Eve Gelen Askerlik Belgesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Merhaba Muridler. Geçen yıl yaz aylarından sonra açık öğretim lisesinden belge alarak, 

Temmuz ayında askerliğimi 31 Aralık 2016 Tarihine kadar 1 yıl tecil ettirdim. 

Lakin bu sabah resim de görmüş olduğunu belge evime geldi. Beni çelişkiye düşüren şey

1. Olarak maddelenen bölüm deki yazı. Sanki tecili yapmış, sonra patlamış, şimdide kaçak gibi gözüktüğü ima ediyor :) 

Arada devrik bir cümle var yada ben öyle okuyorum çıkamadım işin içinden. E-Devlet'e girip, Askerlik durum sorgulaması dediğim de 

Hala 31 Aralık 2016'ya kadar tecilim olduğu gözükmekte

" Aşağı da Kimliği Yazılı Yükümlünün 31/12/2016 Tarihe Kadar Askerlik İşlemleri Yönünde Bir Sakınca Yoktur " Demekte  E-Devlet Durum Belgesi sorguladığım da 

Sizlere de bir sorun olup olmadı, Bu sabah fotusunu koyduğum belgeyi alan veya belge hakkında bilgi sahibi olanlardan bigli almak istedim şimdiden teşekkürler 

Mod abiye not doğru yer burası sanırım varsa yanlışımız affola :) 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

Bi sıkıntı çıkmaz hocam, ama gönlün rahat etsin diye en yakın askerlik şubesine gidip yine de bi kontrol ettir. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    SpyBreaK bunu yazdı

Bi sıkıntı çıkmaz hocam, ama gönlün rahat etsin diye en yakın askerlik şubesine gidip yine de bi kontrol ettir. 

Teşekkür ederim hocam, İş güç var bir yerde alıp gitmesinler de beni sorun varsa da gideceksekte 1'aydan çıkış haberi verip öyle gideyim derdimdeyim teşekkürler :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Rahat ol bana da bir zamanlar bundan göndermişlerdi. Halen 100 küsür lira ödeyeceğim.

en fazla polis gbt sinde yakalanırsın askerlik şubesine bırakırlar ordadan bir tutanakla serbest kalırsın.

Askerlik şubesi yakınsa git bir sor. Sen şubeye gidince askere felan almazlar merak etme. 8 ay öncesinden haber etmeleri ilginç.

Şair burada diyor ki 31 Aralık 2016 tarihine kadar bize bir uğra.

Özetle bir şey olmaz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı

Rahat ol bana da bir zamanlar bundan göndermişlerdi. Halen 100 küsür lira ödeyeceğim.

en fazla polis gbt sinde yakalanırsın askerlik şubesine bırakırlar ordadan bir tutanakla serbest kalırsın.

Askerlik şubesi yakınsa git bir sor. Sen şubeye gidince askere felan almazlar merak etme. 8 ay öncesinden haber etmeleri ilginç.

Şair burada diyor ki 31 Aralık 2016 tarihine kadar bize bir uğra.

Özetle bir şey olmaz.

Teşekkür ederim hocam, Hani garip olan tecilim patlamamışsa bana 3 bin tl yazsınlar bir ay sorna götürür veririm para da sıkıntı değil aslında sadece 

Açık öğretimden kaydım aktif, aktifken de gidip tecil yaptırdım, şuan da aktif 14 gün sonra falan sınava gireceğim hatta bunlara nazaren hala tecil de sorun var diyorsalar 

Derim ben daha ne yapayım :) He derseler ki işte ceza kestik vs kaçak gözüktün bir süre onun parası var vs tamam ama şuan tecil patlak bir durumda ise sinir olur insan o kadar uğraştık bitireceğiz de eğitimi :) 

Tekrar teşekkürler hocam 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

2015 mayısta mezun oldum, Aralık ayında benmde edevlette 31 aralık 2018 e kadar görünüyordu, ocak ayında girip bir baktımki oda ne şubat 2016 da muayene görünüyor gittim diplomamı verdim 31.05.2017 ye kadar tecil etti. Benim evede kağıt gelmişti edevlete pek güvenme derim. Öğrenci isen belki okul iletmemiş bir ara kaçak görünmüş olabilirsin o sırada kağıt basıp göndermişlerdir sana yeni gelmiştir. En güzeli git askerlik şubesine onaylı kağıt al cüzdanına koy

archair23 tarafından 26/May/16 20:19 tarihinde düzenlenmiştir

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Demek artık açıköğretim liselerinden de tecil kabul ediyorlar. Eskiden tecil edilmiyordu açık öğretim lisesinden.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Aynı sorun bende de oldu. Bu belge öğrenci belgen ile askerlik şubesine git. Oraya konuya baksınlar.

Aynı şekilde öğrenci belgemi vermeme rağmen yoklama kaçağı kağıdı geldi. Öğrenci belgemi 4-5 defa daha götürdüm sonunda asker kaçağı olduğuma dair belge geldi. Sonunda anladım ki yoklama kaçağı olduktan sonra öğrenci belgesini götürdüğünde arşivde işlenmezse bu şekilde devam ediyor. Üzerine düşmeni tavsiye ederim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek

bende tecil ettirmedigim halde 2019 a kadar tecil etmisler entresan

Toplam Hit: 2636 Toplam Mesaj: 9
askerlik tecil