Ev Devri (Mirasda Diye Biliriz)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

jayde bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam alım satım yapın hiçbişey olmaz.gidin tapuya ve notere az bir devir ücretine bide noter masrafına evi satın almış gibi halledin

bende buna benzer bir işlem yaptım ondan biliyorum

-----------------------------

Alım satım yapılabilir ama ilerde babası ve teyzesi mal kaçırmak amaçlı satış yaptı der ve arkadaşında o dönemde maddi imkanının olmadığı ve evin değerinin ödenmediği anlaşılırsa satış iptal olabilir. Hibe etmekte halletmez sağlık raporu olsa bile dedesinin ölümünden sonra itiraz ettikleri takdirde hibe ortadan kalkar ortada yasal mirasçılar var. Hibe etse dedeside daha sonra hibe ettiği malı geri alabilir. Vasiyet olabilir belki ama burası Türkiye yasalarda o kadar yasal boşluk varki hukukçu arkadaşlar bilir bazen çıkan karar gerçekten inanılmaz olur. 

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    greenboy2
    greenboy2's avatar
    Erkek

arkadaşım şimdi olay söyle deden miras olarak evi sana bırakırsa 1 derece yakınların mirasa hak sahibidir ancak bir noter aracılığıyla KOŞUL BELİRTMEK kaydı ile yani örneğin torunum olan ... kişi bana baktığı parasal yardımda bulundugu borclarımı ödediği vs için evimi ona veriyorum die noterden yaptırdığı taktirde kimse hak sahibi olamaz biraz karmaşık anlattım ama anladın umarım :)

Ben Nezaman Tahttan İndim ki... Siz Kral Oldunuz... Susarsam Çatışma... Konuşursam Savaş... Yazarsam Destan... SEVERSEM DEVRİM OLUR...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

TMK 564-565-566'yı ve 507'ye 2'yi oku.Google'dan da "tenkis" diye arattır,onları da oku,böylece öğrenmiş olacaksın.

Çekil,Önümden Çekil...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SMYRNA
    SMYRNA's avatar
    Erkek

kARDEŞİM AYNI KONUYU GEÇENLERDE BENDE YAŞADIM.

16 DA 1 SAKLI PAY NE YAPARSAN YAP TÜM MİRASÇILARA VERMEK ZORUNDASIN.

BUNUN DIŞINDA 3 YOL VAR

1-EVLADI MANEVİYE DAVASI AÇIP DEDENİN SENİN EVLAT EDİNMESİ-ANCAK ANNE VE BABA SAĞSA BELLİ BİR YAŞA KADAR ONLARIN İZNİ GEREKİYOR-

2-NOTER YOLU İLE ÖLÜNCEYE KADAR BAKMA AKDİ

3-EN GARANTİSİ TAPUDAN ÖLÜNCEYE KADAR BAKMA AKDİ-

TÜM BUNLAR İÇİN GEREKLİ BELGELERİ TAPUDAN BULABİLİRSİN ANCAK EN ÖNEMLİ NOKTA AKILSAĞLIĞI RAPORU DEVLET HASTANESİNDEN OLMAZSA OLMAZI İŞİN VE RAPORU ALDIĞIN GÜN TÜM İŞLEMLERİ TAPUDAN AYNI GÜN YAPMAN LAZIM YOKSA GEÇERSİZE DÜŞER...

YAPACAĞIN HER TÜRLÜ SATIŞ İLERİDE MAHKEMEYE VE SENİN KAYBINA YOL AÇAR HELE 2 YILDAN KISA SÜREDE DEDEN ÖLÜRSE DAHA DA DERT.SATIŞ DAVALARI HİLELİ SATIŞ MAL KAÇIRMA KAPSAMINA GİRİYOR VE SEN KAYBEDERSİN.

İzmirin denizi kız, kızı deniz Sokakları hem kız hem deniz kokar.
Toplam Hit: 2843 Toplam Mesaj: 15