folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Evlenip Ev Düzme Konusunda Tavsiyeler

Evlenip Ev Düzme Konusunda Tavsiyeler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    csr288 bunu yazdı

hocam 19 eylülde evlendim . Tek tavsiyem paran varsa peşin verme önce yarısını ver sonra iş bitiminde yarısını ver. Ben peşin verdim ızdırap çektik.

Hayırlı olsun 

Evet buna katilabilirim...

Pesin verince en tepeden en asagiya butun isletmelerde ibnelikle karsilastim, "zaten parayi aldik" ayagina sereflizlik...

O yuzden yarisini is bitimine birakmak cografi acidan kural olmali sanirim.

anca gidersin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Beyaz eşyaları arçelikten aldık. Mobilyaların hepsi istikbal. Perde çok para tutuyo amk. :-)) Biz eşyaları nerdeyse yarı yarıya aldık. Sizde nasıl olur bilmem ama eşyaları alırken hepsini hanım beğensin mümkünse. Anneni veya varsa kız kardeşini sokma eşya beğenme işine yoksa hatunda ters tepebilir. Evli arkadaşlarım önermişti bunu. Bişey kötü cikarsa başına kalır. 🤣🤣🤣

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burakayser
    burakayser's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

Beyaz eşyaları arçelikten aldık. Mobilyaların hepsi istikbal. Perde çok para tutuyo amk. :-)) Biz eşyaları nerdeyse yarı yarıya aldık. Sizde nasıl olur bilmem ama eşyaları alırken hepsini hanım beğensin mümkünse. Anneni veya varsa kız kardeşini sokma eşya beğenme işine yoksa hatunda ters tepebilir. Evli arkadaşlarım önermişti bunu. Bişey kötü cikarsa başına kalır. 🤣🤣🤣

Aynen bunu yap. Mükemmel bir tavsiye. Bende böyle yaptım. Beyaz eşya ve mobilyalar bile aynı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Bende yeni yakında beyaz eşyaları değiştirdim. Ocak ve Bulaşık makinasını arçelik aldık. Buzdolabı ve çamaşır makinasını Samsung aldık.

2-3 ay kadar oluyor şuanlık memnunuz şükür. Ama herşey çok para olmuş

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    burakayser bunu yazdı
    MbK bunu yazdı

Aynen bunu yap. Mükemmel bir tavsiye. Bende böyle yaptım. Beyaz eşya ve mobilyalar bile aynı.

hocam önce yengelye çıkıp geziyosun hangi malzemeleri beğendiyseniz kendi aranızda anlaşıyorsunuz sonra büyükleri alıp aynı yerlere götürüyorsunuz hatta adamla konuşup fazla fiyat çektirip anlaştığınız fiyata çekebilir siniz de yoksam senin anan bunu beğendi benim anam parasını beğenmedi benim istediğim olmadı lafını duya duya bakar durursun malzemelere.

not: senin büyüklerden de karşı tarafın büyüklerinden  de alışveriş zamanı farklı kişilikler çıkıyo genelde dikkat et çok iyi anlaşıyomuş gibi alışveriş yapılır araya 10 adım girince fiskos başlar. en kritik zamanlardasınız karşılıklı anlayışınızı yitirmemeniz dileğiyle hayırlı uğurlu olsun Allah bir yastıkta kocatsın en az üç çocuğunuz, rızkınız bol olsun.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

mahalle perdecilerinde 7K aldığımız fiyat, sirkecide bir toptancıda 2K'ya hallettik. eğer perde almadıysan şiddetle öneririm ciddi bi fark oluşuyor. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı
    MbK bunu yazdı

mahalle perdecilerinde 7K aldığımız fiyat, sirkecide bir toptancıda 2K'ya hallettik. eğer perde almadıysan şiddetle öneririm ciddi bi fark oluşuyor. 

Aradığım tavsiye işte bu :D bunun gibi şeyler lazım :P Sirkeciye bakacağım hocam perde için 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    cemnet bunu yazdı
    MbK bunu yazdı

Aradığım tavsiye işte bu :D bunun gibi şeyler lazım :P Sirkeciye bakacağım hocam perde için 

tamamdır gitmeden haber ver adamın teli atayım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek

Mobilyada yatak odasını genelde kız tarafı alır.

Sen alacaksan özellikte yatak ve bazada paraya bakma, en iyisini almaya çalış.
    Ucuza kaçarsan bi süre sonra yataktan ötürü bel ve sırt ağrıları yaşayabilirsin, hatta yatakta spor yaparken bazanın gıcırdama seslerinden tüm iştahın kaçabilir. :)
    Yatak ve baza önemlidir .....

Evlilik öncesinde maskoyu, modokoyu ve bilinen markaların çoğunu gezmiştim.
    Ama evin mobilyalarını arkadaşıma özel yaptırmıştım.
    Hanımı alıp arkadaşın dükkanına götürdüm. Kataloğu eline verdim ne istiyorsan seç dedim.
    Özel dediğime bakma fiyatı daha uyguna geldi...

Salon takımını rahat edeceğin, günlük kullanıma uygun modellerden seçmeni tavsiye ederim.
    Misafir odasına bi dünya para bayıldım ama en son ne zaman kullandığımı hatırlamıyorum.
    Gereksiz harcama, çöpe atılmış para gibi geliyor....
    Aksesuar, ıvır zıvır v.s.. kimse yorum yapamaz gerisi senin tercihine kalmış.

Kiraya çıkacaksan eğer yatak ve baza hariç :) mobilyaya asla fazla para verme, pişman olursun....

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
Toplam Hit: 6876 Toplam Mesaj: 69
akıl danışıklığı kazıklanmama evlilik tavsiye