folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ev Tipi Rüzgar Türbini Ve Verimlilikleri Nasıl

Ev Tipi Rüzgar Türbini Ve Verimlilikleri Nasıl

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

https://m.haberturk.com/ciftligine-gunes-enerjisi-sistemi-kuran-uretici-borclu-cikti-2516116

bu ülkede hiç bir iyilik cezasız kalmaz

adam 8k elektrik tüketmiş 

30k üretmiş ve şebekeye vermiş 

6k fatura çıkarmışlar 

ben attık eminim her gün bu ülke daha da kötüye gitsin diye yaşayan milyonlar var 

Anlamadım nasıl yani..? Bu adam 8000TL lik elektrik harcamış, ama 30.000 TL lik elektrik üretip şebekeye satmış, ama yine de adama 6.000TL lik faturamı kesmişler.. :)?

evet hocam aynen burası Türkiye 

tebrik edeceklerine 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

https://m.haberturk.com/ciftligine-gunes-enerjisi-sistemi-kuran-uretici-borclu-cikti-2516116

6k fatura çıkarmışlar 

ben attık eminim her gün bu ülke daha da kötüye gitsin diye yaşayan milyonlar var 

Anlamadım nasıl yani..? Bu adam 8000TL lik elektrik harcamış, ama 30.000 TL lik elektrik üretip şebekeye satmış, ama yine de adama 6.000TL lik faturamı kesmişler.. :)?

tebrik edeceklerine 

Adamı öpmüşler tahmin edebiliyorum japonya veya Almanya kafasında değiliz biz çağ olarak milenyuma gelmedik daha.neyse benimde kafamı kurcalayan mevzu ama bulunduğum yerin rüzgar fizibilitesi uygun değil yoksa 5000 liraya evime kendime yetecek kadar sistem kurmaya razıyım.güneş işinide uygun zamanda ama ülke koşulları uygun değil.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

Ben soyle anladim, enerjiyi depolayan sistem ornekleri buldum internette ama ben bunu degil direk uretilen az bucuk elektirigi sebeye aktarıp para kazanmak istiyorum ve 3 aylik enerji kullanim parami cikarsa yeter diyor sanirim

aynen böyle demek istiyodum hocam

ben tedaşda bir yetkiliyle konuştum ve bir kaç problemden bahsetti

ilki, ürettiğim elektirik belirli bir volt a yükseltmem gerek ve bunun için belirli bir enerji kullanmam gerek, muhtemelen benim tirübünüm ürettiği enerji şebekeye basmak için gerekli olan volta yükseltemeden kaybolacak ya da o kadar uzun çalışamayacak.

ikincisi tirübün iki çalışıp bir durursa olmazmız en az %75  zamanında durmadan dönmesi ve belirli bir hızın altına inmemesi gerekiyormuş

bütün bunları sağlasam bile artık her bölgede elektirik almıyormuş şirketler ki bizim bölgede bunlardan birisiymiş 

o yüzden insanlar elektirik depolama sistemine para bayılıyomuş yoksa herkes ürettiğini depolamadan satar ihtiyacı olduğunda kullanırmış

Birde depolama sistemi şebekeye akımı basmam için gerekli olan sistemden ucuza gelirmiş benim gibi bir kullanıı için

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

500 yıl geriden gidiiyoruz derken yanıldığımı farkettim hem gerideyiz ve geriye gidiyoruz...  Sir Isaac Newton'un yaşadığı zamanda zaten Kraliyet Bilim Akademisi varmış sene 1600 ler.. varın gerisini siz düşünün..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

6k fatura çıkarmışlar 

tebrik edeceklerine 

ama ben haberi okuyunca adamı haklı bulamadım

orada teidaş açıklama yapmış, demişki biz bu adama ruhsat vermedik, ürettiği elektiriği almayacağını söylemiş, başvurusu kabul olmamış, o yüzden de adamdan tükettiği elektirikden sadece dağıtım bedeli olan 3k parayı kendileri adama dağıtmadıkları için düşüp geri kalan 6k parayı tahsil etmişler

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

@erebos

o teidaşı eşşekler kovalasın.. bi arkadaşım ev aldı  evin eski sahibinin ödemediği borcunu arkadaşa yıkmak için ne pislikler yaptılar bilsen...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 1436 Toplam Mesaj: 17
rüzgardan elektirik rüzgar türbini