Esxi 5.5 Disk Görmeme Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Selamlar, hem esxi olayını öğreneyim hem de nasıl kurulur döküman yapıp tbt a atayım diye işe giriştim amma ki işler en başından beri ters gitti :) Esxi 5.5 iso indirdim flash a yazdım boot ettim tak sorun 1. ethernet kartı yok kurmmuyorum dedi customizer ile ethernet driver ını isoya gömdüm o adımı geçtim tam sözleşme kabul ekranı geldi tak usb çalışmıyor PS/2 klavye istiyor ps2 to usb çevirici ile geçtim o adımı kurulum adımlarında ilerliyordum ki disk seçim ekranı geldi ancak görüntüde disk yok. vib dosyası buldum customizer ile gömdüm fakat çalışmadı uefi/legacy denedim yemedi. 

Sistemim:

Ryzen5 1600 | 16GB Ram | 1 adet 120Gb Ssd | 1 Adet 500 Gb 2.5 inç disk | 1 Adet 3 Tb 3.5 inç Disk | Msi B350M GPro Anakart

Genelde HP - İbm vs kendi cihazlarına göre iso düzenleyip dağıtmış ama bizim gibi ortalık marrkalar için bi özel iso görmedim. Bu sorun ile karşılaşan , aşan var mıdır? Nasıl yapacağız acaba? 

Teşekkürler.

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

4.1 update 3 dener misin, 

Zaten boot olduktan sonra hata verirdi, edit

siyahbereli tarafından 21/Ağu/19 15:14 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

disk ten önce ide sata denetleyiciyi tanıtman lazm iso ya veya serverlarda SCSİ kart driver tanıtmak gerekiyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı

disk ten önce ide sata denetleyiciyi tanıtman lazm iso ya veya serverlarda SCSİ kart driver tanıtmak gerekiyor.

Aklıma birde gelen şu, Raid controlleri devreye alır mısın, biosa gidip AHCI, SATA bölümünden değiştirilmesi lazım

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

4.1 update 3 dener misin, birde board sanallaştırma desteklemiyor olabilir.

HyperV - vmware vs kullanıyorum hali hazırda hocam sanallaaştırma desteği var virtualization enable.  Dediğini deneyeyim

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı
    blackstone_tr bunu yazdı

Aklıma birde gelen şu, Raid controlleri devreye alır mısın, biosa gidip AHCI, SATA bölümünden değiştirilmesi lazım

tam onu dicekdim hocam, Raid seçili iken denedim aynı problem, Ahcı seçili iken de denedim aynı problem.

@blackstone_tr akşam arayayım vib dosyası vs bulabilirsem onları da imaja gömer denerim

dcpromo tarafından 21/Ağu/19 15:14 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

4.1 update 3 dener misin, birde board sanallaştırma desteklemiyor olabilir.

HyperV - vmware vs kullanıyorum hali hazırda hocam sanallaaştırma desteği var virtualization enable.  Dediğini deneyeyim

Doğrudur, mesajı editlerken cevap yazmışsınız

Toplam Hit: 1077 Toplam Mesaj: 7
vmware disk virtual sanal esxi not found disable