın eksi 300 de kalsa da faiz borcunu ödediğin için takibe takılmazsın. Önemli olan faizi yatırman ekside kalması bir sorun değil. Bunu bana TEB bankasında çalışan bir arkadaşım söylemişti. 

Geresini sen hesap et.

çok teşekkür ederim hocam

Toplam Hit: 1458 Toplam Mesaj: 8
esnek banka hesabı hakkında bilgisi olan