folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Evde Hamak / Kum Torbası

Evde Hamak / Kum Torbası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

selam hocalar, ya salona hamak kurmak istiyorum da nasıl yapabilirm dübel ve kanca vida atsam tutar mı ?

birde kum torbam var onuda tavana asmayı denedik ama dübeli faln da aldı geldi.. (40 kg civarı olması laızm torba ağırlığının da)

bi akıl verin a dostlar...

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

kum torbasi icin tavani delip celik aski yerlestireceksin

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

kum torbasını bana satsana hocam ? ya da tahribattan kum torbası satan biri varmı ? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

istanbul'da semt semt taşındığım her yere beraberimde bir kum torbası taşımış ve monte etmiş birisi olarak söylüyorum,

nalbura gidip "ucu kanca olan kalın çelik dübel" diyeceksin (işaret parmağın boyutunda birşeydir)

komşu elektrikçi marangoz vs esnaftan matkap'ı ödünç alacaksın,

sen elindeki dübele uygun ucu matkaba takıp tavanı delerken birisi matkabın tavana temas ettiği yerin dibine elektirik süpürgesi yaslayacak ki tüm oda toz duman olmasın.

sonra deliklere çelik dübeli çakacaksın, sonra da dışarıda kalan somunu sıkacaksın, sen sıktıkça dübelin duvarın içerisinde kalan kısmı açılır böylece çok sağlam tutmuş olur. somunu sıkma olayını benim bir keresinde yaptığım gibi çok hayvani abartma, yoksa iç kısımda açılan parça dübel yüzeyinin dışına yani daha içe boşluğa geliyor, torba ise kısa sürede kafana düşüyor.

ben 3 adet çelik dübeli üçgen şeklinde çakıp torbayı üçüne ortalayıp ağırlığı bölerek asmıştım, yoksa birkaç günde bir yerinden çıkmaya başlayan dübelleri tekrar çakman gerekebilir (ne kadar vahşi takıldığınla alakalı değişken bir süreç o birkaç gün)

muaythaist tarafından 28/Ağu/13 20:48 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı

istanbul'da semt semt taşındığım her yere beraberimde bir kum torbası taşımış ve monte etmiş birisi olarak söylüyorum,

nalbura gidip "ucu kanca olan kalın çelik dübel" diyeceksin (işaret parmağın boyutunda birşeydir)

komşu elektrikçi marangoz vs esnaftan matkap'ı ödünç alacaksın,

sen elindeki dübele uygun ucu matkaba takıp tavanı delerken birisi matkabın tavana temas ettiği yerin dibine elektirik süpürgesi yaslayacak ki tüm oda toz duman olmasın.

sonra deliklere çelik dübeli çakacaksın, sonra da dışarıda kalan somunu sıkacaksın, sen sıktıkça dübelin duvarın içerisinde kalan kısmı açılır böylece çok sağlam tutmuş olur. somunu sıkma olayını benim bir keresinde yaptığım gibi çok hayvani abartma, yoksa iç kısımda açılan parça dübel yüzeyinin dışına yani daha içe boşluğa geliyor, torba ise kısa sürede kafana düşüyor.

ben 3 adet çelik dübeli üçgen şeklinde çakıp torbayı üçüne ortalayıp ağırlığı bölerek asmıştım, yoksa birkaç günde bir yerinden çıkmaya başlayan dübelleri tekrar çakman gerekebilir (ne kadar vahşi takıldığınla alakalı değişken bir süreç o birkaç gün)

bende ayaklı stand var; altına su dolduruyorsun devrilmiyor, vurmaya doyulmuyor bir de yumuşak insan eti gibi çaktıkça çakasın geliyor. bir yeri de delmeye luzum yok fakat fiyat olayı biraz sıkıntılı 700 tl civarında.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Ayakli hamaklar var onlardan alirsan bi yeri delmene gerek kalmaz

Naber la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Nalbur'a git ve bazılarının piton dediği bildiğln soru işareti şeklinde 12 luk çelik dubel al. şeklinin soru işareti şeklinde olması önemli. Kanca vb.ile uğraşmassın. Kum torbası için tavana del ve pitonu içine sok sonrada somununu iyice sık. Sıkmak için anahtarın yoksa pitonu aldığın yerden uygun ağızlı 1 tane al. En fazla 3-5 tl dir. Bırak 40 kiloyu isterse 8 kişilik cemaat evi olsun evde kim varsa hepiniz birden asılsanız yine çıkmaz.
    Hamak içinde aynı şeyi yani pitonu kullanabilirsin. Karşılıklı duvarlara 1 er taneden 2 tane takman yeterli. En önemli detay tuğlaya değil perde betona takmalısın. Tuğla da olmaz. Kumtorbası içinede benzer şey geçerli. Bazı evlerin tavanlarında köpük var. Köpükte tutmaz. ila beton olacak.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Hocam koyde yaptigimi soyleyeyim. Ev seninse sivayi dok duvarida kir icindeki ogru demiri bul demire as. Koyde boyle yaptim bundan saglamini gormedim. Tabi vicdanin sizlamamasi lazim bunu yaparken :D

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

teşşekkürler ağa herkese.. şu çelik dübelli mevzuyu deniyeceğim..

evin öğrenci evi olduğu için.. çokta parçalamıyoruz :))

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
Toplam Hit: 5444 Toplam Mesaj: 9