Ev İnterneti Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhaba Müritler ve Mürideler.

Yakın zamanda bir ev değişikliğim oldu. Eski evimde Turktelekom fiber internet vardı. Şu an geçmiş olduğum evde superonline varmış bende yeni öğrendim eşşeklik bende hiç işin bu kısmını düşünmedim. Turktelekom aradım orda fiber yok cihazınızı bilmem neyinizi iade edin VDSL destekliyor dedi. İyi dedik fiber olmasın yapcak bir şey yok. Aleti vs teslim ettik adamlar geldi bu binaya olmaz kablo çekmemiz gerekiyor vs vs diyip çamura yattı. Bu aboneliğin bir taahütü var. Şimdi aboneliği iptal etsem kol gibi ceza gelecek (7-8 aydır kullanıyoruz). Superonline geçmem gerekiyor sanırım. Bu işten en az zararla nasıl sıyrılabilirim? Turknet cezaları karşılıyordu sanırım. Onun sitesinden de alt yapı sorgulaması yaptım 16Mbps en yüksek download hızı 1Mbps de upload çıktı. Bu hızlar beni kurtarmaz internete gün içinde çok ihtiyacım oluyor. Bilgisi olan var mı?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

alt yapı sağlayamıyorlarsa cayma bedeli ödemezsin. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Port yok o yüzden hat çekmemiz lazım diyorlarsa yapacağın iş basit hocam.

İnternetini hiç kapattırma, 1 adet sabit telefon başvurusunda bulun, 10 gün içinde sabit telefonun bağlanıyor.

Daha sonra, telefonun bağlandığı zaman, transfer talebi oluşturuyorsun, hattın olduğu için de 1 gün içinde internetin yeni yerine taşınmış oluyor.

Bu yöntem %100 işe yarıyor hocam bilgin olsun.

Ablamların evinde 6 ay port açılmasını bekledik, en sonunda baktıkki olacağı yok, bu şekilde bir yöntemle 10 gün içinde interneti bağlattılar.

Netspeed VDSL kullanıyorlar, port açma işini türk telekomla sabit telefon bağlatarak çözdüler.

İnternet açıldıktan sonra, sabit telefonu kapatma talebinde bulunurken, internetiniz de kesilebilir gibi saçma sapan korkutmaya çalıştılar.

Olsun kapanırsa kapansın dedik, şu an 1 senedir internet var ve sabit telefonu da internet bağlanır bağlanmaz iptal ettirdik..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@CEO 10 gün çok uzun bir süre hocam :( Birde bu iş uzarsa daha sıkıntı olur benim için.

@sLeymN böyle bir yasal hakkım var mı? Hiç 500 sayfalık o kağıdı okumadım :D Orda böyle bir şey yazıyor mu?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Sağlayıcı sana hizmet sağlamak ile yükümlüdür. Sağlayamıyor ise sözleşmeyi tek taraflı bedelsiz fesih edersin. 

Müşteri hizmetleri ile görüş, hizmet veremiyorlar ise iptal ederler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hocalar adam zaten yeni adrese vdsl internet bağlatmış ne portu ne telefon hattı.

hocam Süperonline fiber varsa hiç durma onlarda karışlıyor cayma bedelini müşteri hizmetlerini ara deki bu adreste Süperonline fiber bağlatmak istiyorum Telekom vdsl kullanıyorum ne kadarını ödüyorsunuz diye.

yada ilk 12 ayın dolmasını bekleyip öyle geçebilirsin tüketici yi koruma kanunları gereği 12 aydan uzun süreli tahaddütler için cayma bedeli alamazlar 13. Ay taşırsın 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Netspeed varmış bunu ilk defa duydum kullanan eden var mı? Sizce güvenilir mi? İyi hizmet veriyorlar mı?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Arkadaşlar Netspeed varmış bunu ilk defa duydum kullanan eden var mı? Sizce güvenilir mi? İyi hizmet veriyorlar mı?

Ben netspeed kullanıyorum 63 lira 100gb kota 35mbps hız vaad ediyor. Altyapı telekomun. Memnun sayılırım benim modem tırt o yüzden çok iyi diyemiyorum. Otomatik ödemesi enparada var (Akbank ve ziraatte yoktu) davetiye kodunu PM atıyorum 5 lira indirim olur ikimize de 😃😃

UCANTENEKE tarafından 01/Eyl/21 15:57 tarihinde düzenlenmiştir

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Yeni taşındığın yerde turktelekom internet veremiyorsa cayma bedelsiz iptal edebilirsin. Turktelekom internet veremiyorsa iptal ettir. Superonline var diyorsun, ondan yeni üyelik aç.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Port açamıyorsa iptal ettirsin superonline da hoştur boştur iptal ettir sonra istediğin firma ya git altyapı yoksa yapıcaklar anlaşmalar da mevcut altyapı yı da Telekom denen hedeler veriyor bedava değil hepsini paketine göre ayarlıyorlar.bu kadar yıllık internet hizmetimin 15 yılını superonline dan aldım. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 793 Toplam Mesaj: 10
ttnet superonline